Gewestplan Aalst-Minove-Geraardsbergen-Zottegem Tweeën vijftigste Jaargang Vrijdag 1 september 1978 DENDERWINDEKE EN HET 1) AFWIJKINGEN VAN HET ONTWERF-GEWESTPLAN 2) ADVIES VAN DE STREEKCOMMISSIE A OVER HET ADVIES VAN DE GEMEENTERAAD Drukker - Uitgever Prijs voor Jaarabonnement 395 Fr. PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Prijs per nummer9 Fr. Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 VERSCHIJNT IEDERE WEEK. ■nMMBHM Op het ontwerp-gewestpian kwamen infrastructurele voorzieningen voor met verregaande gevolgen voor de toekomst en de expansiemogelijkheden van Denderwindeke, waarvan het landelijk karakter evenwei goed behouden bleef. Op het gewestplan worden de A3, de verbindingsweg met Geraardsbergen en de omleiding of de ontdubbeling van de rijksweg 55 geschrapt. Er blijft niets over. De dorpskom van Denderwindeke blijft dus definitief twee huizenrijen langs een druk bereden en levensgevaarlijke rijksweg. Een vlottere noord-zuidverbinding was niet zonder belang en niet zonder economische betekenis zo goed voor GANS 't Ninoofse als voor een Brabants gewest. Voor de auteurs van het gewestplan is dit, zoals in de veldslag om Bastogne nuts! 1het tracé van de A8, met op- en afritten in de omgeving van de Rijstraat, wordt geschrapt 2) het tracé van de verbindingsweg met Ge raardsbergen wordt geschrapt 3) de omleiding van de rijksweg 55. vanaf Bareel-Bosveld tot aan de grens met Vollezele. wordt geschrapt Oostkant van de rijksweg 55 4) het slachthuis wordt aangeduid als gebied voor kleine en middelgrote ondernemingen 5) de sector achter het slachthuis wordt na tuurgebied 6) een sector van de wijk Varenberg wordt woongebied met landelijk karakter 7) het woonuitbreidingsgebied met bijkomen de bepalingen nabij de Kruisveldstraat wordt woon uitbreidingsgebied zonder meer 8) het woongebied op de Dries wordt verlengd met een woongebied met iandelijk karakter 9) een sector van de Dries wordt aangeduid als ontginningsgebied 10) achter voorzegde sector komt een deel na tuurgebied 11) het oud rijkswachtgebouw wordt aangeduid; 12) het rustoord wordt aangeduid 13) tussen Dries en Linkebeek worden vier ver schillende sectoren natuurgebied 14) een ruim ontginningsgebied wordt aange duid tussen Linkebeek en Drogentap, langs Vreckom 15) in de verlenging van voorzegd ontginnings gebied komt een woongebied met landelijk karakter 16) twee sectoren, nabij de wijk Steenhout, worden natuurgebied 17) een groene zone op de grens met Oetingen wordt natuurgebied 18) op Steenhout komt een klein woongebied met landelijk karakter 19) een kleine sector op Steenhout (het voet balplein) wordt dagrecreatie Westkant van de rijksweg 55 20) twee sectoren nabij Neuringen worden na tuurgebied 21) een woongebied met landelijk karakter wordt uitgebreid in de richting van Neuringen 22) op de wijk Hernhof wordt een meubelma kerij gebied voor ambachtelijke bedrijven 23) een sector van de wijk Renderstede wordt woongebied met landelijk karakter 24) een sector van de wijk Stebbingen wordt aangeduid als woongebied met landelijk karakter 25) het woongebied met landelijk karakter te Nijken wordt merkelijk uitgebreid 26) het kruispunt rechtover de Stenen Molen wordt woongebied met landelijk karakter 27) in de Krepelstraat wordt een schrijnwerke rij gebied voor ambachtelijke bedrijven 28) nabij de grens met Nieuwenhove wordt een kleine sector natuurgebied 29) langs de rijksweg 55, tussen de Krepel straat en Minnenhofstraat, wordt de oude melkerij gebied voor ambachtelijke bedrijven 30) in de Minnenhofstraat komt dagrecreatie 31) het woonuitbreidingsgebied in de wijk Das- selt wordt geschrapt en omvormd tot agrarisch ge bied 32) in de wijk Peienbeek wordt het natuurge bied merkelijk uitgebreid. 