Raadszitting Vierenvijftigste Jaargang. Vrijdag 7 maart 1980 VAN 21 FEBRUARI 1980 Drukker - Uilgever PAUL LUYSTERMAN-JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 440 Fr. Prijs per nummer10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 9) Goedkeuring aangaan van lening en betaling van de verbeteringswerken in de Emiel De Mol straat te Ninove. Dhr Waltniel Het gaat om een lening van 1.462.000 F over 10 jaar. Algemene goedkeuring met 24 stemmen (dhr Moens had even de zaal verlaten). 10) Goedkeuring aangaan van lening ter financie- ding van de aankoop der materialen voor de uit breidingswerken aan de openbare verlichting in de Zwaluwen- en Merellaan te Ninove. Dhr Waltniel Het gaat om een lening van 297.000 F over 5 jaar. Algemene goedkeuring met 24 stemmen (dhr Moens had even de zaal verlaten). 11) Goedkeuring aangaan van lening voor de beta ling van het stadsaandeel in de buitengewone herstellingswerken aan verscheidene buurtwe gen van groot verkeer. Dhr Waltniel Het gaat om een lening van 5.202.000 F over 20 jaar. Algemene goedkeuring met 24 stemmen (dhr Moens had even de zaal verlaten). 12) Goedkeuring aangaan van lening ter betaling van het stadsaandeel in de kosten van oprich ting van een nieuw stadhuis. Dnr Waltniel Het gaat om een lening van 100.000.000 F over 30 jaar. Goedgekeurd met 23 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker Ik heb mij onthouden omdat ik wens logisch te blijven met mijn vroeger aangenomen houding in deze zaak. 13) Goedkeuring aangaan van lening ter betaling van het stadsaandeel in de wegen- en riolerings werken aan buurtwegen nrs. 6 en 32 (Stations straat) te Appelterre-Eichem. Dhr Evenepoel neemt zijn plaats in. Ook dhr Moens is terug aanwezig. Dhr Waltniel Het gaat om een lening van 10.129.000 F over 20 jaar. Dhr De Riemaecker Op 13 september 1979 heeft de gemeenteraad beslist over wegenis- en rioleringswerken aan buurtwegen nrs 6 en 32 (Stationsstraat) te Appelterre-Eichem. Goedkeuring ontwerp Vaststellen wijze van gun- nen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden» De gemeenteraad sprak zich uit voor een open bare aanbesteding. Reeds op 18 september om 11 uur werden 8 aanbiedingen geopend en op dezelfde dag om 19 u. 30 heeft het College de uitvoering der werken toege wezen aan de pvba Van Bierviiet uit Brugge. Zulke buitengewone spoed doet vragen oprijzen over de ernst van het nazicht van de juistheid van de eerder zware cijfers van acht verschillende aan bestedingsdossiers. We hebben echter vastgesteld dat de publica ties voor de aanbesteding door de ontwerper reeds verstuurd werden op 6 augustus en in de Bouwkro- mek verschenen op 31 augustus, hetzij twee weken vóór de beslissing van de gemeenteraad. Zulke handelwijze is een kaakslag voor de ge meenteraad en de volledige miskenning van zijn pre rogatieven. Zij doet daarenboven vragen oprijzen over mogelijke collusie tussen ontwerper en aanne mer. herkomstig uit hetzelfde gewest. Dhr Timmermans Die insinuaties zijn voor uw rekening. Dhr De Riemaecker Gij doet ze oprijzen. Dhr Timmermans Deze kwestie moest alleen nog vóór de gemeenteraad komen indien er wijzi gingen werden aangebracht. Nu hoeven we alleen maar de aangepaste raming goed te keuren. Goedgekeurd met 14 stemmen tegen 3 (V.U. en dhr De Riemaecker) bij 8 onthoudingen (C.V.P.). Dhr Prieels had even de zaal verlaten. 