oamse" v olK5See."<i Raadszitting talige JCoogclag Hernieuwing van de Abonnementen AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN: Tweeën vijftigste Jaargang Vrijdag 22 december 1978 VAN 7 DECEMBER 1978 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraal 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478635-87 Prijs voor Jaarabonnement: 410 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 21) Cultureel Centrum Goedkeuring definitief ont werp. Dhr Timmermans - De raming der werken be draagt 90 miljoen, waarvan 70 miljoen voor de ruw bouw. Dhr Prieels - De inventaris moet gemaakt wor den van gebouwen en materialen in de deelgemeen ten die op cultureel gebied nog kunnen gebruikt worden. Dhr Timmermans - Het ligt in onze bedoeling buurthuizen in de deelgemeenten te organiseren in de vroegere gemeentehuizen waar plaatselijke akti- viteiten kunnen ingericht worden. Dhr Callebaut - Er kunnen cok leegstaande hui zen gehuurd worden. Dhr De Riemaecker - Wij zijn akkoord met het prmciep van de bouw van een Cultureel Centrum, want ik heb er de eerste voetstappen voor gezet. Uw manier van doen is niet naar mijn zin. Ik vraag mij af hoeveel personeelsleden gij zuit nodig hebben om al die gebouwen te onderhouden. Dhr Timmermans - De voorziene ruimten werden geëist door het Departement van Nederlandse Cul tuur. Alleen maar met de inrichting van het cafetaria kunt ge jongleren. Dhr De Riemaecker - Oh, daar gaat het niet om. ik heb altijd graag in een drankhuis vertoefd, (algemeen gelach) Dhr Timmermans - We zijn ook stedebouwkun dig gebonden door de Nederwijk, de eigendom Raes en nog andere. Goedgekeurd met 25 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr Coppens N. had even de zaal verlaten, 22) Aankoop van een station-wagen ten behoeve van de politie - Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Waltniel - We hadden gedacht aan een sta tionwagen met half-automatische versnelling maar hiervoor bleken er geen aanbiedingen te zijn die overeenstemden met het lastenboek. Daarom stellen we nu een volledige automatische versnelling voor met beperkte offertevraag. Dhr De Riemaecker - Volgens de motivering schijnt er niets goed meer te zijn aan de Esorte- politiewagen. Hoe oud is die wagen en hoeveel kilo meter reed hij Dhr Timmermans - De wagen is 4 jaar oud en veel kilometer zal hij wel niet gebold hebben want hij werd meestal gebruikt om te patrouilleren. Dhr Waltniel - Wij verkiezen een automatische versnelling omdat veel verschillene personen met die wagen moeten rijden. Dhr De Riemaecker - Waarom neemt U een sta tionwagen Dhr Waltniel - Om ook materieel te kunnen ver voeren. Dhr De Riemaecker - Voorheen wilde de Politie geen materieel vervoeren. Dhr Waltniel - Dan is de Politie nu tot inkeer gekomen. Dhr "lorrekens Hil. Het is niet omdat veel chauf feurs met één wagen moeten rijden dat ge naar een automatische versnelling moet gaan. Ge zult met veel breuken af te rekenen krijgen. Dhr Burgemeester - Maar wie met een automa tische versnelling heeft gereden kan haast niet meer met een gewone versnelling rijden. Dhr Waltniel - Naar mijn mening moeten wij vertrouwen hebben in het advies dat het betrokken diensthoofd over de aankoop geeft. Dhr De Riemaecker - Vroeger was er een fiche per wagen. Bestaat dat nu nog Dhr Waltniel - Dat kan ik niet zeggen. Dhr Timmermans - De Escorte-politiewagen heeft 99.408 km. gebold. Dhr De Riemaecker - Dat is al heel wat. Goedgekeurd met 18 stemmen bij S onthoudin gen (CVP). Dhr Beeckmans had even de zaal ver laten. 