h fist Q(V Gemeenteraadszitting van 22 juni 1978 Tweeënvijftigste Jaargang Vrijdag 21 juli 1978 VAKANTIE! Ook wij gaan met vakantie en de eerstvolgende Denderklok verschijnt op vrijdag 18 augustus e.k. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraal 10 - 3400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-37 Prijs voor Jaarabonnement 395 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Er wordt een kwartier gepauzeerd en dhren Van Waeyenberghe en Groeninck komen niet meer terug. 31) Verkoop van een perceel grond in het industrie park Goedkeuring Vaststellen van de voorwaarden. Dhr Desprets Het gaat hier om opslagplaat sen voor de Firma Delhaize 15 Ha; geschat of 90 en verkocht voor 110 F de m2. Prijs 16.500.000 F. Niveleringswerken ten koste van de stad. Er zullen 150 mensen tewerkgesteld worden. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 31 bis) Benedenindustriepark bouwrijp maken van een gedeelte van de achtersektor goedkeu ring principe wijze van gunning van de op dracht goedkeuring van de voorwaarden. Dhr Timmermans De raming is 712.890 F. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 31ter) Aankoop perceel grond voor inlijving bij de wegenis. Dhr Timmermans 199 m2 grond op het einde van de Lindendreef, voor toegang tot de Kleine Landeigendommen. 600 F de m2. Goedgekeurd met 27 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker Ik ben niet akkoord met de prijs. De lening wordt goedgekeurd met 27 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). 32) Verkoop van een perceel grond in de Onder wijslaan aan de Belgische Staat. Dhr Waltniel Het is een perceel van 21.11 ar. rechtover het administratief centrum. Voorgrond aan 1300 en achtergrond aan 200 F de m2. Dit geeft een totaal van 1.962.300 F. Goedgekeurd met 27 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker Ik heb mij onthouden om persoonlijke redenen. 33) Aangaan van een lening voor het betalen van erelonen. Dhr Waltniel Deze lening beloopt 996.000 F. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 34) Aankoop van een compressor met bijhorighe den Goedkeuring Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring van de voorwaarden. Dhr Timmermans Het is een verbetering voor het uitvoeren van openbare werken. Dhr De Riemaecker Raming Dhr Timmermans 150.000 F. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 35) Aankoop van een ademluchtcompressor ten be hoeve van de brandweer Goedkeuring Vaststelling van de wijze van gunnen van de op dracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Burgemeester Het is een middel voor het vrijwaren van de gezondheid op trainingen en inter venties. De laagste prijs is 134.628 F. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 36) Verkoop van materialen voortkomende van het slachthuis Kennisgeving van de verkoops verrichtingen en -resultaten. Dhr Timmermans Er waren 7 loten en er wa ren 5 aanbiedingen. Weegschaal aan slachthuis Wetteren voor 10.000 F. BTW-bascuie (gekocht in 1976 voor 327.600 F). Er was een bod van 30.000 F maar werd niet toegewe zen. Een reeks klein materieel aan het slachthuis Wette ren voor 40.000 F. Hangpoort aan het slachthuis Anderlecht voor 10.500 F. Compresseur met toebehoorten aan slachthuis Wet teren voor 10.000 F. Overdekte weegbrug aan J. De Deyn, Denderwinde- ke voor 16.670 F. Compresseur aan slachthuis Wetteren voor 20.000 F. Dhr Callebaut Hoe zult ge de BTW-bascule kwijt geraken Dhr Timmermans Dit zullen we onderzoeken. Goedgekeurd met 27 stemmeo tegen 1 (dhr De Riemaecker) 37) Reglement betreffende de toekenning van een toelage voor