Raadszitting Vierenvijftigste Jaargang. Vrijdag 8 februari 1980 VAN 17 JANUARI 1980 o KORTSLUiTING TUSSEN STADSBESTUUR EN O.C.M.W. NINOVE? (Lees verder op pagina 2) Drukker - Uilgever PAUL LUYSTERMAN- JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054)33 27 27 - Prk. 000-0473685-87 VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Prijs voor Jaarabonnement440 Fr. Prijs per nummer10 F. 34) Goedkeuring of niet-goedkeuring van de ont- werp-overeenkomst tussen het Openbaar Cen trum voor Maatschappelijk Welzijn en de Kli niek HH. Harten betreffende de bouw van een nieuw gezamenlijk ziekenhuis. Dhr Moens iedereen heeft een exemplaar van de voorgesteide overeenkomst ontvangen evenals de door ons voorgestelde wijzigingen. Dhr Coppens Paul Waarde Collega's, Om met kennis van zaken te kunnen oordelen en beslissen vind ik het als O.C.M.W.-lid nuttig U een overzicht te geven van wat de uiteindelijke funda ment-overeenkomst voorafgegaan is. Op 1 juni 1979 werd door het O.C.M.W. als ge volg van een onderhoud met de Gewestelijke Com missie voor het Vlaams Gewest - 26 april 1979 - en een onderhoud van het Schepencollege, het O.C.M. W. en HH. Hartenziekenhuis met een afvaardiging van het Ministerie van Volksgezondheid - 25 mei 1979 - een principieel akkoord afgesloten met de HH. Hartenkliniek over de bouw van een nieuw ge zamenlijk Ziekenhuis. De gemeenteraad keurde deze overeenkomst eveneens met algemene stemmen goed op 5 juli 1979. Als gevolg van deze beslissing kwam er op 1 oktober 1979 een schrijven van de staatssecretaris voor de Nederlandse Gemeenschap en het Vlaamse Gewest dat ik U integraal wil voorlezen Mijnheer de Voorzitter, Met genoegen heb ik vernomen dat tussen het O.C.M.W. en de V.Z.W. HH. Hartenziekenhuis princi piële overeenstemming werd bereikt betreffende het bouwen en exploiteren van een nieuw ziekenhuis complex met een totale beddencapaciteit van 218 bedden, waarbij 60 C, 30 D, 20 E en 24 M-bedden alsmede het technisch blok toegwezen worden aan de V.Z.W. HH. Hartenziekenhuis en 24 R en 60 V - bedden aan het O.C.M.W. De Vlaamse Programmatiecommissie heeft gun stig advies uitgebracht over de opname in de zie- kenhuisprogrammatie van dit nieuw ziekenhuiscom plex met dit advies heb ik heden mijn instemming betuigd ik ben er immers van overtuigd dat door dit initiatief een belangrijke bijdrage wordt geleverd tot de totstandkoming van een rationeel geordend ziekenhuisaanbod in de regio. De verwezenlijking in samenwerking van het nieuwe ziekenhuiscomplex wens ik ten voile te steu nen ik meen echter dat de kans op welslagen van dit lovenswaardig opzet slechts maximaal zal ge waarborgd zijn. wanneer vooraf tussen het O.C.M.W. en de V.Z.W. HH. Hartenziekenhuis uw principiële overeenstemming nader wordt uitgewerkt, zodat dui delijke afspraken worden vastgelegd omtrent de punten die van wezenlijk belang zijn om een vlotte verwezenlijking van het samenwerkingsprojekt moge lijk te maken. Alvorens mijn goedkeuring van het advies van de Programmatiecommissie in een formeel princi pieel akkoord om te zetten zou ik het derhalve op prijs stellen kennis te mogen nemen van een namens beide partijen ondertekende overeenkomst waarin de belangrijkste modaliteiten voor verwezenlijking van bouw en exploitatie worden vastgelegd. Ik ben ervan overtuigd dat deze fase van voorafgaande uit drukkelijke formulering van de samenwerkingsvoor- waarden voor de uiteindelijke realisatie van het pro- jekt bijzonder nuttig zal blijken. Gelet op de uitdruk kelijk geformuleerde wil tot samenwerking verwacht ik dat dit binnen een redelijke tijdspanne zal kunnen gebeuren. Ik kan U de verzekering geven dat, eens in het bezit van uw basisovereenkomst, van mijn kant al het mogelijke zal worden gedaan om de verschillen de fasen van het projekt zo vlot mogelijk te laten verlopen ik heb ook de bevoegde diensten van de Administratie verzocht alle gewenste medewerking te verlenen. Met de meeste hoogachting. (get.) Daniël Coens. Het O.C.M.W. begon dan onderhandelingen met de HH. Harten om zo spoedig mogelijk aan het ver zoek van de staatssecretaris gevolg te geven. Een voorlopige tekst werd opgesteld. Het schepencollege kreeg kennis van deze tekst tijdens een vergadering van het college met hun meerderheid in het O.C.M.W. Er werden wijzigingen door het college voorgesteld en opgenomen in de tekst. Op mijn voorste! werd de voorlopige tekst door het O.C.M.W. op 14 oktover overgemaakt aan de Vereniging van Openbare Verzorgingsinstellingen voor grondig nazicht. Op 14 november werd de voor bereidende overeenkomst terug overgemaakt aan het schepencollege. Op 23 november kwam het antwoord van de V. O.V. met opmerkingen die geen fundamentele wijzi gingen aan het geheel brachten. Deze brief werd aan de Schepen van Sociale Zaken overhandigd. Vanwege het schepencollege kwam er op het C.C.M.W.