23) Mededeling van de brief dd. 16 november 1978 van de Heer Minister van Binnenlandse Zaken, in verband met het toepasselijk verklaren der politieverordeningen op het hele grondgebied. Dhr Burgemeester - ledereen heeft hiervan ken nis gekregen. 24) Stedelijke Vrijwillige Brandweer - Aanvulling be slissing van 7 september 1978 - Vaststelling der proeven en samenstelling van de examencom- missie - Intrekking beslissing van 26 oktober 1978. Dhr Burgemeester - Wij moeten onze beslissing wijzigen omdat het hier over bevorderingen gaat waarvoor proeven dienen afgelegd te worden. Dhr De Riemaecker - Over die wijziging vinden we niets terug in het dossier. Dhr Sekretaris - Dit gebeurde mondelings met de provinciale diensten. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 25) Mededeling van het besluit van de Burgemees ter getroffen in verband met de verkiezingspro paganda. Dhr Burgemeester - ledereen heeft kennis ge kregen van deze beslissing. Dhr Callebaut - Het is toch niet praktisch dat we schriftelijke toelating moeten verkrijgen van een eigenaar om op zijn eigendom verkiezingspropagan da aan te brengen. Dhr Burgemeester - Mondeling akkoord is vol doende. Het staat in het Besluit van de Gouverneur. Dhr De Riemaecker - Uw besluit steunt op arti kel 94 der gemeentewet dat de Burgemeester mach tigt politiebesluiten te treffen mits welbepaalde voor waarden De 1ste ingeval b.v. van een onvoorziene ge beurtenis. Uw besluit steunt op de verkiezingsperio de. Iri een demokratische gemeente is een verkie zingsperiode geen onvoorziene gebeurtenis. De 2de het geringste uitstel zou gevaar of schade kunnen opleveren voor de inwoners. Het be sluit maakt er geen gewag van. ook- niet van hoog dringendheid, noch zelfs van dringendheid. De 3de onder verplichting daarvan onverwijld kennis te geven aan de Gemeenteraad. Volgens uw dagorde beperkt ge U tot een mededeling. Daarvan hebben we enkel akte te nemen. De 4de: het besluit vervalt dadelijk indien het niet door de Gemeenteraad in de eerstvolgende ver gadering wordt bekrachtigd. Dat staat niet op de dagorde vermeldt, zodat uw besluit heden vervalt, In artikel 1 worden de burgerlijke rechten van eigenaars en gebruiksgerechtigden onwettig beknot. Schriftelijke toestemming voor aanplakking en re- klaam heeft geen wettelijke zin. Voor artikel 4 begeren we een juiste bepaling te krijgen over het begrip autokaravaan Artikel 5 bedingt dat er op 16 december vanaf 18 uur niet meer mag aangeplakt worden. Wie zal iemand het recht ontzeggen eenplakbrief aan te plakken aan de vensters van zijn woning, op zijn gevel, op zijn eigendom Verboden reklame te ma ken persoonlijke reklaam Bevlagging Verboden na 18 uur rond te rijden met publiciteitswagens. Wat is de bepaling van het begrip rondrijden Het is een bespottelijk reglement. Dhr Burgemeester - De tekst zelf kan mis schien niet volledig juist geformuleerd zijn, maar iedereen begrijpt er de betekenis van. We zijn ak koord dit besluit op te schorten indien het niet wordt goedgekeurd door de Gemeenteraad. Alle partijen gingen er mee akkoord en de verkiezingspropagan da verloopt in een goede atmosfeer. Dhr Callebaut - Voor de enen zijt ge streng en voor anderen kijkt ge oogluikend toe. Dhr Burgemeester - Voorbeeld Dhr Callebaut - Er hangt publiciteit voor Sche- (Lees verder op pagina 2) Stilaan naderen wij het einde van het jaar en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 410,- fr. (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekening 000-0478685-87 vanPaul Luysterman, Ninove. Gr. Hert. Luxemburg en Nederland440 fr. Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje690 fr. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen.

Denderklok | 1978 | | pagina 1