h rist en ^tecims B<fA v o d uce Qr/ Gemeenteraadszitting van 22 juni 1978 Tweeënvijftigste Jaargang Vrijdag 14 juli 1978 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 395 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 17) B.P.A. Poliarestraat Uitspraak over inge diend bezwaar Eventuele definitieve goed keuring. Dhr Timmermans De bouwzone langs de Kluisweg werd goedgekeurd. Dhr De Riemaecker stuurde persoonlijk volgend bezwaar binnen (dhr De Riemaecker verlaat de zitting) Ik acht het weinig verantwoord dat binnen de sector van Brusselstraat Parklaan Kluisweg en Poliarestraat geen enkele openbare weg voorzien wordt en dit om volgende redenen 1) het belang in afmetingen en oppeiylakte van die sector; 2) zijn ligging in volle stadskom en wat tuin* noodwendigheid kan betreffen nabij het stads park; 3) het scheppen van mogelijkheid voor gara ges, ateliers en uitgang voor aangelanden van de Brusselstraat; 4) het voorkomen van overstromingsgevaar. Het oorspronkelijke plan voorzag een openbare weg tussen Parklaan en Kluisweg die, zonder meer, toegebouwd werd. Dhr Timmermans Die vraag werd vroeger reeds verworpen en we stellen dan ook voor dit bezwaar te verwerpen. Dhr Torrekens Hil. Met dit voorstel wcrdt toch verholpen aan overstromingsgevaar. Dhr Timmermans Dit moet verholpen wor den door het algemeen rioleringsplan. Mej. Roosens Men zou hiermee toch kunnen verhelpen aan veel ongemakken. Dhr Timmermans Er wordt daar nog afval water geloosd in een private gracht. Het bezwaar van dhr De Riemaecker wordt ver worpen met 17 stemmen tegen 11 (CVP en VU). Het B.P.A. wordt goedgekeurd met 17 stemmen tegen 11 (CVP en VU). 18) Waterzuivering Aanleg aanvoerleiding ko mende van Okegem Goedkeuring principe Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht voor het opmaken van het ontwerp Goedkeu ring van de voorwaarden. Dhr Timmermans Ons dossier wordt nog in gehouden omdat aangedrongen wordt op de studie van de collectoren. Alleen nog de afwatering Oke gem is te doen. Dhr Torrekens Hil. Heeft Okegem een al gemeen rioleringsplan Dhr Timmermans Ja. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 19) Wegenis- en rioleringswerken Kasseide te ex- Lieferinge Goedkeuring principe en ontwerp Vaststelling wijze van gunnen van de op dracht Goedkeuring van de voorwaarden. Dhr Timmermans De Kasseide te Lieïecinge wordt totaal verbeterd. Rioleringen 3.425.750 F 65% subsidie Wegenis 6.914.170 F 35% subsidie 752.000 F zonder subsidie Totaal 12.930.961 F. Een tweede gedeelte zou dan in samenwerking met de gemeente Gooik gebeuren. Dit is principieel vast te leggen elk 50% op een totaal van 2.659.294. Dhr Callebaut En welke aard voor de weg Dhr Timmermans We hebben kasseide be slist maar Gooik eist tarmac en dus zullen we moe ten overeenkomen. Kasseide kost meer. We stellen nu ook tarmac voor. (Dhr Verekens neemt zijn plaats in). Dhr Durant Het zal niet schaden aan het landelijk karakter dat ook de Kasseide van Lieferin ge in tarmac wordt gelegd. Alleen het plentje aan de kerk moet met kasseien gelegd worden: Dhr De Riemaecker Akkoord voor het ge deelte met Gooik samen. Dhr Waltniel In het Pajottenland worden alle wegen in tarmac gelegd. Dhr Callebaut Vraag het advies van de be woners. Dhr Van Opdenbosch Ik stel volledig tarmac voor. Dhr De Riemaecker Tarmac is zeer nadelig als er achteraf aan de weg moet gewerkt worden. Dhr Coppens N. We moeten niet altijd het advies van de bevolking volgen; dit is een beleids kwestie. Dhr De Riemaecker Akkoord voor het ge deelte van Lieferinge maar niet voor de Kasseide te Lieferinge. Dhr Coppens N. Wat is uw advies, Mr de Burgemeester Dhr Burgemeester Kasseide voor het plein aan de kerk en elders tarmac. Gedeelte met Gooik in tarmac algemene goed keuring met 30 stemmen. Tarmac voor al de rest goedgekeurd met 19 stemmen tegen 11 (CVP en dhr Baro). Het principe der weiken algemene goedkeu ring met 30 stemmen. 