te fst Vlaams bg DE SPORTHALLE GING VAN START... NEIGEMBOS Hernieuwing van de Abonnementen P/~i Tweeënvijftigste Jaargang Vrijdag 8 december 1978 GEDURENDE HET VOORBIJE JAAR Drukker - Uitqever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement410 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. In aanwezigheid van het bijna voltallig Sche pencollege en de technici, werd op woensdag 29 november jl. de eerste paal geheid van de sporthalle gelegen op het einde van de Parklaan. Tijdens een korte receptie die deze symboli sche plechtigheid besloot, gaf Schepen Timmermans enige nadere toelichting. Door het Stadsbestuur werd beslist tot het bou wen van een sporthalle in 1972 dit op basis van ge gevens en vaststellingen nopens mogelijkheden en rendabiliteit bij andere besturen van Bloso. Het voorontwerp werd goedgekeurd aanvang 1973 waarna de goedkeuring tot uitvoering van het definitief ontwerp werd bekomen op 31.7.1974. Gelet op de plaats waar deze sporthalle zou op gericht worden bleken er wel speciale voorzorgen nodig te zijn bij het voorzien van de fundering, zodat moet overgegaan worden tot het uitvoeren van son deringen en proefbelasting. Bij het indienen van een voorstel van uitvoe- ringsontwerp werd, op basis van de als dan voor de Gemeenteraad beschikbare gegevens, beslist over te gaan tot het uitschrijven van een wedstrijd-aanbe steding onder de vorm van algemene offerte-vraag. Uiteindelijk werd het indienen van de offertes en gegevens vastgesteld op 19 januari 1978. Het onderzoek van de verschillende ingediende offertes bracht uiteindelijk de beslissing tot uitvoe ring door de Gemeenteraad op 19 juni 1978 en de aanvang van de werken werd vastgesteld op 2 no vember 1978 met toewijzing aan de N.V. Saelens te Aalter. Alle schikkingen werden toen genomen voor een spoedige realisatie zodat vandaag kan overge gaan worden tot het heien van de eerste prefab-pa len voor de fundering. Met de uitvoering van deze werken is een be drag gemoeid van 47.017.526 fr. zonder B.T.W., be lasting of andere onkosten. Moeten nog naderhand aanbesteed worden, de sportvloer, de toestellen, de aanleg der omgeving en de aansluiting op de verschillende algemene lei dingen. De algemene opvatting van het ontwerp is voor zien met dragend metselwerk waarop metaal en be ton volgen, zijnde onderaan parementwerken, bo venaan een bekleding in geprofileerde behandelde staalplaat en dit alles met een vakwerk in metaal. De vloeroppervlakte van de eigenlijke sportzaal is 42 op 28 m. wat een gebruik toelaat voor nage noeg alle indoorsporten. De verdieping biedt ruimte voor lokalen met o.m. tafeltennis, powertraining, judo, eventueel af te wisselen voor ander gebruik tot tentoonstellingen en vergaderingen. De gebruikers van de sporthalle en de bezoe kers zullen kunnen beschikken over een ruime cafe taria met rechtstreeks zicht op de sportmanifesta ties en een zeer ruim zonneterras naar het zuiden gericht met uitzicht op de Elisabethlaan. Er is gezorgd voor een kinderbewaarplaats, ab solute toegang voor gehandikapten met speciaal aangepast kleedkamers en sanitairen plus lift. Op de verdieping is een vrije tribune ingebouwd welke later nog kan uitgebreid worden door het mo gelijks piaatsen van uitschuifbare tribunes op het gelijkvloers. De kleedkamers zijn opgevat met centrale stort baden en sanitair plus lokalen voor de respektieve- lijke scheidsrechters, ook is plaats voorzien voor eerste hulp bij ongevallen en onmiddellijke evacua tie ingevai van brand en andere onvoorziene nood zaak van spoedige ontruiming. Om de bewaking van het geheel te verzekeren, benevens eventuele uitbating van het cafetaria, is er een concierge-woning geplant geïntegreerd in het geheel maar totaal afzonderlijk gehouden voor het privé gebruik. Er zijn eveneens naast de zeven kleedkamers ruime lokalen voor berging van