d vu e z\n Raadszitting Tweeënvijftigste Jaargang Vrijdag 20 oktober 1978 VAN 28 SEPTEMBER 1978 Drukker - Uitqever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tei. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 410 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) ven geschreven Dhr Moens - Neen. 24-3 - Vraag van dhr Prieeis tot de Schepen van Sociale Zaken met betrekking tot de oprichting van een beschutte werkplaats. Dhr Moens geeft enige toelichting. Dhr Prieeis - We hadden gevraagd alle instan ties bij deze kwestie te betrekken. Hebben die mee beslist Dhr Moens - Van bepaalde instanties kregen we geen antwoord omdat zij gebonden zijn door het beroepsgeheim. 24-4 - Vraag van dhr Prieeis tot de Schepen van het Gezin met betrekking tot het Voorzitterschap en het functioneren van de Gezinsraad. Dhr Prieeis - Bij het vastleggen van de statuten van de Gezinsraad werd een amendement verwor pen dat er toe strekte de voorzitter van de gezins raad te laten verkiezen door de leden van de gezins raad zelf. Een algemene vergadering van de gezins raad heeft bij het Schepencollege aangedrongen de statuten in die zin te wijzigen. Het Schepencollege ging daar niet op in. De dagorde van de vergadering van het dage lijks bestuur van 27.6 vermeldt onder punt 1 af stand voorzitterschap Daarover zou blijkbaar geen beslissing genomen zijn. Tevens stellen wij vast dat belangrijke gezins aangelegenheden zonder advies van de Gezinsraad aan de Gemeenteraad worden voorgelegd. Wij menen daarom te mogen vragen Wat was het opzet van het dagordepunt nr. 1 van het dagelijks bestuur Gezinsraad dd. 27.6 9 Hoe ziet de heer Schepen het verder betrekken van de Gezinsraad bij het bepalen van de gezins beleid van de stad. Dhr Moens leest hierop een geschreven ant woord waarvan wij dachten dat hij ons. zoals hij reeds vaak deed, een afschrift zou overgemaakt heb ben. Dit deed hij echter nu niet. Dhr Prieeis - Wat hier moet gezegd worden wens ik in de vergadering van de Gezinsraad niet te zeggen. Ik ben bekommerd opdat de Gezinsraad van de grond zou komen. Dhr De Bodt leest een brief voor die gericht werd door Schepen Moens aan de Voorzitter van K W.B. Outer en waarbij gedreigd wordt dat de toe lage van die afdeling zal geblokkeerd worden indien haar afgevaardigde afwezig blijft op de vergaderin gen van de Gezinsraad. Dhr De Bodt - Waar haalt gij het recht dit te doen, Mr de Schepen Dhr Moens - Uw afgevaardigde werkt achter de schermen. Dhr De Bodt - Deze kwestie heeft niets te zien met de K.W.B. Outer. Dhr Prieeis - U zoudt een 40-tal brieven moeien schrijven aan de afwezigen van de Gezinsraad. Wij nemen uw woorden niet, Mr Moens. Ge weet van waar dit alles komt. Schrijf daar een brief aan. Dhr Callebaut - Werden er nog dergelijke brie- 24-5 - Voorstel van dhr. Prieeis strekkend tot het on derzoeken van behoeften en mogelijkheden in zake diverse vormen van kinderopvang. De Gemeenteraad keurde op 7.9.78 het princiep goed tot oprichting van een kinderdagverblijf. De klemtoon van het gezinsbeleid moet liggen in de verruiming van het welzijn van de gezinnen met dienstverleningen en infrastructurele voorzienin gen. Dit vraagt een diversiteit van mogelijkheden voor kinderopvang. Kinderdagverblijven zijn slechts één van de vormen hiervan en worden te veel als alleenzaligmakende formule aanzien. Wij vragen daarom -dat de behoeften en verlangens van de gezin nen met betrekking tot diverse mogelijkheden van kinderopvang zouden worden nagegaan - dat inzake kinderopvang ook oplossingen zon der dure infrastructurele eisen of met minimale eisen zouden onderzocht worden - dat gezinsorganisaties hierbij zouden betrok ken worden (en dat de Gezinsraad uit zijn impasse zou gehaald worden). Dhr Moens leest een antwoord waarvan we deze keer ook de tekst niet ontvingen. Dhr Prieeis - Dat