Raadszitting Vierenvijftigste Jaargang. Vrijdag 4 januari 1980 VAN 20 DECEMBER 1979 o SCHEPEN TIMMERMANS BIJT ZIJN TANDEN STUK OP EEN TARTAN-ATLETIEKPISTE HERNIEUWING DER ABONNEMENTEN Drukker - Uilgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000 0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 440 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 21) Oprichting van een gebouw op de nieuw aan te leggen voetbalvelden te Denderwindeke (Her- nof-Kruisveid) goedkeuring voorontwerp. Dhr Timmermans De werken worden geraamd op 10.527.346 F, BTW inbegrepen. Het gebouw zal omvatten cafetaria, sanitaire installaties, 4 kleedkamers met stortbad, bergplaats, stookplaats, keuken. Dhr Durant Het sanitair is nogal ruim opge vat. Graag zag ik de keuken en de bergplaats met mekaar van plaats verwisselen. Een bijkomende toe gang voor het cafetaria ware wenselijk evenals zou een vergaderplaats moeten voorzien worden. Dht Coppens N Het is normaal dat voetbal- terreinen over de nodige accomodatie moeten be schikken zoals kleedkamers, sanitair enz. Het voor ontwerp voorziet een gebouw met een totale afme ting van 56,40 m. op ongeveer 8 m. met naast de 4 kleedkamers, 2 stortbaden, sanitair en bergings plaatsen ook een cafetaria van 24 m. op 8 m. en dit voor een totaal bedrag van 10.527.346 F. Collega's, in tijden waar men spreekt van be zuinigen zou ik op zijn Winniks zeggen Is 't nie e wa neig Ik bedoel dat deze uitgave toch nog al zwaar overkomen. Zou het niet mogelijk zijn dat alles te realiseren maar in een eenvoudiger uitvoe ring Daarbij moet men bij het nemen van deze be slissing rekening houden met de volgende beden king. Als alles af is, wie zal de uitbating doen van het complex Dhr Timmermans De stad Dhr Coppens N. Alles moet verhuurd worden aan een voetbalclub. Zullen zij kunnen akkoord gaan met de voorwaarden die de stad zal opleggen Wie zal moeten voorzien in het onderhoud van de terreinen en de gebouwen Over dit alles weten wij niets Het zijn noch tans elementen waarmee men rekening dient te hou den. Er zijn genoeg voorbeelden van steden waar de clubs de hen aangeboden structuur hebben ge weigerd Dhr Timmermans Het cafetaria is niet te breed. Dhr Durant Het zal het kleinste cafetaria zijn van alle voetbalclubs uit de streek. In Appel- terre b.v. is het ook veel groter. Dhr Coppens N. Maar ik vind het toch een zeer groots opgevat plan. Dhr Durant De lokale club geeft aan zo wat 300 kinderen de kans tot spelen, dus bijna zoveel als de 400 leerlingen van de school. De vraag die gesteld werd is echterdie voetbalvelden buiten de woonwijk ofwel dichter bij de school. Nu zijn ze ingeplant op 200 m. van de school en dat is toch niet zo ver. Goedgekeurd met 19 stemmen (de meerder- heidsgroep, Mevr. Martens-De Kegel, dhren Calle- baut en Torrekens Hugo) bij 6 onthoudingen (de overige C.V.P.-mandatarissen) 22) Deelgemeente Denderwindeke oprichten sportschuur in de wijk Bokkenveid goedkeu ring aangepast voorontwerp. Dhr Timmermans Deze sportschuur heeft als afmetingen 24 x 42 m. De raming van de werken beloopt 20.648.000 (BTW inbegrepen). Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 23) Deelgemeente Appelterre-Eichem oprichten sportschuur in de wijk Meuleveid goedkeu ring voorontwerp. Dhr Timmermans Voor deze sportschuur gel den dezelfde voorwaarden als voor deze van Den derwindeke. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 24) Aanleg atletiekpiste te Ninove goedkeuring ontwerp vaststelling wijze van gunnen van de opdracht goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans Op 7.9.78 namen we hier de princiepsbeslissing om een atletiekpiste in kunst stof aan te leggen. Vandaag krijgen we nu het ont werp zelf te behandelen. Op een bedrag van 12.705.000 F worden deze werken met 65 betoe laagd. Mevr. Martens-De Kegel Had de Staatssecre taris toen misschien méér kredieten Dhr De Riemaecker Stak dit we! in het dos sier Dhr Timmermans Ja. De raming van de wer ken beloopt 18.547.995 F. Dhr Coppens N. Wanneer wij het hier de laatste maal gehad hebben over de atletiekpiste ni. bij de bespreking van het voorontwerp, werd er hier gediscussieerd over de samenstelling en soort van banen. Ik meen mij te herinneren dat sommigen de voorkeur gaven aan tartan. Er werd dan gezegd dat wij hierop nog terugkwamen. Maandagavond in de commissie van openbare werken werd hieromtrent de voorkeur uitgesproken door de heren Durant en Neukermans Eugeen. Naar ik daar vernam zou een tartanbedekking op een meerprijs komen van 2.500.000 F. Ik heb mij hierover deze namiddag nog geïn formeerd bij een trainer van een atletiekclub en hem van het probleem op de hoogte gebracht. Deze was formeel en zei dat men niet mocht twijfelen en de voorkeur geve aan tartan. Dergelijke piste laat toe de beste tijden te lopen en geeft bovendien gro te voordelen betreffende onderhoud. Collega's, de atletiekpiste heeft de gevraagde 400 m. iengte met een rechte lijn als aanloop van 100 m. Wij weten dat die piste slechts éénmaal wordt gerealiseerd en wij derhalve hier niet mo gen twijfelen om het beste te kiezen. Daarom leg ik een amendement ter stemming de omloop van de atletiekpiste te voorzien van een tartanvioerbedekking. Dhr Timmermans Wij hebben met een af vaardiging van het Schepencollege op informatie ge weest en wij hebben gekozen voor een middenop lossing. Deze geeft zeker voldoening voor prestaties en duurzaamheid. Dhr Callebaut Ik heb ook met een trainer gesproken die bevestigde dat tartan het beste was. Mevr. Martens-De Kegel Ik opteer toch ook voor een tartanpiste. Dhr Timmermans Een atletiekpiste in kunst stof zal reeds voldoende zijn. Dhr Callebaut Ge moet de atietieksport niet stiefmoederlijk behandelen. Dhr Timmermans Zij wordt niet stiefmoeder lijk behandeld want deze piste is voor de club al leen. Daar kan geen andere sport beoefend worden. Dhr Coppens N. Een tartanpiste blijft droog bij regenachtig weder. Dhr Timmermans Deze in kunstof ook. Dhr Neukermans Eugeen Ik vind het toch spijtig dat ge geen tartanatletiekpistes bezocht hebt. Dhr Timmermans (zeer bitsig) Eugeen, dat hebben we wel gedaan. Dhr Neukermans Eugeen wordt lijkbleek. Dhr Stevens Op verschillende plaatsen zijn we geweest. Synthetische stof is even goed trou wens er zal hier toch niet elke dag aan atletiek ge daan worden. Dhr Neukermans Eugeen (zeer luid) Op Ra cing White komen de stukken van de atletiekpiste u tegen gevlogen Dhr Timmermans (nijdig) Dat is dezelfde piste niet Dhr Coppens N. Die 2,5 miljoen méér om het beste resultaat te bekomen kan de zaak niet maken. Dhr Durant Een tartanbedekking is zeker het beste. In feite zal het geer. meeruitgave zijn want (Lees verder op pagina 2) Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 440,- fr. (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekening 000-0478685-87 vanPaul Luysterman, Ninove. Gr. Hert. Luxemburg en Nederland470 fr. Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje720 fr. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen.

Denderklok | 1980 | | pagina 1