d vu e en Raadszitting Anti-Abortus-Betoging Tweeënvijftigste Jaargang Vrijdag 29 september 1978 VAN 7 SEPTEMBER 1978 Inschrijvingen bij Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 395 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) 33) Waterzuivering - Aanleg kollector vanaf einde Graanmarkt naar het waterzuiveringsstation in het beneden-industriepark. Goedkeuring. Dhr Timmermans licht het ontwerp toe, ge raamd op 17.776.700 F BTW inclusief. Het betreft het opvangen en opstuwen van afvalwater vanaf het einde van de Graanmarkt naar het waterzuiverings station, met doorpersing onder de Ringlaan. Tegen dit laatste werd bezwaar geopperd door dhr De Rie- maecker ter sectie. Ik heb inlichtingen gevraagd. De leiding kost 50.000 F per lopende meter, zodat de lichtste omleiding de kosten van doorpersing van de Ring nooit kan ondervangen. Trouwens iangs de Dender is het niet mogelijk omwille van de ontwor pen herkalibrering. Dhr De Riemaecker is hoegenaamd niet over tuigd door de gegevens ingewonnen door de sche pen. De leiding komt achter de Lucifersfabriek Merckx. Ais we rekening houden met het geheel bestatigen we dat het goed mogelijk is onder de Denderbrug door te komen. Onder de Denderbrug is er langs de linkeroever een gans vak voorzien voor de aanleg van een openbare weg. Daarom is het argument van de herkalibrering niet steekhou dend. De manier waarop de werken te Dendermonde zelf vorderen wijst uit dat er nog minstens twee ge neraties zullen zetelen in deze Raad alvorens er van herkalibrering te Ninove zal gesproken worden. Goedgekeurd met 18 stemmen bij 9 onthoudin gen. 34) Waterzuivering - Bouwen van kollector op rech teroever Dender - Goedkeuring ontwerp. Dhr T.mmermans licht het ontwerp toe dat uit gaat van de provinciale technische dienst en waar over er geen opmerkingen kunnen gedaan worden. Raming 18.388.784 F, BTW inclusief. Dhr De Riemaecker - Toch wel. Ik stel U op uw hoede voor de doorsnede van de leidingen die. op eerste zicht, te nauw berekend is voor gans de rech teroever van de Dender. Het is de eerste maal niet dat Gent te nauw rekentb.v. de bruggen over het afvoerkanaal Goedgekeurd met 27 stemmen. 35) Aanleg atletiekbaan. - Goedkeuring voorontwerp Dhr Timmermans licht het ontwerp toe, opge maakt na bezichtiging van andere pisten elders, voornamelijk te Charleroi, in gezelschap van specia listen. Het ontwerp voorzag een kostenraming van 17.225.832 F. Om die kosten te milderen zou gebruik gemaakt worden van poreus synthetisch materieel voor een piste van 6 loopbanen en met 8 loopbanen in de rechte lijn langs één zijde. De voorziene 4 m. klin kers rond de piste zou herleid worden tot 2,50 m. Verhoogde staanplaatsen en tribunes zouden voor lopig weggelaten worden. Aldus zou de uitgave ver minderen tot 14.645.684 F. Dhr Callebaut betreurt het weglaten van ver hoogde staanplaatsen en tribunes. Dhr Durant geeft zijn zienswijze te kennen over de bedekking voor de piste. Volgens hem is het weerhouden synthetisch materieel niet van aard om voldoening te geven. Een andere oplossing waar over sprake is geweest valt duurder uit, doch ze geeft zekerheid. Het gaat niet op gans het ontwerp te compromitteren door een tussenoplossing. Dhr De Riemaecker zegt dat dit opnieuw een typisch voorbeeld is van misverstand bij gebrek aan duidelijke of oprechte uitleg. Het bos van Union Al- lumettière werd aangekocht met het vooruitzicht van de aanleg van een atletiekbaan, ledereen was het daarmee eens. Het voorstel dat ons nu voorge legd wordt betreft de aanleg van een atletiekSTA- DIUM het woord werd vandaag voor de eerste maal gebruikt - van 31.000 m2 te verwezenlijken: - door de aanwerving van 5 Ha bos mits 8,5 milj. - door het vellen van 377 onrijpe populieren voor de inplanting der sporivoorzieningen - met een piste van 5268 m2 rond een groen veld. zonder bestemming, onproductief - aangewezen op één enkele toegang te nemen vanaf de trekweg langs de Dender. Dit alles is maar een begin want 1de verhoogde staanplaatsen en tribunes ko men erdhr Callebaut's moties