noodslachtingen Goedkeuring. Dhr Desprets Om de nadelige gevolgen van de sluiting van het slachthuis van Ninove voor de landbouwers enigszins te milderen wordt een toela ge van 1.000 F. per noodslachting verleend. - aan landbouwers als dusdanig ingeschreven in de Vereniging voer Veeziektebestrijding; - voor paarden en runderen van minimum 220 Kg. Dhr De Riemaecker Gaat het in art. 1 over landbouwers of noodslachtingen. Dhr Desprets Ik heb ook die vergissing be merkt en daarom ook art. 1 hier niet gelezen. Dhr De Riemaecker We moeten hier een kla re tekst ontvangen. U spreekt van landbouwers aangesloten bij de Vereniging voor Veeziektebestrij ding. Is er onderscheid Dhr Desprets Elke landbouwer moet er zich bij aansluiten. Dhr De Riemaecker Dan moet dit in de voor waarden niet staan. Dhr Desprets Toch wel want het is maar al leen bedoeld voor landbouwers en niet voor vee handelaars. Dhr De Riemaecker Een landbouwer kan ook handelaar zijn. Dhr Desprets Handelaars komen niet in aan merking. Dhr De Riemaecker Wat bedoelt U met ge wicht op voet Dhr Desprets In het slachthuis te wegen. Dhr De Riemaecker Een paard van minder dan 220 Kg is zeker een veulen Aigemene goedkeuring met 28 stemmen. 38) Aanvullende reglementen op de politie van het wegverkeer (parkeerverbod in Geraardsbergse- straat en eenrichtingsverkeer in Aimeiveld- straat). Dhr Burgemeester Het gaat om het eenrich tingsverkeer van de Geiaardsbergsestraat naar de Ameiveldstraat en een maximum gewicht van 2.5 Ton. Dhr De Riemaecker De NMBS vroeg 2 Ton. Dhr Evenepoel Dit geldt enkel voor het ge deelte Ameiveidstraat naast de spoorweg Dhr Timmermans Inderdaad. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. Dhr Coppens N. Sommige punten zoals Leef milieu Meerbeke komen hier niet ter sprake. Dhr Timmermans We hebben toch gezegd de Verkeerscommissie samen te roepen in september en dan alle punten in eens te behandelen. Dhr Coppens N. En de zaak van de Amei veldstraat brengt ge hier nu vandaag alleen op de dagorde. Dhr Burgemeester Dit was dringend wegens het gevaar. Dhr Timmermans Ge hebt toch vernomen langs de Commissie dat sommige voorstellen ge wijzigd werden. Dhr Coppens N. En daarom moet de Ver keerscommissie niet meer samen komen Dhr Timmermans We weten wel waarom hij dat vraagt. Dhr Coppens N. Ik zal 't zeker aan U vragen. Dhr Coppens P. De beperking tot 2,5 Ton zal voor sommigen moeilijkheden opleveren. Dhr Timmermans De uitzonderingen bevesti gen de regel. 39) Politiereglement op het invoeren van speelstra ten tijdens de komende schoolvakantie Goed keuring. Dhr Moens Doordat er in het kader van een progressief gezinsbeleid moet naar gestreef worden om onze kinderen de maximale kansen te geven in zake het spelen in beschermende omgevingen, werd er door het stadsbestuur het initiatief genomen tot het creëren van speelstraten. Reeds in de maand februari werden alle (39) gezinsverenigingen aangeschreven om hun eventue le suggesties bekend te maken inzake speelstraten gedurende het groot verlof. Zes antwoordden en deden voorstellen terzake. Deze voorstellen werden dan door de socio-cultu- rele dienst op de Verkeerscommissie overgemaakt aan dhr Politiecommissaris voor advies. Men maakte de opmerking dat door het Minis terie van Verkeerswezen zeer zware normen gesteld worden, die én voor de stad én het stadsverkeer praktisch een onmogelijke zaak zijn om uit te voe ren. Deze normen zijn 1) Er moet bewezen worden dat de speelplaat sen van de gemeentescholen en de parken in de om geving niet beschikbaar zijn; (Lees verder op pagina 2) Vlaams WBekM

Denderklok | 1978 | | pagina 1