zin Iciam s Als de vos de passie preekt BEVORDERING VAN STADSPERSONEEL? JA,„ MAAR,,, Vierenvijftigste Jaargang. Vrijdag 18 januari 1980 MELAATSEN, DE TROETELKINDEREN VAN MOEDER TERESA! Op zaterdag 26 januari ter gelegen heid van de WERELDDAG VOOR DE MELAATSEN willen wij iets voor deze mensen doen. Ninovieters, denk aan Dokter Heme- rijckx, gans zijn leven wijdde hij toe aan de meiaatsen. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement440 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Op het ogenblik dat dit artikel geschreven werd heeft de interpellatie van de oppositie in de Kamer op woensdag jl. nog niet plaais gehad. Het lijdt geen twijfel dat het hard tegen hard zal geweest zijn en dat de regering van Premier Martens aan een zijden draadje zal hebben gehangen. In een interview op de B.R.T.-televisie heeft Me vrouw Spaak, verleden week, hulde gebracht aan de rijke verbeelding en de overredingskracht van de eerste minister, wat haar kennende niet zo maar zonder enige reden zal geweest zijn of zonder bijbedoelingen. Het front der francofonen is nog niet doorbroken en de harde lijn welke zij schijnen te willen doortrekken, geenszins opgegeven. Anderzijds kan vastgesteld worden dat aan Vlaamse zijde veel eer aan versnippering van krachten gedaan wordt, wat in de huidige situatie wel jammer is, zelfs niet verantwoord. Op het confrontatie-debat van zondag jl. werd de regeringsleider hard op de korrel genomen door drie TV - journalisten en hij verklaarde er onom wonden dat enkel het in stand houden van onze munt de aanleiding is geweest tot het redden van zijn ploeg. De meerderheid heeft wel beseft dat de val van het beleid op dit moment fataal zou geweest zijn voor onze frank, voor dewelke volgens de Premier iedere dag moet gevochten worden. Bij ons weten is het de eerste maal in de geschiedenis van ons landje dat een eerste minister of een minis ter van financien zulke duidelijke taal spreekt in verband met onze munt. In de dertiger jaren ver klaarde eerste minister Paul Van Zeeland over de radio dat de Belgische munt er nog nooit zo sterk had voorgestaan en 's anderdaags zaten wij met de devaluatie Er is dus we! moed nodig om deze verwittiging uit te spreken in een openbaar debat, voor miljoe nen kijkers, doch niemand zal er kunnen overheen stappen zodat, op dat stuk, de verantwoordelijkheid van alie meerderheidspartijen in het gedrang komt. Het valt echter te betwijfelen of de francofone min derheid welke de P.3.. de P.S.C., het F.D.F. en noem maar op uitmaken, binnen de perken der redelijk heid en het politieke doorzicht zuilen blijven en de regering toelaten een dergelijk beleid te blijven voe ren. Er wordt immers vermoed dat de Franstaligen een nieuw standpunt zouden innemen waardoor het bestaan van de huidige ploeg in het gedrang kan komen. Moest deze bedreiging uitgevoerd worden en uitlopen op het stelselmatig boycotten van alle Vlaamse voorstellen, dan zou een verdere samen werking wellicht onmogelijk blijken. Premier Mar tens heeft reeds gezegd, in het debat van verleden zondag, dat hij zulks niet zal nemen, in geen geval. Wij kunnen slechts hopen dat het gezond ver stand van onze Brusselaars en Walen zal meespre ken en het ergste vermeden wordtin dit gevalde regeringskrisis. Want niet alleen de munt is in ge vaar maar tevens ook blijven de economische en so ciale problemen hangendede steeds maar aan groeiende werkloosheid waar geen oplossing in het verschiet ligt Hoe dan ook. wanneer onze politiekers niet meer opgewassen zijn voor hun taak, is het dan niet mo gelijk te denken aan een tussenregering van tech nici om de dringende problemen aan te pakken in het belang van iedereen?. Inmiddels kunnen Vla mingen, Walen en Brusselaars verder palaberen en is het niet voor 1982, dan maar nog veel langer als het moet, want veel schot zit er niet in Melaatsheid is een typische armoeziekte, naast tuberculose, malaria, cholera, vele wormziekten, ri- vierblindheid. kwasiorkor.Ze kan genezen worden. Moeder Teresa die de Nobelprijs voor de Vre de kreeg, gaat een deel ervan gebruiken voor de melaatsen. Zij noemt hen haar troetelkinderen Ze zoekt hen op waar ze zich ook schuil houden. Waarcm verberg je je 7 Ik ben beschaamd en men zou me met ste nen gooien Ze verbergen hun wonden onder bladeren. Een ander prostitueert zich 's nachts om ovc.oag eten te hebben. Weer een ander is blind, alleen, nelemaal alleen, en ze gaat een dubbele nacht in Nog een ander, waarschijnlijk uit wanhoop, heeft er het ver stand bij verioren en loopt op handen en voeten rondom haar hut... VOORSTEL van C.V.P.-Gemeenteraadslid A. De Riemaecker tot aanvulling van het reglement betref fende de aanwerving en de bevordering van het stadspersoneel, goedgekeurd door de Gemeenteraad op 13 september 1979 en aangenomen voor kennis geving door de voogdij-overheid op 4 oktober 1979. VOORSTEL. Reglement betreffende de aanwerving en de bevordering van net stadspersoneel. Bijlage 2. Bijzondere toegangsvoorwaarden. 3. Veiligheidskorpsen. De bijzondere voorwaarden voor de bevordering tot de graden van politieagent-brigadier en politie agent-inspecteur, in kolom IV. vervolledigen met mits een goede dienststaat te hebben hetgeen moet blijken uit een attest van de burgemeester VERANTWOORDING. De bevordering is de benoeming van een per soneelslid tot een hogere graad, (artikel 8) In een vlakke loopbaan is ze een uitzonderlijke procedure die toeiaat een beambte te benoemen in de graden van steeds hogere rang zonder dat er vaste betrekkingen van de te begeven graad vacant zijn en zonder verplichting voor de betrokkenen zich kandidaat te stellen, (artikel 9) In zulk geval v.oraen de graden enkel begeven onder het personeel in dienst, (artikel 20). De algemene voorwaarden van bevordering tot graden werden vastgelegd in de artikelen 23 en 24 van het Reglement Ze betreffen enkel en alleen graad-, dienst- of geldelijke anciënniteit, naar gelang het geval, zoals bepaald in de bijlagen. De bijzondere voorwaarden bedingen dat de politieagent bevorderd wordt tot de graad van poli tieagent-brigadier doorambtshalve toekenning na twee jaar diensianciënniteit bij de stadspolitie Ze bedingen ook dat de politieagent-brigadier bevorderd wordt tot de graad van politieagent-in lees verder op pagina 2).

Denderklok | 1980 | | pagina 1