de sporttoestellen en alle andere nodig te gebruiken materialen. Met het oog op het onderbrengen van materiaal voor schuttersverenigingen is berging plus speciale voorziening opgenomen met rechtstreekse toegang en bereikbaarheid vanaf de wipopstellingen. Voor de technische voorzieningen is de verwar ming. de verluchting en de uitrusting met warm en koud water bepaald in funktie van de huidige regle menteringen met zelfs een marge voor de toekomst en dat alles volgens ruime kriteria. Aangaande de verlichting waren zeer hoge eisen gesteld, aangezien voor de sportbeoefening geopteerd werd voor een nagenoeg volledige aan wending van kunstlicht om hinderlijke inval van dag licht te voorkomen, en bij alle gelegenheden een absolute gelijkvormigheid van de lichtspreiding te verzekeren. De plechtigheid van vandaag is de aanvang van het inslaan van 138 paien waarop het gebouw zal opgericht worden en de aanzet van een voltooiings termijn van maximum 300 werkdagen. Op verzoek van het Stadsbestuur zal alles in het werk gesteld worden om deze termijn, zoveel als mogelijk, nog te verminderen. Nu het eerste wandeljaar voorbij is, past het een overzicht of bilan te maken van de werkzaam heden en de bewandeling van het bos. 1) Ongeveer 1.000 m. wegen werden met steen slag verhard nl. van de ingang Woestijn tot aan de dikke beuken en van de ingang Bevingenstraat» tot aan de vroegere beukendreef. De beukendreef zelf werd over heel zijn lengte (700 m.) van bramen gezuiverd en begaan baar gemaakt. Aan de Inkhoorn werd een ruime parkeer plaats aangelegd. In een perceel van 5 Ha. werden overtollige berken, bramen en andere struiken oordeelkundig verwijderd om de opslag van jonge eiken, beuken en tamme kastanje groeikansen te geven, 2) Wandelen in het Neigembos - Van individuele wandelaars, gezins- of groeps- wandelingen die niet officieel werden aangevraagd kunnen we slechts een schatting geven. Vooral op de zondagen van mei tot en met september werden de meeste wandelaars genoteerd. Sommige zonda gen bedroeg hun aantal twee- tot driehonderd. - De geleide wandelingen georganiseerd door de Werkgroep Natuurgidsen van Oost-Vlaanderen. telkens op de tweede zondag van de maand, van maart tot november (dus negen maal), brachten 390 natuurliefhebbers samen. Dat geeft een gemid delde van 43 per wandeling. Het grootste aantal deelnemers noteerden wij op 9 april, het kleinste op 9 juli: respectievelijk 102 en 16. - Speciaal aangevraagde wandelingen door jeugd- of culturele verenigingen 8, met in totaal 286 wandelaars. 3) Enkele bedenkingen - De vele deelnemers aan de geleide wandelin gen zijn over het algemeen zeer geïnteresseerd en hebben echt oog voor de mooie natuur in en rond Neigembos. Ze luisteren dan ook met veel belang stelling naar de uitleg die de begeleidende gids geeft - Nochtans treffen wij regelmatig heel wat wan delaars aan die zich niet storen aan de aanbeveling Op wegen en paden blijven en die het ook niet zo nauw nemen met de netheid in de natuur: al te vaak worden lege bliekjes of piastiekjes zo maar achteloos weggegooid... - Leidsters en leiders van jeugdbewegingen die nu meer dan vroeger het Neigembos komen bezoe ken, willen wij op het hart drukken hun verantwoor delijkheid ter zake op te nemen. Wij begrijpen zeer goed dat ze interessante terreinen zoeken om met hun meisjes of jongens een gezonde en aangename (Lees verder op pagina 2) Stilaan naderen wij het einde van het jaar en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 410,- fr. (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekening 000-0478685-87 vanPaul Luysterman, Ninove. Gr. Hert. Luxemburg en Nederland 440 fr. Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje690 fr. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens, op ons redactie-adres komen betalen. wee*b/,

Denderklok | 1978 | | pagina 1