Raadszitting Tweeënvijftigste Jaargang Vrijdag 6 oktober 1978 VAN 28 SEPTEMBER 1978 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 395 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Kort na halfacht verklaart dhr Burgemeester Co- syns de zitting voor geopend. Dhr Gooien is afwezig en dhr Durant komt met vertraging zijn collega's vervoegen. Een paar toeschouwers en vier persmensen vor men de publieke belangstelling. 1) Akteneming van het ontslag aangeboden door een lid van de Raad van het O.C.M.W. en van het aanvaarden van het opengevallen mandaat door zijn eerste opvolger. Dhr Burgemeester - Dhr André Van Eesbeke, Voorde wordt vervangen door dhr Johny Debbaut, Ninove. 2) Uitbreiding openbare verlichting te Voorde (Ze venhoek en Cambergstraat) - Vaststelling van de wijze van gunnen van de opdracht - Goed keuring van de voorwaarden. Dhr Timmermans - Er worden lichtpunten ge plaatst met fluorescentielampen van 40 W. Er dienen ook 13 armaturen aangekocht. Samen met de wer ken beloopt de prijs 124.996 F. Dhr De Riemaecker - Akkoord met het opzet maar fluo-verlichting is nu toch voorbijgestreefd. Er bestaat nu degelijker en moderner verlichting. Dhr Timmermans - Het overgrote deel is er fluo- verlichting. Anders zouden we verplicht zijn gans de verlichting te vernieuwen. Dhr De Riemaecker - U gaat dus antiek aanvul len met antiek. Dhr Timmermans - Er bestaat inderdaad nieu wer materieel, maar antiek is dit toch niet. Dhr Prieels - Waarom breidt ge dit werk niet uit tot de dorpskom van Appelterre Dhr Timmermans - De Kerkstraat in Appelterre moet eerst verbreed worden en dan zullen we ook daar de verlichting aanpassen. Goedgekeurd met 28 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker - Ik heb mij onthouden om de aangehaalde reden. 3) Goedkeuring oprichting colombarium en asver- strooiïngsweide op de begraafplaatsen van As- pelare, Okegem en Meerbeke en oprichting doden- huisje te Aspelare. Vaststelling van de wijze van gunnen van de opdracht voor het opmaken van het ontwerp - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans licht de zaak toe. De raming der werken bedraagt 2.344.000 F. Dhr De Riemaecker - Hoeveel nissen komen er in Aspelare Dhr Timmermans - 10 a 20 10 is het minimum. Maar er wordt hier nog een voorontwerp ter bespre king voorgelegd. Dhr De Riemaecker - Dit werk gaat toch samen met de oprichting van het dodenhuisje te Aspelare Dhr Timmermans - Zeker. Dhr De Riemaecker - En hoeveel nissen te Meer beke Dhr Timmermans - 100. Dhr Van Waeyenberghe - A in 't liéven aven, das 't bizonderste. (bulderend gelach). Dhr Cailebaut - Ik zou met een minimum nissen starten. In Appelterre bestaan die al 2 jaar en er is nog geen enkele bezet. Dhr Prieels - Waar is de plaats van inplanting van het dodenhuisje Dhr Timmermans - Dit komt hier nog voor. Dhr Torrekens Hil. - is de te nemen Lesiissing van vandaag niet voorbarig het dossier is nog niet afgehandeld. Dhr Timmermans - Als we geen vrijstellng be komen zullen we onze beslissing aanvullen. Maar dit voorgestelde werk moet toch gedaan werden. Dhr Torrekens Hil - Laat ons liever wachten. Dhr Timmermans - Neen. Dhr Torrekens Hil. - Wachten ware best. Dhr Timmermans - Globaal werken is het beste. Dhr Torrekens Hil. - Er kan verschil zijn van kerkhof tot kerkhof. