k d uce e/r^/ HET GEWESTPLAN en de infrastructurele wegenis van Ninove Tweeënvijftigste Jaargang Vrijdag 18 augustus 1978 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 395 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. mmmmaÈÊÊÊomtÊÊMumm Zoals aangekondigd in ons laatst verschenen nummer komen we nu uitvoerig terug op de inter pellatie van de Heer De Riemaecker tot het Sche pencollege over de grondige en schadelijke wijzi gingen in de ontworpen infrastructurele wegenis voor de ontsluiting van Niniove tijdens de Gemeen teraadszitting van 11 juni 1978. Er kwam niets terecht van de belofte hier des tijds plechtig afgelegd om een onderzoek en een bespreking te wijden aan de infrastructurele wege nis te Ninove. Zekere uitlatingen en bepaalde stellingnamen van onze Schepen van Openbare Werken, vooral tij dens het bezoek van leden van het cabinet Matthot te Zottegem, verwekten argwaan en onrust. Vandaar onze vraag tot interpellatie van 11 juni. Inmiddels publiceerde het Staatsblad van 10 ju ni het K.B. van 30 mei houdende goedkeuring van het gewestplan Aalst-Ninove-Geraardsbergen- Zotte gem. Dit zou tot het besluit kunnen leiden dat de interpellatie te laat komt omdat er niets meer kan voorkomen worden. We zijn evenwel de mening toegedaan dat we juist ten gepasten tijde komen om de primeur te geven van een reeks vaststellingen en bezwaren die het gewestplan uitlokt. We vingen echo's op van de wijze waarop het gewestplan tot stand kwam. Waar ambtenaren van het Bestuur der Ruimte lijke Ordening en van de Stedebouw onder druk gezet worden om de regels, die ze zelf stelden, niet te volgen waar ministeriële kabinetten zich machten toe eigenen die ze niet bezitten en binnendringen op voor hen afgebakende terreinen i daar zouden we als indiener van een be zwaar tegen het ontwerp gewestplan de Raad van State de gelegenheid willen gunnen te zeggen of de wet op de ruimtelijke ordening en de stedebouw nog zin heeft en of de normen die ze voorschrijft nog moeten geëerbiedigd worden en door iedereen. Voor het grondgebied der stad Ninove hebben we 25 afwijkingen genoteerd door het gewestplan goedgekeurd bij K.B. van 30 mei 1978 van het ont werp goedgekeurd, na jarenlange raadplegingen en grondige onderzoeken, bij M.B. van 9 mei 1975. Binnen een tijdspanne van 3 jaar werden voor het grondgebied Ninove volgende 25 afwijkingen van het ontwerp opgenomen in het definitief ge westplan. A. Binnen de sector ten noorden van de spoorweg en ten westen van de ontworpen nieuwe Stweg Aalst-Ninove en de Ringlaan 1de ontworpen A9 wordt opgedoekt en ver vangen door een verbinding Geraardsbergen-Ninove, waarvoor de Streekcommissie met nadruk het tracé op de rechteroever van de Dender afwijst, omwille van volgende nadeien eraan verbonden - het bedient een relatief klein aantal mensen - tientallen zeer grote landbouwbedrijven wor den doorsneden - het industrieterrein van Schendelbeke blijft verstoken van een moderne verkeersverbindingsweg; - twee sociale woonwijken te Meerbeke worden op een absoluut onaanvaardbare wijze middendoor gesneden. Ninove heeft niets aan de verwezenlijking van het ontwerp dat op het gewestplan weerhouden is. De toekomst za! uitwijzen dat de bezwaren die golden tegen een tracé op de rechter Denderoever, dubbel en dik zullen teruggevonden worden op het tracé langs de linker Denderoever. Van nu af staat het reeds op het gewestplan vast dat deze verbindingsweg de Diepe Straten na bij het Hof te Ruybroeck doorsnijdt en met zijn kruispunt op de nieuwe steenweg Aalst-Ninove een hypotheek beduidt voor deze nieuwe snelweg. 2) een r ?rkelijke uitbreiding van het ontgin- ningsgebieo f ssen de Diepe Straten nabij het Hof te Ruybroeck, waar de terreinen zuillen mogen uit gehaald worden tot nabij de voorzegde verbindings weg G'bergen-Ninove. 3) achter het Hof ter Duyst wordt het groenge bied met letter SP vervangen door gebied voor dag rekreatie, doch het gewestplan duidt niet aan dat zulke voorziening in de buurt voorhanden is, be paaldelijk in de uitbreiding thans in verwezenlijking van de Landeigendommen. 4) een lichte vergroting en wijziging wordt aan gebracht aan het parkgebied tussen Aibertlaan en Lange Muren. 5) het bedrijf Dewalux behoudt de tint 2.3 ge bied voor ambachtelijke bedrijven of gebied voor kleine en middelgrote ondernemingen doch het aanpalend G.B.-bedrijf, dat 165 tewerkgestelden telt, verliest die tint en krijgt de tint van woongebied 6) de Venebroeken worden omgeschakeld van natuurgebied tot gebied van dagrekreatle. 7) het speelplein voorzien achter het stedelijk kerkhof, ten bate van de wijk Groeneweg. verdwijnt. 8) de bufferzone tussen het woonuitbreidmgs- gebied in de Groeneweg en de nieuwe Stweg Aalst- Ninove verdwijnt. 9) een deel van de weide midden de Abdij straat wordt groene zone. B. Binnen de sector ten noorden van de spoorweg en ten oosten van de ontworpen nieuwe Stweg Aalst-Ninove en de Ringlaan 10) wordt agrarisch gebied de zone tussen de nieuwe Stweg Aalst-Ninove en de oude Stweg. weer houden als groengebied met letterteken SP voor rekreatiegebied. 11) een beperkte sector langs de oude Stweg Aalst-Ninove wordt gebied voor ambachtelijke bedrij ven of voor K.M.O. 12) een beperkte sector tussen de oude Stweg Aalst-Nnove en de Okegembaan wordt getint ais natuurgebied. 13) een beperkte sector langs de Okegembaan wordt bestemd voor ambachtelijke bedrijven of K. M.O. 14) een strook van het bovenindustriepark. langs de IJzerenwegbaan, wordt getint als woonge bied. C. Binnen de sector tussen spoorweg en Dender 15) de industriegronden binnen het Polderkwar tier worden woongebieden. 16) tussen de industrieterreinen en de Neder- wijk komt een groene bufferzone. 17) de Verbir.dingsiaan en het begin der Pa- melstraat-Oost worden woongebied i.p.v. industrie gebied. D. In de sectcr ten zuiden van de Dender 18) het natuurgebied gevormd door de bossen van de Union Allumettière. langs Dender en Leopold- laan. worden gebied voor dagrekreatie. 19) het aanpalend perceel wordt ietwat uitge breid voor ambachtelijke vestiging of K.M.O. 20) het stadspark en de achterliggende weide, getint in groen met de letters P en SP, worden thans bestemd voor dagrekreatie. (Lees verder op pagina 2) ^Qams en

Denderklok | 1978 | | pagina 1