d e en WAT ONZE CIJFERS VERTELLEN!... Hernieuwing van de Abonnementen Tweeënvijftigste Jaargang Vrijdag 29 december 1978 AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN WENSEN WIJ VAN HARTE: EEN ZALIG EN GELUKKIG NIEUWJAAR VAN 7 DECEMBER 1978 '1 Drukker - Uitqever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraal 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 410 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 17 december 1978... Een frisse, zonnige zon dagmorgen in het midden van de winter. Op een ochtend als deze verwacht je enkel een zeldzame vroege kerkganger te ontmoeten of een man of vrouw die bij de bakker langs loopt om koffiekoeken te kopen. Maar nee, een drukte van jewelste, file vorming van wagens en ongeduldige mensen. Inderdaad, verkiezingen Van heinde en verre zijn ze naar de Ninoofse stadskom afgezakt - een prachtscenario voor een Kerstverhaal. Maar de geestdrift is alles behalve groot. De meeste zijn niet gekomen om de politici in hun kribbe te aanbidden. ledereen weet hetliberalen winst, vlaams-na- tionalisten verlies, een toenemend proletariaat van blanco-stemmen. De nationale uitslag is reeds meer dan voldoende doorgelichthet ogenblik is nu ge komen om een kijkje te nemen in de plaatselijke uitslagen. Voor Kamer en Senaat is het reeds sinds 1974 geleden dat iemand uit het Ninoofse rechtstreeks werd verkozen (Mevr. G. De Kegel). Ook dit jaar kreeg Ninove alleen maar strijdplaatsen toegewezen. Een ogenblik zag het er naar uit dat de C.V.P. een tweede zetel zou bijwinnen in Oost-Vlaanderen die dan naar Aalst zou komen, maar het mocht niet zijn en de Ninoofse kandidaten bleven in de wind staan. B.S.P. Jacques Timmermans 1974 2de plaats 4.269 1977 1ste opvolger 3757 1978 3de plaats 3.320 C.V.P. Johny Timmermans 1977 5de plaats 3.150 1978 3de plaats 4.060 P.V.V. Louis Waltniel: 1974 2de plaats 3.486 1977 2de plaats 6.683 1978 1ste opvolger Senaat 9.258 V.U. Georgette De Kegel 1974 2de plaats 2.691 1977 2de plaats 5.096 1978 2de plaats 3.750 Het is een feit dat de plaats die men bekleedt vrij belangrijk is. Voor de socialist Jacques Timmer mans is het wel duidelijk dat hij niet persoonlijk heeft kunnen profiteren van een Galle-effekt en even min zijn schepenzetel in stemmenwinst heeft kun nen verzilveren. (Tijdens de gemeenteraadsverkie zingen behaalde hij als lijsttrekker 2.502 voorkeur stemmen als lijsttrekker, wat wel wijst op een sterk plaatselijke aanhang). Voor de C.V.P.er Johny Timmermans, die noch schepen noch gemeenteraadslid is. betekent dit een winst van bijna 1.000 stemmen. Het is het hoogst aantal voorkeurstemmen op de strijdplaats. Voor Senator Waltniel is de evaluatie moeilij ker het is immers haast onmogelijk een vergelij king te maken tussen Kamer en SenaatDe cijfers wijzen wel op enige groei die men van een Schepen en Senator mag verwachten. De uitslagen van Mevrouw De Kegel, volksver tegenwoordigster van 1974 tot 1977, tonen aan wat hei effekt is van het krijgen van een zetel ...en het verliezen van een zetel. De resultaten voor de partijen zelf geven winst voor B.S.P. in Kamer maar verlies in Senaatvoor P.V.V. juist het omgekeerde voor C.V.P. lichte groei in Kamer en Senaatduidelijk verlies voor V.U. Dit alles wijst op het feit dat verkiezingen persoons betrokken worden. Een enorme contradictie ont staat de mensen stemmen steeds meer voor figu ren maar de partijbesturen krijgen het steeds meer voor het zeggen I De provincieraadsverkiezingen tenslotte brach ten geen wijziging in de verdeling der zetels. De B.S.P. verloor 800 stemmen, de C.V.P. 700, de V.U. liefst 2.400 (of één derde) de P.V.V. won er 1.100. de K.P.B. 300, het Vlaamse Blok 1.000. Amada 800. En ook hier kregen de heren Witte en Ongeldige 800 stemmen méér. De demokratie wordt zwaar beproefd Dr. F. Hemerijckx, om eventueel hun zienswijze te kennen. Dit werd door U ostentatief afgewimpeld metdan zullen we nog lang moeten wachten als die het zullen moeten waarmaken, die doen toch niets we hebben reeds herhaaldelijk con tact gehad met dit comité» enz... Dergelijke uitspraken verwekken bij ons het ge voel dat het Comité uit elkaar ligt of niet geïnteres seerd is. U hebt op dat ogenblik door onwaarheden en onvolledig te zijn de beslissing beïnvloed. U zei de waarheid niet als U beweerde dat het slechts drie maanden geleden was dat U samen met het Comité vergaderd hebt. De voorzitter, dhr. Karei Fransman, loochenstraft dit in De Denderklok van 17.10.78. Het laatste contact dat er was met het Comité was geleden van januari 1978. Waarom de waarheid niet zeggen, Mr. de Sche pen Wij hebben daar recht op. Ik vind het weinig prettig achteraf te moeten vaststellen niet naar waar heid te zijn voorgelicht. De uitspraak als die het zullen waarmaken, die doen toch niets catalogeert het comité als niet geïnteresseerd. Niets is minder waar, dit getuigt het zeer lijvig uitgebreid dossier. Sedert zijn oprichting op 27.10.71 hebben deze heren hun adviserende opdracht ern stig opgenomen. Ze hebben menigvuldig vergaderd, zeer veel contacten gelegd, bezoeken afgelegd, kort om de zaak van nabij gevolgd en ter harte genomen. U weet dit. Mr. de Schepen U waart vroeger, als Schepen van Cultuur, lid van dat Comité. Uit het dossier blijkt alleszins niet dat U, als lid van het Comité, de zaak hebt doen bespoedigen. Het dossier hier volledig ontleden zou ons te ver lei den. Een paar zaken verdienen echter onze aandacht Er steekt een verslag in het dossier van de ver gadering van het Dr. Hemerijckx-Comité van 6.11.74. Op dat ogenblik blijkt de oprichting op het oud kerk hof onmogelijk te zijn. Dat moet nogal een geani meerde vergadering geweest zijn, waarbij de Voor lees verder op pagina 2) 27) Interpellatie van dhr. N. Coppens tot dhr. Sche pen van Openbare Werken in verbana met de inplanting van het Dr. Hemerijckx-monument. Mr de Voorzitter, waarde Collega's, Mijn interpellatie in verband met de inplanting van het Dr. Hemerijckx-monument is tot U gericht. Mijnheer de Schepen van Openbare Werken, naar aanleiding van uw uitspraken in de gemeenteraads zitting van 28 september 1978. Punt 11 van deze zitting: verbeteringswerken aan het Dr. Hemerijckxplein. Door de beslissing te nemen die U voorstelde, sluit de Raad een eventuele inplanting van het mo nument aldaar uit. Wij hebben daarop gewezen en suggereerden contact op te nemen met het Comité Stilaan naderen wij het einde van het jaar en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 410,- fr. (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekening 000-0478685-87 vanPaul Luysterman, Ninove. Gr. Hert. Luxemburg en Nederland440 fr. Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje 690 fr. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. t l, Raadszitting

Denderklok | 1978 | | pagina 1