hebt ge niet aileen gevonden en dit is geen antwoord op mijn vraag. Er zijn nog andere vormen en ik vroeg U deze te onderzoeken. Dhr Moens - Ge hebt in dit verband een smerig artikel geschreven. Dhr De Riemaecker - Ge moet dit woord terug nemen. Dhr Moens - Ik neem dit niet terug. Dhr De Riemaecker - Dan vraag ik hiervan akte in het verslag. Mej. Roosens - De Bond van Grote en Jonge Gezinnen behoort niet aan één partij. De Bond is pluralistisch samengesteld. Dhr Timmermans - Er zat één socialistisch lid in en deze werd buiten gekegeld. Mej Roosens - Gij weet daar niets van. Er volgt dan een lange en zeer verwarde discus sie of over het desbetreffend onderzoek al dan niet moet gestemd worden. Met algemeenheid van stemmen wordt tenslotte dan toch beslist dat een onderzoek zal worden in gesteld. Brandweerarsenaal. Dhr Timmermans - Ik vraag de hoogdringend heid in verband met dit punt. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. Dhr Timmermans - De raming voor het sanitair, verwarming met aardgas en de elektrische installa tie bedraagt 5.032.400 F., BTW inbegrepen. Dhr De Riemaecker - Van wanneer dateert die raming Dhr Timmermans - Van 25.9.78. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. Verkoop grond in industriezone. Dhr Desprets - Wij vragen hiervoor de hoog dringendheid te wiilen stemmen. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. Dhr Desptets - Het gaat over de vestiging van de p.v.b.a. De Bremaecker van Lembeek op 2 Ha 98 aren 24 ca grond, aan 150 F de m2 of 4.2 «2.100 F. Het gaat om een systeembouwmaatschappij (type woningen). Na 18 maanden zullen hier 25 halfgeschoolden, 45 geschoolden en 25 hooggeschoolden en kaderle den tewerkgesteld zijn. Dhr De Riemaecker - Waar is de zetel geves tigd Dhr Desprets - Te Ninove. Dhr De Riemaecker - Graag kende ik de sa menstelling van de beheerraad. Dhr Waltniel - We verkopen aan dhr De Bre maecker alleen die dan zal verhuren aan zijn firma's. Dhr De Riemaecker - Dat is toch wel gecom pliceerd. Dhr Waltniel Dergelijke verkoop is hier vroeger nog gebeurd. Dhr De Riemaecker - Inderdaad. Dhr Waltniel - De belangrijkste van deze firma's komt zich hier onmiddellijk vestigen. Dhr De Riemaecker - En dan de prijs Dhr Waltniei - Deze stemt overeen met het schattingsverslag. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. Verslag vorige zitting. In verband met de schilderwerken aan stadhuis en dekenij staat in het verslag dat in dit verband 4 maal met eenparigheid werd gestemd, maar in fei te hebben we slechts eenmaal gestemd. Dhr Timmermans - Dit zal me niet meer ge beuren. GEHEIME ZITTING. 25) Administratief personeel - Toekennen van een waarnemingstoelage aan een dienstdoend op steller - Verlenging. Het gaat hier om dhr Roger Bogaert. Algemene goedkeuring. 26) Administratief personeel - Toekennen van een waarnemingstoelage aan een diensdoend op steller. Het betreft Mw. Emmy Lobijn. Algemene goedkeuring. 27) Administratief personeel - Ontslag van een schepenbode. Het gaat over dhr Luc De Decker. Algemene goedkeuring. 28) Politiepersoneel - geldelijk statuut - Bezoldi gingsregeling van de functionele politieinspec- teurs - Toepassing ministeriële omzendbrief. Het betreft het barema van 3.1.38 vervangen door het barema van 5.1.43. Algemene goedkeuring. 29) Werkliedenpersoneel - Ambtshalve ter beschik kingstelling wegens ziekte van een half-ge- schoold arbeider. Het betreft dhr Edgard Van Eesbeek van Oke- gem. Algemene goedkeuring. 30) Stedelijke lager- en kleuteronderwijs - Bekrach tiging aanstelling van 13 tijdelijke leerkrachten. De Meyer Marie. Schalkom. Meerbeke, tijdelijke lerares lichamelijke opvoeding 13 u. in de school Geraardsbergsestraat en 12 u. in de school te Den- derwindeke. Goedgekeurd 26 ja. 1 blanco. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1978 | | pagina 1