r e oZ\u 8/1 y, 'Qqivs Het probleem der begraafplaatsen in Groot-Ninove Tweeënvijftigste Jaargang Vrijdag 23 juni 1978 1) Verslag van de Schepen van Openbare Werken Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraal 10 9400 NINOVE Tei. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 395 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Om een klare en juiste kijk te nemen op het gestelde probleem moet de bevolking kennis nemen van vier OFFICIËLE documenten 1) het verslag met voorstellen van de Schepen van Openbare Werken medegedeeld op 16 november 1977; 2) de gemeenteraadsbeslissing van 22 decem ber 1977; 3) het perscommuniqué van het College in om loop gebracht op 2 mei 1978; 4) de gemeenteraadsbeslissing van 25 mei 78. Wij achten kommentaar overbodig omdat een grondige lezing volstaat. Begraafplaatsen in NINOVE. NinoveStad 1) rond O.L. Vrouwekerk. De begraafplaats werd gesloten op 1 december 1954 (besluit gemeenteraad 22 oktober 1954). Door toepassing van artikel 11 van de wet van 20 juli 1971 (verzuim onderhoud) werden een aan tal concessies ongedaan gemaakt. Op 1.1.1977 waren er nog 31 vijftigjarige concessies 19 negenennegentig jarige concessies 6 eeuwigdurende concessies. Tot op heden was het mogelijk met 40 families akkoord te bekomen om een einde te stellen aan hun concessie. Mits een bijkomende inspanning kan deze be graafplaats spoedig volledig worden ontruimd en kan opdracht gegeven worden aan een ontwerpei- een voorontwerp voor parkaanleg op te maken. 2) Denderhoutembaan Groeneweg. Bij beslissing van de gemeenteraad van 10 april 1973 werd deze begraafplaats uitgebreid tot de Groeneweg, zodat thans nog voor minimum 25 jaar ruimte tot begraving voorhanden is. In deze uitbreiding werden tevens columba rium en verstrooiïngsweide opgenomen. 3) APPELTERREEICHEM Dorp. De oude begraafplaats werd uitgebreid, zodat praktisch een nieuwe begraafplaats begonnen werd op 1 januari 1977, doch nog steeds de mogelijkheid voor 30 jaar. Columbarium en asverstrooiïngsweide zijn eveneens aangelegd. 4) Begraafplaats EICHEM. f Deze begraafplaats werd in principe gesloten op 1 januari 1977, doch nog steeds de mogelijkheid biedend om begraving toe te laten voor concessies voor familieleden. Gezien de zeer slechte toestand waarin deze begraafplaats verkeert en het onverantwoord is uit esthetische en hygiënische overwegingen aldaar nog verder begravingen te laten gebeuren, stel ik voor deze begraafplaats definitief en totaal te slui ten per 1 januari 1978. De mogelijkheden van de wet van 1971 dienen dan maximaal ingezet om ten spoedigste tot ontrui ming te komen. 5) ASPELARE Oude begraafplaats rond de kerk. Deze begraafplaats werd gesloten op 1 juli 1954 en mag volledig worden ontruimd. Het is trouwens dringend nodig gezien de muur rond de kerk ver plaatst dient te worden in het kader van het ont werp tot verbetering van de Hoogstraat. 6) Nieuwe begraafplaats Daalstraat. Deze begraafplaats biedt voor minstens 10 jaar mogelijkheid tot begraving. Enkel kan de vraag gesteld worden of de bij komende oprichting van lokalen voor berging en sa nitair niet is gewenst, gezien tevens het initiatief dient genomen tot aanleg van een asverstrooiïngs- perceel en de bouw van een columbarium (omzend brief Ministerie van Binnenlandse Zaken dd 20.10.77 B.S. 28.10.77) 7) DENDERWINDEKE oude begraafplaats rond de kerk. Deze begraafplaats werd reeds definitief geslo ten op 1 mei 1933. De procedure tot ontruiming werd echter nooit ingezet. Daartoe moet thans dringend worden overge gaan. 8) Begraafplaats Neuringen. Ook hier kunnen reeds een aantal panden wor den ontruimd 132 begraafplaatsen. Verder is het noodzakelijk de uitbreiding van deze begraafplaats definitief af te werken. In deze uitbreiding dient tevens de aanleg van asverstrooi* ingsperceel en columbarium voorzien. De verbou wingswerken aan het dodenhuisje zijn praktisch be ëindigd. Deze begraafplaats biedt nog voor minstens 15 jaar mogelijkheid tot begraving. 9) LIEFERINGE. Deze begraafplaats dient vooral omwille van hygiënische redenen gesloten te worden. Nochtans ook is er een gebrek aan voldoende plaatsruimte voor een ordentelijke begraving. Voorstel sluiting op 1 januari 1978. 10) MEERBEKE oude begraafplaats achter de kerk Deze begraafplaats werd gesloten op Pasen 1976. De mogelijkheden van de wet van 1971 dienen ook hier maximaal toegepast om ten spoedigste tot ontruiming te komen. 11) Nieuwe begraafplaats Hemelrijk. Deze begraafplaats werd op 20 april 1976 in gebruik genomen en biedt mogelijkheid tot begra ving tot het jaar 2.000. Binnen korte tijd mag de bouw van het dcden- huisje worden verwacht. Asverstrooiïngsperceel en ae bouw van een co lumbarium dienen nog te worden voorzien. 12) NEDERHASSELT oude begraafplaats rond de kerk. Werd door het vroegere gemeentebestuur vol ledig ontruimd. Rond de kerk werden door onze dienst Open bare Werken belangrijke inspanningen gedaan om tot een beter uitzicht te komen. Bezaaiing en groenaanplanting zullen deze wer ken afronden. Uiteindelijk is het nog slechts de werf van de aannemer die de restauratie van de kerk uitvoert die een hinder vormt voor volledige afwerking. De zeer bouwvallige muur rond de kerk is een ander probleem dat spoedig dient aangepakt. 13) Begraafplaats Aspelarestraat. De panden vanaf 1952 tot en met 1955, hetzij 29 gewone begraafplaatsen, mogen worden ont ruimd. Deze begraafplaats biedt mogelijkheid van be graving tot minstens 1995. Uitbreiding is tevens nog mogelijk, doch gezien de slechte ligging in gedeel telijk waterzieke gronden, ware het gewenst enkel deze begraafplaats in stand te houden tot volledige bezetting. Aldus kan tevens orn afwijking worden verzocht inzake de verplichte aanleg van asverstrooiïngsper ceel en columbarium. (Lees verder op pagina 2) a

Denderklok | 1978 | | pagina 1