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 4) Waterleiding - Uitbreiding in de IJzerenweg- baan, Merel- en Zwaiuwenlaan - Goedkeuring der werken - Onderschrijven van aandelen - Goedkeuring aangaan van lening. Dhr Timmermans - De kostprijs bedraagt 1.209.000 F. De Riemaecker - Dat is hier weer een andere ma nier van berekenen. Dhr Waltniel - Ja. maar het leidt tot hetzelfde resultaat. Dhr De Riemaecker - Ik maak U geen verwijt, maar het is toch wel een eigenaardige manier van doen. Dhr Torrekens Hil. - Er zijn buizen met verschil lende diameter. Werd er ook aan de voorzieningen voor de brandveiligheid gedacht Dhr Timmermans - Ze hebben alies kunnen be rekenen. Dhr Torrekens Hil. - Er wordt een meerwaarde van 117.000 F aan speciale stukken verrekend. Hoe wordt dat verrekend Dhr Timmermans - Ge zoudt toch zeker niet wil len dat we een expert aanstellen om dat te onder zoeken. Dhr Torrekens Hil. - We trekken er uw aandacht op. Dhr De Riemaecker - Ze geven er toch noga. kloppen op. Dhr Waltniel - Toch nietze voegen hierbij een volledige beschrijvende nota. Kunt gij die betwisten? Dhr De Riemaecker - Neen. Dhr Waltniel - Ik ook niet. Dhr De Riemaecker - Komt de afdeling van Ge- raardsbergen zich nu te Ninove vestigen Dhr Waltniel - Ja. Dhr De Riemaecker - Dat zal de kostprijs doen dalen want als ze vanuit Geraardsbergen te Ninove aankomen, is het personeel al verhongerd en begin nen eerst te eten en ook die uren moeten wij be talen. Dhr Van Waeyenberghe (die inmiddels zijn schoenen heeft uitgespeeld) - Een goed boerenboe- terhammeken es nie slecht! (proestend gelach). Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 5) Grondinnemngen Karmelietenstraat te Voorde - Goedkeuring onteigeningsplan - Machtiging tot het afsluiten van de overeenkomsten met de eigenaars en pachters. Dhr Timmermans - Het gaat over 27 innemingen voor een totale oppervlakte van 24.25 aren. Dhr De Riemaecker - De verwezenlijking van de rooilijn werd hier gestemd op 30.3.78. Is er al een Koninklijk Besluit Dhr Timmermans - Er is nog geen K.B. maar we hebben dat hier niet nodig vermits het over onteige ningen in der minne gaat. Dhr De Riemaecker - Ge moet toch de rooilijn kennen. Dhr Timmermans - Zeker, maar er zal hier niets meer gewijzigd worden. Dhr Prieels - En als er nu toch betwisting is? Dhr Timmermans - Dan hebt ge natuurlijk de rooilijn nodig. Algemene goedkeuring met 27 stemmen (dhren Desprets en Groeninck namen geen deel aan de stemming). 6) Verbeteringswerken In de Karmelietenstraat te Voorde - Goedkeuring ontwerp - Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeu ring voorwaarden - Aanvraag om toelagen. Dhr Timmermans licht de werken toe die ge raamd worden op 7.021.492 F. Algemene goedkeuring met 27 stemmen (dhren Desprets en Groeninck namen geen deel aan de stemming) 7) Advies over de aanvraag tot gedeeltelijke af schaffing van voetweg nr. 33 te Meerbeke. Dhr Timmermans - De aanvraag werd gedaan door dhr Bijl die akkoord gaat om een bestaande gracht in te buizen en te overwelven. Er kwamen geen bezwaren binnen. We zijn zelf ter plaatse de toestand gaan onderzoeken. Een welvoeglijkheids vergoeding van 50 F de m2 zal gevraagd worden. Dhr De Riemaecker - Deze kwestie staat niet op punt. want - de vraag werd slechts ondertekend door één persoon - de gracht maakt deel uit van de openbare weg en ge gaat dus een deel van de openbare weg af schaffen - wie iets vraagt moet betalen en wie niets vraagt moet niets betalen - de zaak moet eerst op punt worden gesteld en dan kan er een vraag gesteld worden door de verschillende aangelanden. Dhr Timmermans - Er werden geen bezwaren ingestuurd door aangelanden. Dhr Waltniel - Eik geval is niet hetzelfde voor elke aangelande. Dhr De Riemaecker - Akkoord. Dhr Timmermans - Het verzoek is ontstaan door net afschaffen van de gracht door uitbuizing. Goedgekeurd met 17 stemmen bij 11 onthoudin gen (CVP en VU) tegen 1 (dhr De Riemaecker). (Dhr Durant neemt zijn plaats in). (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1978 | | pagina 1