2 DE DENDERKLOK 250 F 375 F 22 F-uur Abon. kinderen 200 F Abon. volwassenen 300 F Jeugd- en sportvernig. 20 F-uur (minimum 20 zwemmers) Groeperingen's avonds 1000 F 1250 F Badmutsen 10 F 15 F Haardrogers 10 F 15 F Deze tarieven treden in voege vanaf 1.3.80. Zij leveren een meer-opbrengst op van 1.125.000 F De rest kunnen wij recupereren door afschrijving. Het nieuw deficiet voor ons zwembad zal aldus bedragen 3.614.854 F. Dhr Timmermans Wij moeten protest laten horen ten overstaan van de kapriolen die de pro vinciale overheid maakt. Dhr De Riemaecker Wij hebben geen protest aan te tekenen, maar elk moet zijn verantwoorde lijkheid opnemen. De tarieven worden goedgekeur met 14 stem men tegen 10 (C.V.P. en V.U.). Dhren Coppens N. en De Bodt hadden even de zaal verlaten. Zelfde stemming voor de begroting van het stedelijk zwembad, 18) Goedkeuring staat der oninbare posten op het belastingkohier der gemeentetaks op de op het rioolnet aangesloten of aansluitbare woningen, dienstjaar 1978, Dhr Waltniel Dit heeft betrekking op 1978. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 19) Goedkeuring oninbare posten op het belasting kohier der gemeentetaks op de op het rioolnet aangesloten of aansluitbare woningen, dienst jaar 1979. Dhr Waltniel Dit heeft betrekking op 1979. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 20) Goedkeuring heffing van een vergoeding op het parkeren in zekere straten van de stad. Dhr Waltniel Het gaat hier om parkeermeters en eventueel het plaatsen van ticketautomaten. Dhr De Riemaecker Op ieder apparaat moe ten de uitzonderingen te lezen zijn. Dhr Waltniel Die worden ook voorzienn in het politiereglement. Wij denken aan 5 F per uur1 F voor 12 minu ten en 2 x 5 F voor 2 uur. 21) Modernisering openbare verlichting Désiré de Bodtkaai Goedkeuring Vaststellen wijze van gunnen der opdrachten voor de prestaties en de materialen Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans 119.757 F voor de werken en 153.120 F voor de materialen. Goedgekeurd met 18 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). De anderen waren niet in de zaal aanwezig cp het ogenblik van de stem ming. 22) Modernisering openbare verlichting Guido Ge- zellestraat te Appelterre-Eichem Goedkeu ring Vaststelling wijze van gunnen der op drachten voor de prestaties en de materialen Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans 7.907 F voor de werken en 21.576 F voor de materialen. Algemene goedkeuring met 20 stemmen. 23) Modernisering openbare verlichting Dorp te Ou ter Goedkeuring Vaststellen wijze van gun nen der opdrachten voor de prestaties en de materialen Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans 177.337 F voor de werken en 445.092 F voor de materialen. Algemene goedkeuring met 20 stemmen. 24) Modernisering openbare verlichting Aardeweg en Berrebroekstraat te Outer Goedkeuring Vaststellen wijze van gunnen der opdrachten voor de prestaties en materialen Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans 98.929 F voor de werken en 430.128 voor de materialen. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 25) Modernisering openbare verlichting Herlinckho- vestraat en Langemuren te Outer Goedkeu ring Vaststellen wijze van gunnen van de op dracht voor de prestaties. Dhr Timmermans 77.562 F voor de werken. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 26) Modernisering openbare verlichting Klooster- en Kasteelstraat te Outer Goedkeuring Vast stellen wijze van gunnen van de opdracht voor de prestaties. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 27) Goedkeuring aanpassingswerken aan het water- leidingsnet in de Kasseide te Lieferinge Goed keuring aangaan van lening. Dhr Timmermans De raming beloopt 618.000 frank. Dhr De Riemaecker Het waterleidingsnet moet hier verlegd worden omwille van openbare wer ken. Wie moet in zulk geval de aanpassingswerken betalen Voor de elektriciteitsdienst bestaat er een arrest dat aantoont dat de vergunninghouder moet betalen. Of dit ook zo is met het waterleidingsnet weet ik. Het kan eens bij gelegenheid gevraagd wor den. Ik zal U dit arrest bezorgen. