e Qr/ Tweeënvijftigste Jaargang Vrijdag 13 oktober 1978 VAN 28 SEPTEMBER 1978 rukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS oepoortstraal 10 - 9400 NINOVE el. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 410 Fr. Prijs per nummer: 9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) 12) Verbeteringswerken Ameiveldstraat - Goedkeu ring ontwerp - Wijze van gunnen van de op dracht - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans licht de kwestie toe. De ra ming der werken beloopt 705.186 F. Dhr Torrekens Hil. - Za! er geen gevaar voor verzakkingen blijven Dhr Timmermans - Het za! verbeterd zijn. Dhr Torrekens Hil. - Op sommige plaatsen zal de rijbaan maar 3,80 m. breed zijn. Dhr Timmermans - Die wordt aangepast tot 4,50 m. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. 13) Deelgemeente Denderwindeke - Gewestplan - Vaststelling sociale kavelswijk Bokkenveld - Princiepsbeslissing. Dhr Timmermans - Het College vraagt goedkeu ring van de vaststelling en uitvoering van sociale verkaveling bij middel van de wet Brunfaut in de op het Gewestplan voorziene gebied voor sociale wo ningbouw op de wijk Bokkenveld te Denderwindeke. De aankoop van de percelen grond za! geschie den ten algemene nutte. Het College wordt gemachtigd de nodige on derhandelingen te voeren tot onteigening of aan koop in der minne. Dhr Prieels - Er is geen onteigeningsplan. Wat dan als de aankopen niet in der minne kunnen ge beuren Dan zult ge moeten werken met een B.P.A. ofwel te hoge prijzen betalen. Tevens wil ik doen opmerken dat het hier om de toepassing gaat van de in 1973 gewijzigde wet Brunfaut. Dhr Timmermans - We trachten overeenkomsten in der minne af te sluiten. We beschikken over een schattingsverslag en zuilen een onteigeningsplan door onze technische diensten laten opmaken. Dhr Prieels - En als het niet in der minne gaat Dhr Timmermans - Langs het Gewestplan be komen we een B.P.A. Dhr De Riemaecker - Als het voor openbaar nut is. Dhr Timmermans - Dat is het hier toch. Dhr De Riemaecker - Dat is het niet Dhr Timmermans - Ook in Aalst heeft men op dergelijke manier gewerkt. Dhr Prieels - Ik denk dat ge ongelijk hebt. Goedgekeurd met 29 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker - Ik ben niet akkoord met dergelijke procedure van druk uitoefenen. 14) Deelgemeente Denderwindeke - Aanleg sport- voorzieningen Princiepsbeslissing. Dhr Timmermans - Het gaat over de bouw van een sportschuur en de aanleg van twee voetbalplei nen met accommodatie. Dhr Callebaut - Welke sporttakken worden er in de sportschuur voorzien Dhr Timmermans - Alle zaalsporten. Dhr Callebaut - Wat is de oppervlakte Dhr Timmermans - Ongeveer 20 x 30 m. Aigemene goedkeuring met 30 stemmen. 15) BPA Dam - Machtiging tot aanstellen ontwerper. Dhr Burgemeester - Dit punt werd naar de ge heime zitting geplaatst. 16) Denderlec - Ondergronds aanbrengen laagspan ningsnet, net openbare verlichting en T.V. F.M.- kabel in de Nederwijkstraat - Goedkeuring - Wij ze van gunnen van de opdracht voor het uitvoe ren der werken en voor de levering van materia len - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans - Gezien de aan gang zijnde wegeniswerken moeten we nu ook ten spoedigste deze werken ter uitvoering goedkeuren. De ramingen zijn laagspanning 303.421 openbare verlichting 99.548 TV - FM - kabel 49.800 Algemene goedkeuring met 29 stemmen (dhr Moens had even de zaai verlaten). 17) Goedkeuring aangaan van een lening voor het betalen van het saldo der erelonen verschuldigd voor het opmaken van het algemeen riolerings plan van de deelgemeente Outer. Dhr Waltniel - Er blijft nog een lening aan te gaan van 325.000 F. Algemene goedkeuring met 29 stemmen (dhr Moens had even de zaal verlaten). 