1Uitbreiding van de woonzone langsheen de Kruisveldstraat (buurtweg nr. 13). gelet op de be staande verkaveling. Advies commissie akkoord voor opname van de verkaveling. 2) Uitbreiding van de woonzone met landelijk karakter, waar omleiding rijksweg Binche-Aalst is ge pland, gelet op de bestaande bebouwing. Advies commissie ongunstig. 3) Uitbreiding van woongebied met landelijk karakter langs de Heirbaan (buurtweg nr. 7). Advies commissie ongunstig. 4) Uitbreiding van woongebied met landelijk karakter langs de buurtwegen nrs. 16 en 9 (gehucht Dries), gelet op de bestaande bebouwing. Advies commissie gunstig, akkoord met de ge meente. 5) Woonuitbreidingsgebied ter vervanging van zone sub 6. Advies commissie ongunstig. 6) Agrarisch gebied in plaats van woonuitbrei dingsgebied, gelet op twee bestaande landbouwbe drijven. Advies commissie gunstig, akkoord met de ge meente. 7) Uitbreiding woongebied met landelijk ka rakter langs de buurtweg pr. 23 (Dasselt). gelet op de bestaande bebouwing. Adves commissie ongunstig, als gevolg aan 6. 8) Uitbreiding woongebied met landelijk ka rakter tussen de buurtweg nr. 23 (Dasselt), en de buurtweg nr. 3 (Rijstraat), gelet op de bestaande bebouwing en verkavelingen. Advies commissie a) akkoord met de gemeente. b) niet akkoord met de gemeente. 9) Uitbreiding van woongebied met landelijk karakter langs buurtweg nr. 3 (Rijstraat), gelet op de bestaande bebouwing. Advies commissie gunstig. 10) Uitbreiding van woongebied met landelijk karakter langs buurtweg nr. 5, gelet op de bestaande bebouwing aan de overzijde van de straat. Advies commissie ongunstig. 11) Uitbreiding van woongebied met landelijk karakter langs de buurtweg nr. 5, gelet op de be staande bebouwingen aan de overzijde van de straat Advies commissie ongunstig. 12) Uitbreiding van het woongebied langs de buurtweg nr. 6 (Neuringenstraat), geiet op de ver binding van de kern met het landelijk gebied op het kruispunt van de buurtwegen 6 en 7. Advies commissie ongunstig. 13) Zone voor ambachtelijke bedrijven, gelet op bestaande zeteifabriek. Advies commissie gunstig, akkoord met de ge meente. 14) Uitbreiding woongebied met landelijk ka rakter langsheen buurtweg nr. 3, gelet op de be staande bebouwingen en verkaveling. Advies commissie gunstig. 15) Uitbreiding woongebied iangs de staats- baan Aalst-Binche. Advies commissie ongunstig. 16) Woongebied met landelijk karaKter langs buurtweg nr. 39, gelet op drukke bebouwing. Advies commissie gedeeltelijk akkoord. 17) Uitbreiding woongebied met iandelijk ka rakter op de hoek van buurtweg nr. 36 en buurtweg nr. 7. Advies commissie ongunstig. 18) Uitbreiding woongebied met landelijk ka rakter langs buurtweg nr. 10, gelet op de drukke bebouwing. Advies commissie ongunstig. 19) Uitbreiding woongebied met landelijk ka rakter langs buurtweg nr. 12, gelet op de drukke bebouwing. Advies commissie ongunstig. 20) Uitbreiding woongebied met landelijk ka rakter, gelet op de bestaande bebouwing langs buurtweg nr. 6 (Neuringenstraat). Advies commissie ongunstig. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1978 | | pagina 1