is Hst Sn v o Raadszitting Hernieuwing van de Abonnementen Tweeënvijftigste Jaargang Vrijdag 15 december 1978 VAN 7 DECEMBER 1978 Drukker - üitqever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraai 10 - 9400 NINOVE Te!. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 410 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Precies te 19.30 uur verklaart dhr Burgemees ter Cosyns de zitting voor geopend. Dhr Burgemeester - Namens de Gemeenteraad wens ik vooraf onze deelneming te betuigen aan on ze collega dhr P. Coppens bij het overlijden van zijn zoon. Tevens moet ik dhr Van Vaerenbergh wegens ziekte verontschuldigen. Dhr Torrekens Hil. - Geiieve ook dhren Groe- ninck en Coppens P. te verontschuldigen. Dhren Gooien en Verekens zijn afwezig. In de publieke tribune 3 toehoorders en 5 pers mensen. 1) Verkoop van grond in het industriepark - Goed keuring. Dhr Burgemeester - Dit punt wordt verdaagd. 2) B.P.A. Cultureel Centrum - Aankoop van onroe rend goed gelegen Oude Kaaistraat en Twijn- dersweg - Goedkeuring - Aangaan van lening. Dhr Waltniel - De lening beloopt 4.840.000 F. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 3) Restauratiewerken Sint-Kristoffelkerk te Pollare - Aanvraag door de kerkfabriek tot verdisconte ring van vastbeloofde subsidies - advies. Dhr Waltniel - Het gaat om een lening van 2.436.415 F. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 4) Advies over de beslissing van de kerkfabriek O.L.V. Hemelvaart te Ninove, tot verdaging van een discontoverrichting. Dhr Waltniel - Hier betreft het een lening van 937.173 F. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 5) Indeling met ingang van 1 januari 1979 van de gemeenten der provincie in gewestelijke groe pen ter bestrijding van brand - Advies. Dhr Burgemeester geeft kennis van deze admi nistratieve regeling. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 6) Opdrachten voor de aanneming van werken, le veringen en diensten - Overdracht van de be voegdheden aan het Schepencollege, bij toepas sing van art. 82 bis 1, alinea 2 van de gemeen tewet gedurende het dienstjaar 1979. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 10 (CVP en VU). 7) Personeel - Machtiging aan het Schepencollege voor het doen van tijdelijke aanstellingen tijdens het dienstjaar 1979. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 10 (CVP en VU). 8) Ontlasting oninbare belastingen op de brand stofverdelers - Dienstjaar 1978. Dhr Waltniel - Per vergissing werd een belas ting tweemaal geïnd. Dhr Torrekens Hil. - Werd er voor vorig dienst jaar geïnd Dhr Waltniel - Er wordt controle uitgeoefend. Dhr De Riemaecker - Ge kunt maar optreden als er een bezwaar wordt ingediend. 9) Goedkeuring begrotingswijziging Openbaar Cen trum voor Maatschappelijk Welzijn - Dienstjaar 1978 - Gewone dienst. Dhren Moens en Waltniel geven toelichting van de wijzigingen. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 10 (CVP en VU). 10) Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Wel zijn - Goedkeuring tot het bouwen van een nieuw ziekenhuis. Dhr De Riemaecker - Indien de gevraagde goed keuring als een bezwarende maatregel bedoeld wordt zouden we slecht gekomen zijn met ze te weigeren. In het verleden werden we verplicht herhaalde lijk goedkeuring te hechten aan beslissingen om de sluiting te voorkomen van de stedelijke kliniek en moederhuis. Indien met de gevraagde goedkeuring een an der opzet bedoeld wordt dan zijn we verplicht ze te weigeren omdat ze als gevolg heeft een toestand te Ninove te bestendigen waarmee onze bevolking niet gediend is. Een goedkeuring kan een gelegenheid worden om in het belang van de bevolking te trachten over te gaan tot de oprichting van één enkele gezond heidsinstelling. We kennen de stelling van de Minister van Volksgezondheid en van het Gezin één enkele in stelling wordt betoelaagd. Met de strikte toepas sing van dit princiep bereikt men als uitslag twee instellingen die op alle gebied geen volledige vol doening kunnen schenken. Om tot één gezondheidsinstelling te geraken moeten er contacten gelegd worden. Er wordi beweerd dat er te vergeefs aangedron gen werd bij de verantwoordelijken voor de gezond heidsinstelling der HH. Harten. Dat moet nog bewe zen worden omdat alles ervan afhangt bij wie, wan neer en hoe. 