18) Proces-verbaal van onderzoek der gemeentekas over het derde kwartaal 1978. Dhr Waltniel geeft lezing van het proces-verbaal. Vermogen: 88.599.411 F. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. 19) Proces-verbaal van onderzoek der kas van het stedelijk zwemfc^o over het derde kwartaal 1978 Dhr Waltniel geen ezing van het proces-verbaal. Vermogen: 1.041.231 F. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. 20) Goedkeuring begrotingsontwerp over 1979 van het stedelijk zwembad. Dhr Waltniel geeft enige toelichting. Goedgekeurd met 18 stemmen bij 12 onthoudin gen (CVP en VU). Dhr Torrekens Hil. - We hebben ons onthouden omdat er niets gedaan wordt om de uitbating van het zwembad toch enigszins op te trekken. Alle be grotingscijfers zijn praktisch dezelfde van vorig jaar. 21) Advies over de begroting 1979 van de kerkfa briek St.-Amandus te Outer. Dhr Waltniel - In deze begroting werd een schrijffout ontdekt, maar vermits het totaal juist is, zult U ons willen toestaan deze fout te verbeteren. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. 22) Goedkeuring opcentiemen op de provinciale be lastingen op de rijwielen en op de bromfietsen. Dhr Waltniel - We stellen voor deze opcentie men ongewijzigd te behouden. Met de opcentiemen te verhogen zal men de geluidshinder van de brom mers en moto's niet verminderen. Dit is een kwestie van politietoezicht. Dhr De Riemaecker - Akkoord, maar sommige straten zijn praktisch onbewoonbaar geworden. Goedgekeurd met 18 stemmen tegen 12 (CVP en VU). 23) Goedkeuring overname van de houten windmo len genaamd Wildermolen te Appelterre-Eichem met het oog op het uitvoeren van restauratie werken. Dhr Moens geeft enige uitleg. Dhr Van Waeyenberghe - Brek 't hem af Dhr Prieels - Is dat een amendement (De meeste raadsleden lachen, maar van ach ter de tafel van het Schepencollege kijkt men nors). Dhr Torrekens Hil. - Er zijn reeds onderhande lingen geweest en ontwerpen met een architect van Sint-Niklaas. Dhr De Riemaecker tot Schepen Moens - Ge nebt veel meeval in deze kwestie, Mr de Schepen, dat men op uw simpele brieven wil antwoorden. Maar ja. gij beschikt over vele boeken om te weten hoe ge moet schrijven. In een brief van de Gouverneur van 26.4.72 is beslist de molen te rangschikken en zijn alle uit werkselen der rangschikking voorlopig van toepas sing. Op 3.5.72 wordt deze beslissing bekend ge maakt aan de eigenaars. Op 4.5.73 wordt de molen geklasseerd als mo nument en als landschap. Op 28.12.77 schrijft Schepen Moens aan Rijks dienst voor Monumenten en Landschappen De geklasseerde houten molen te Eichem moet dringend gerestaureerd worden. Mag ik U vragen welke uw houding hiertegenover js In afwachting... Op 10.2.78 antwoordt de Rijksdienst: Wij zijn van oordeel dat het Gemeentebestuur een bevoegd architect moet aanduiden om een restauratiebundel samen te stellen. Vooraleer deze echter overgaat tot het op- maken van plannen zai hij contact moeten opne- men met onze dienst. Op 8.3.78 schrijft de Rijksdienst de eigenaar van genoemde molen, teneinde een toelage te verkrijgen voor de restauratiewerken. een ontwerpdossier (in 3-voud) moet indienen. Op 16.3.78 stuurt de Secretaris het volledig dos sier aan Schepen Moens om contact op te nemen met de eigenaar. Op 11.4.78 ontvant het Stadsbestuur volgend schrijven Vanderhaegehen Rufina Vanderhaegehen Marie-José, echtgenote Meganck zijn zo vrij U te melden dat zij de restauratie ervan (Lees verder op pagina 2) Raadszitting

Denderklok | 1978 | | pagina 1