20) Wegenis- en rioleringswerken Bosveld te Derr derwindeke Goedkeuring principe en ont werp Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring van de voorwaarden. Dhr Timmermans Het ontwerp werd aange past aan de gedane opmerkingen. Tot. 8.349.762 F. 2.670.200 F met 65% subsidie; 3.999.060 F met 35% subsidie; 493.000 F zonder subsidie. Dhr Callebaut Hoe is de stand van zaken voor de onteigeningen Dhr Timmermans Eerst moet het ontwerp goedgekeurd worden. Dhr Callebaut Er werd mij naar gevraagd. Het principe, de wijze van gunnen en de voor waarden worden algemeen goedgekeurd. 21) Wegeniswerken buurtweg nr. 1 (Ninovebaan) te Poiiare Goedkeuring principe Vaststelling wijze van gunning van de opdracht voor het opmaken van ontwerp Goedkeuring van de voorwaarden. Dhr Timmermans Het gaat over de aanleg van een voetpad met beplantingen vanaf de Leo- poldlaan tot aan de splitsing naar de berg, langs de linkerzijde richting Pollare. Raming 1.500.000 F. Het principe, de wijze van gunnen en de voor waarden worden algemeen goedgekeurd. 22) Wegeniswerken buurtweg nr. 5 (Kerkhofstraat) te Outer Goedkeuring principe Vaststel ling wijze van gunning van de opdracht voor opmaken van ontwerp Goedkeuring van de voorwaarden. Mevr. Martens-De Kegel Wordt de Ke'khof- straat verbreed Dhr Timmermans Op de huidige rooilijn. Dhr Prieels Kan er geen verbetering ge bracht worden aan het kruispunt Dhr Timmermans Dat is te bespreken als het ontwerp voorkomt. Het principe wordt goedgekeurd met 29 stem men bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker Ik ben niet tegen het principe maar wel tegen verbouwingswerken die toegelaten weiden in het smal gedeeite van de straat. Dhr Timmermans Ge kunt toch niet verhin deren dat iemand zijn woonst verbeteft met een badkamer. Dhr De Riemaecker Dat is wat anders. Het principe, de wijze van gunnen en de voor waarden worden algemeen goedgekeurd. 23) B.P.A. Doornkwartier Wegeninfrastructuur Goedkeuring principe Vaststelling wijze van gunning van de opdracht voor opmaken ont werp Goedkeuring van de voorwaarden. Dhr Timmermans Het is een laatste schijf van wegenis Doorn/Stweg naar Aalst en een tweede verbinding met de Merellaan. Dhr Torrekens Hil. Er komt geen uitweg op de rijksweg Dhr Timmermans Neen, er is ai ene. Het principe, de wijze van gunnen en ae voor waarden worden algemeen goedgekeurd. 24) Wegeniswerken buurtwegen nr. (Kerkstraat) te Aspelare, nr. 8bis (Zevenhoek) en nr. 2 deel (Cambergstraat) te Voorde Vaststelling van de wijze van gunning van de opdracht voor op maken ontwerp Goedkeuring voorwaarden. Het principe, de wijze van gunnen en de voor waarden worden algemeen goedgekeurd. 25) Verbeteringswerken Ameiveidstraat Goed keuring principe. Dhr Timmermans Voor de Ameiveidstraat stellen we 't volgende voor voor het oude gedeelte langs de spoorweg Voertuigen max. 2 Ton; nieuwe boordstenen op 1m.50; beplanting; nieuw wegdek met afhelling naar straatgreppel; eenrichtingsverkeer; regelmatig toe zicht. De NMBS zal afsluiting vernieuwen en het opnieuw vaststellen van de grenslijn met het spoor wegdomein. De zate van de Ameiveidstraat is eigen dom van de Staat. Raming 642.826 F. Dhr Torrekens Hil. Hoe breed zal de rijweg dan nog zijn Dhr Timmermans 4 m. zodat er nog kan ge parkeerd worden langs de linkerzijde. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. (Lees verder op pagina 2) ekt,.

Denderklok | 1978 | | pagina 1