't Is niet met de lasterlijke aantijgingen, onder sensatietitels. van een zobeweerde katholieke re porter in een zobeweerd katholiek dagblad, dat de zaak op het goede spoor zal komen. Dhr Timmermans - Het gaat hier uitsluitend over een princiepsbeslissing, en dat belet niet aan tafel te gaan zitten met de directie van het Ziekenhuis HH. Harten. Nieuwbouw moet er alleszins komen. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 11) Goedkeuring begrotingswijzigingen nrs. 4 (ge wone dienst) en 5 (buitengewone dienst). (Dhr Verckeris neemt zijn plaats in). Dhr Waltniel geeft kennis van de wijzigingen. Dhr Prieels - Het onderhoud van de openbare verlichting wordt met 1/8 verhoogd. Dhr Timmermans - Het gaat hier over onder houd én verbruik. Dhr De Riemaecker - Er werd naar handelaars geschreven om publiciteit te maken in Info-Ninove. Dat is de rol niet van oen officieel organisme. Wat gaat ge doen als er 5 handelaars publiciteit vragen op de kaft Dhr Waltniel - De eerste aangekomen envelop zal de publiciteit toegekregen krijgen. Dhr De Riemaecker - Of de eerste partijkaart... Dhr Burgemeester - Het opnemen van reklame is beperkt tot enkele bladzijden. Dhr De Riemaecker - In een officieel blad is er geen reklame nodig. Trouwens ge hebt zelf gezegd dat hier niet wordt gestreefd naar het maken van winst. Dhr Waltniel - Ik heb destijds gevraagd of ieder een de kans had om publiciteit in info te plaatsen en vroeg een onderzoek in te stellen. Ik ben wel akkoord dat alle publiciteit in dit blad niet past maar het is een middel om de prijs te drukken. Het wordt overal elders ook gedaan doch wel op een bepaald niveau. Dhr Baro - Ik aanvaard dat er publiciteit wordt opgenomen maar dit is niet de taak van een open baar bestuur maar wel van een uitgeversdrukkerij. In dit verband zou een onderzoek dienen gedaan te worden. Dhr Prieels - De prijs kan ook gedrukt worden door het weglaten van bepaalde publicaties. We kun nen hierover van gedachten wisselen bij de bespre king van de begroting. Dhr Torrekens Hil. - Er wordt een bedrag voor zien voor het tewerkstellen van werklozen ter ver vanging van personeel. Dit bedrag kan toch zo hoog niet zijn. Dhr Waltniel - In beide gevallen gaat het over het tewerkstellen van werklozen. Dhr Torrekens Hil. - Dat is wat anders. Gewone dienst: goedgekeurd met 17 stemmen tegen 10 (CVP en VU). Buitengewone dienst: goedgekeurd met 17 stemmen tegen 10 (CVP en VU). 12) Verbeteringswerken in de Ameiveldstraat te Ni nove - Goedkeuring aanvraag lening. Dhr Waltniel - Deze iening bedraagt 600.000 F over 20 jaar. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 13) Aanleg van een kollector langs Désiré de Bodt- kaai - Goedkeuring aanvraag lening. Dhr Waltniel - Hier gaat om een lening van 450.000 F over 10 jaar. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. (Lees verder op pagina 2) Stilaan naderen wij het einde van het jaar en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderkiok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 410,- fr. (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekening 000-0473685-87 van Paul Luysterman, Ninove. Gr. Hert. Luxemburg en Nederland 440 fr. Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje 690 fr. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. W8ekH

Denderklok | 1978 | | pagina 1