-schrijven van 14 november evenwel geen enkele reactie. Nadat het beheerscomité O.C.M.W. - ziekenhuis nog een paar wijzigingen aanbracht, werd cp 13 de cember 1979 in een uitzonderlijk lange O.C.M.W.- zitting de basistekst die door HH. Hartenziekenhuis was aanvaard, nog eens grondig onderzocht. Op de ze zitting was Schepen Moens aanwezig. Aangezien er nog wijzigingen werden voorgesteld, o.a. door Schepen Moens, nam ik telefonisch contact met de HH. Hartenkliniek om een tekst te vinden die voor beide partijen aanvaardbaar was, wat tenslotte lukte. De V.Z.W. HH. Hartenziekenhuis was akkoord met de door het O.C.M.W. in laatste instantie voorgestelde wijzigingen. Door de Schepen van Sociale Zaken, vertegenwoordiger van het schepencollege in het O.C.M.W., werden geen opmerkingen meer gemaakt, zodat een defintieve tekst tenslotte met algemene stemmen werd goedgekeurd. Op 14 december werd de goedgekeurde funda ment-overeenkomst aan het schepencollege bezorgd en op 18 december 1979 werd dezelfde tekst door gestuurd naar de Staatssecretaris voor de Neder landse Gemeenschap en het Vlaamse Gewest. Uit de erkenningsbrief van datum 18 augustus 1977 lees ik volgende passus: De erkenning van de Stedelijke Kliniek en Kraaminrichting te Ninove wordt verlengd onder «indexen C (25b) - D (22b) - M (18b) tot 31.12. 1979. Binnen deze termijn moeten concrete plannen uitgewerkt worden wat de gezamenlijke nieuwbouw betreft. Het tekort aan gekwalificeerd verplegend personeel voor het geheel van de diensten C en D moet worden verholpen. Daarom juist waren de O.C.M.W.-leden alge meen van oordeel dat dit punt bij hoogdringendheid op de dagorde van de gemeenteraadszitting van 20 december 1979 zou worden geplaatst door de Sche pen van Sociale Zaken. Toen dit niet gebeurde heb ik zelf het initiatief genomen. Schepen Timmermans gevolgd door de meerderheid wezen de hoogdrin gendheid af. Toen de O.C.M.W.-leden dit vernamen was de verslagenheid en de teleurstelling algemeen. Niemand van de O.C.M.W.-leden vermoedde dat het schepencollege, dat zo lang de tijd gehad had om de tekst te wijzigen, opnieuw met andere voor stellen voor de dag zou komen temeer daar de Schepen van Sociale Zaken op de beslissende ver gadering van het O.C.M.W. aanwezig was. Op 11 januari komt er een schrijven van de Staatssecretaris voor de Nederlandse Gemeenschap en het Vlaamse Gewest dat ik U eveneens volledig wil voorlezen Mijnheer de Voorzitter, Betreft: Uw brief van 18 december 1979. Ik heb kennis genomen van uw schrijven van 18 december 1979, waarbij U mij voor kennisgeving de tekst overmaakt van de fundament-overeenkomst tussen de V.Z.W. H. Harten Ziekenhuis van Ni nove en het O.C.M.W. van Ninove betreffende de bouw van een nieuw gezamenlijk ziekenhuis. Ik noteer dat deze overeenkomst door beide voornoemde instellingen werd opgesteld en goedge keurd en door de Raad van het O.C.M.W. van Ninove, in zijn zitting van 13 december 1979, met algemene stemmen werd aangenomen. Met het oog op het opstellen van het principieel akkoord zou het mij genoegen doen, zoals gevraagd in mijn brief van 1 oktober 1979, de namens beide partijen ondertekende overeenkomst te mogen ont vangen. Mei de meeste hoogachting. (get.) Daniël Coens. Dit schrijven bevat geen enkele opmerking aan gaande de undament-overeenkomst zodat deze door de bevoegde administratie en de staatssecretaris goedgekeurd wordt en mag getekend worden door beide partijen. Vandaag wordt ons een ontwerp-overeenkomst opgesteld door het schepencollege voorgelegd. Dit betekent een kaakslag voor alle O.C.M.W.-leden, die u/aams

Denderklok | 1980 | | pagina 1