en kiesbeloften bren gen dat terecht 2) de omheinende verharding nu herleid tot 2,5 m. i.p.v. 4 m. zal spoedig ontoereikend blijken zodat de eerste voorziening er komt 3) er zal niet alleen verlichting moeten komen voor de atleten doch ook voor het pubiiek 4) speciale veiligheidsmaatregelen zuilen die nen getroffen en bekostigd te worden langs de Den der 5) de wegverharding van alle toegangswegen zal dienen verbeterd te worden. Een stadium uitsluitend voorbehouden voor at letiek is geen goede operatie. In geval van regelmatig en degelijk onderhoud is het een zware opgave voor de stadskas en in geval van onderhoud, naar het model van hetgeen we in gans Groot-Ninove te zien krijgen, is het veel geld en veel grond voor bitter weinig. Dhr Timmermans - Ik blijf bij het voorstel omdat ons onderzoek ons overtuigd heeft. Goedgestemd met 26 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). 36) Verbeteringstoerken aan buurtweg nr. 1 (Kas seide) te ex-Lieferinge - Wijziging van de ge meenteraadsbeslissing dd. 22 juni 1978. Bij schrijven van 16.8.1978 heeft de Rijksdienst voor Monumenten en Landschapszorg gemeld dat heel het centrum van Lieferinge beschermd wordt. De ontworpen wegeniswerken mogen niet met tarmac uitgevoerd worden. De wegbedekking moet met kasseistenen gebeuren. De vorige beslissing van de gemeenteraad wordt herzien met 26 stemmen tegen 1 (dhr Durant). 37) O.C.M.W. - Oprichting van een ontmoetingscen trum te Okegem - Machtigng tot aanbesteding. De herziene raming tot 6.367.820 F wordt goed gestemd. 38) Verkoop door de stad van een perceel grond, gelegen Oude Kaai, aan de Belgische Staat - Goedkeuring voorwaarden. Op de parking naast de ophaalbrug II worden 2 ar. 81 ca. 44 dm2 grond verkocht aan de Staat mits 563.000 F (2.000 F/m2) voor de oprichting van een bruggenwachterswoning. Goedgekeurd met 26 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). (Lees verder op pagina 2) NATIONAAL FRONT VOOR HET LEVEN AFDELING NINOVE Op 6 september werd er te Ninove een infor matieavond ingericht t.o.v. abortus door het Natio naal Front voor het leven. Tussen de aanwezigen zaten enkele aanhang sters van dokter Peers ze zijn heel kalm gebleven... Ik ben ervan overtuigd dat ze even geschokt waren dan ieder van ons bij het zien van de dia's over abor tus. De beelden waren brutaal, gruwelijk maar spij tig genoeg echt. Wanneer men geconfronteerd wordt met die in- stukken gehakte lijkjes van foetussen kan men nog moeilijk gaan beweren dat abortus geen moord is. Wanneer ge dan een plastiekzak vol kinder hoofdjes, beentjes en armpjes op het scherm krijgt met als commentaar dat het de opbrengst vertegen woordigt van een halve dag avorteren in één Ameri kaanse kliniek, krijgt ge willens nillens kippevel. Abortus past zó helemaal in onze wegwerp maat schappij die alle beschaving kwijt geraakt en zich zelf aan het vernietigen is. Na het wegwerpen van het ongeboren kind zal het doden van bejaarden vol gen die te veel aan de maatschappij gaan kosten een mens de zachte dood geven noemt men dat we staan er niet ver meer van. Tenzij er gereageerd wordt, maar dan ook in massa en krachtdadig. Tenzij er nog genoeg men sen te vinden zijn met gezond verstand die hun de vraag durven stellen of een volk, een land. een staat de plicht niet heeft het leven te beschermen van weerloze personen in plaats van toelating te geven een menselijk persoon te likwideren, hem het recht op leven en doorleven te ontnemen. Kiezen we voor opportunisme of voor intégriteit Het Nationaal Front voor het leven richt een Stille Optocht in voor het leven. Die optocht gaat door te Elsene (Brussel), Eug. Flageyplein. op 14 oktober 1978 te 15 u. Een autobus vertrekt op de Graanmarkt te Ninove om 14 uur; deelname in de onkosten 100 F. per persoon; kinderen gratis. Hellinckx-Steenhout, Pamelstraat 321 - tel. 33 67 09; Haers-Van Der Meulen, Echel 13 Pollare - tel. 336080 Van Obbergen-Cassiman, Leopoldlaan 38 - tel. 33 55 64 of door storting op rekening 434-0088699-45 van het NFVL-Ninove.

Denderklok | 1978 | | pagina 1