14) Goedkeuring aangaan van lening ter financiering van het stadsaandeel in de verbeteringswerken aan buurtweg nr. 12 (Karmelietenstraat) te Voorde. Dhr Waltniel Het gaat om een lening van 4.445.000 F. Dhr De Riemaecker Ook voor deze werken heeft de gemeenteraad op 13 september 1979 be slist over «wegenis- en rioleringswerken aan buurtweg nr. 12 (Karmelietenstraat) te Voorde - Goedkeuring aan- gepast ontwerp Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden Ook terzake werd beslist over te gaan tot open bare aanbesteding. Op 21 september werden 7 aanbiedingen ge opend en op 25 september werd de uitvoering van de werken toegewezen aan de firma Marveco uit Erpe-Mere. Ook terzake werden publicaties gedaan vóór de beslissing van de gemeenteraad op 24 en 31 augus tus en 7 september in het Bulietijn der Aanbeste dingen. De ontwerper is niet dezelfde als deze voor de werken in de Stationsstraat te Appelterre-Eichem. zodat vergissing uit te sluiten is en het uitgewezen is dat de Schepen van openbare werken zich niet stoort om het opteden van de gemeenteraad. Er is nog meer. Op 10 oktober werd een attest overgemaakt aan de hogere overheid bevestigend dat de stad reeds over al de nodige gronden be schikt, hetgeen, meen ik, onjuist is. Dhr Timmermans Het is maar een formali teit. Dhr De Riemaecker Ge doet maar altijd aan en stapelt de vergissingen op. Dhr Waltniel Was dit een dagordepunt van de zitting van 28.9.1978 Dhr De Riemaecker Ah neen Ik heb hier de dagorde van 13.9.1979 bij mij (toont ze). Dhr Timmermans Was het bij U altijd zo stipt juist Voor de toegang van het kerkhof langs de Groeneweg zijn sommigen nog niet betaald Dhr De Riemaecker (kwaad) Daar kom ik nog op terug. Ik was toen geen Schepen van Fi nanciën. Dhr Timmermans Maar wei van openbare werken. Het B.P.A. was niet in orde Dhr De Riemaecker Daar is het laatste woord nog niet over gezegd Dhr Coppens N. In Denderwindeke zijn er mensen die nog niet betaald zijn Goedgekeurd met 14 stemmen tegen 3 (V.U. en dhr De Riemaecker) bij 9 onthoudingen (C.V.P.). 15) Goedkeuring aangaan van lening ter financie ring van het stadsaandeel in de wegen- en rio leringswerken in het Doornkwartier te Ninove. Dhr Waltniel Het gaat om een lening van 8.160.000 F over 20 jaar. Goedgekeurd met 14 stemmen tegen 3 (V.U. en dhr De Riemaecker) bij 9 onthoudingen (C.V.P.). 16) Aankoop van een patrouillewegen ten behoeve van de politiediensten Goedkeuring Vast stellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Waltniel Deze aankoop zal geschieden met beperkte offerteaanvraag. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 17) Regie van het stedelijk zwembad begroting 1980 herziening. Dhr Waltniel Het stedelijk zwembad is voor ons een nutsvoorziening, waarbij geen winst dient geboekt te worden en waarbij men tracht het verlies zo klein mogelijk te houden. Nu verplicht men ons om de zwembadtarieven merkelijk te verhogen. Daar wij hiermee niet akkoord waren hebben wij contact opgenomen, maar er is geen ontkomen aan. Waar gaan we naar toe met de gemeentelijke autonomie Men verplicht ons het bedrag der ontvangsten in de begroting 1980 (2.800.000 F) te verhogen met 50% 1.400.000 F. Dhr Baro Moet die tariefverhoging overal toegepast worden Dhr Waltniel Dat zal ik aan de Minister zeker vragen. Dhr De Riemaecker Laten wij het been stijf houden. Dhr Waltniel Dan staan we zonder begroting en worden we geblokkeerd, zodat het zwembad niet lang meer operationeel zou kunnen blijven. Dhr De Riemaecker Ge kunt met het zwem bad toch niet anders uitspelen als met het hospi taal... Dhr Torrekens Hil. Kunnen bepaalde uitgaven voor het zwembad niet verlaagd worden Dhr Waltniel Die kunnen wij praktisch niet veriagen omdat het allemaal vaste uitgaven zijn. Mevr. Martens-De Kegel Hoe wordt het zwem bad verwarmd Dhr Timmermans Met stookolie. Mevr. Martens-De Kegel Zou men met best overschakelen naar aardgas Dhr Timmermans Dat is reeds in deze ge meenteraad beslist. Dhr Waltniel De nieuwe tarieven zouden er dus ais volgt uitziet Oude prijs Nieuwe prijs Volwassenen 30 F-uur 40 F-uur Kinderen 16 jaar) 25 F-uur 30 F-uur Scholen 15 F-uur 25 F-uur K.R.G. Volwassenen 25 F-uur 35 F-uur K.R.G. Kinderen 20 F-uur 25 F-uur 3e leeft. gehand. 15 F-uur 15 F-uur Kijkers 15 F-uur 25 F-uur (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1980 | | pagina 1