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 28) Goedkeuring uitbreidings- en aanpassingswer ken aan het waterleidingsnet in de Bosveldstraat te Denderwindeke Goedkeuring aangaan le ning. Dhr Timmermans De leidingsafstand bedraagt 630 m. en de ontdubbeling gaat over 100 m. Raming 960.229 F. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 29) Aanleggen van voetpaden langs buurtweg nr. 1 (Ninovebaan) te Pollare. Goedkeuring aanbe steding. Dhr Timmermans Op 28.1.80 had de aanbe steding plaats. Er waren 4 offerten. Het werk werd toegewezen aan de Firma Sergaco, Outer, voor de prijs van 4.680.629 F. De verhaalbelasting is er van toepassing en bedraagt 100% voor voetpaden en opritten. Deze zullen zo wat 890 F de m2 kosten. De bestaande toestanden zijn opgenomen. Wie reeds een voetpad had moet geen verhaalbelasting beta len. Dhr Callebaut En als de reeds bestaande voetpaden beschadigd worden Dhr Timmermans Dan worden die op onze kosten hersteld. Goedgekeurd met 14 stemmen bij 12 onthoudin gen (C.V.P, en V.U.). Dhr Torrekens Hii. Wij hebben ons onthou den gezien onze vorige houding in deze zaak. 30) Verbeteringswerken aan buurtweg nr. 2 (Herre- mansstraat en Hemelrijk) te Meerbeke Goed keuring schadevergoeding geleden door een partikuüer. Dhr Timmermans Het gaat om de beschade- ging van de voortuin van Petrus Timmermans. De kosten beiopen 3.800 F. Dhr Timmermans - Het is geen familie (gelach). Dhr De Riemaecker 800 F zou moeten ten laste vallen van hem die het dossier liet liggen. Dhr Torrekens HiI. Moeten die onkosten door de aannemer niet gedragen worden 9 Dhr Timmermans Die vallen ten laste van de stad. Dhr Burgemeester Die beschadiging gebeur de om beters wille. Goedgekeurd met 14 stemmen tegen 12 (CVP en V.U.). Er wordt nu een 20-tal minuten gepauzeerd. Wanneer de zitting hervat is dhr Coppens N. niet meer aanwezig. 31) Verbeteringswerken aan buurtweg nr. 35 (Scho ne Godweg) te Denderwindeke Goedkeuring ontwerp Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans Die werken zijn er vooral nodig voor de ontsluiting van de begraafplaats. We zullen aan het Departement van Landbouw 35% sub sidies vragen. Raming 6.095.413 F. Dhr Callebaut In 1978 bedroeg de raming 3.917.210 F. Op de voorziene afstand van 600 m. is dit een verhoging van 10.000 F de lopende meter. Het voorziene werk zal voor gevolg hebben dat deze weg druk zal bereden worden vanuit de wijken Volkaert, Nijken, Rendestede enz., evenals vanuit Zandbergen. Voor dergelijk verkeer is die rijweg te smal. Beter ware de rijweg over een afstand van 150 m. te verbeteren en in de plaats van beton er tarmac te voorzien. Dan zal het een milieuvriende lijke landbouwweg blijven. Dhr Timmermans Het is inderdaad een invals weg en om hem landelijk te behouden wordt hij smal behouden met een rijvak van 3,50 m. breedte eri in beton gelegd. Tarmaceren verbreekt het lan delijk karakter. Bovendien is de princiepsbeslissing over deze verbeteringswerken reeds lang goedge keurd en zijn uw opmerkingen dus overbodig. Dhr Callebaut De pnnciepsbespreking deed toen al vragen rijzen. Nu echter is deze zaak meer gerijpt. Het zal niet langer een landbouwweg blijven en bovendien valt het werk zeer kostelijk uit. De wandelaars zullen er nu vaak gestoord worden door het drukke verkeer. Goedgekeurd met 14 stemmen tegen 11 (C.V.P. en V.U.). 32) Verfraaiingswerken Oudstrijdersplaats te Ninove Goedkeuring ontwerp Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans Het plein zou opgefrist werden met bloembakken en bomen van aangepaste hoogte. De parkeerplaatsen zullen er niet door ver minderen. Het werk zou in eigen beheer uitgevoerd worden Raming: 655.010 F (BTW inbegrepen). Mej. Roosens Volgens de moderne tuinbouw technieken zou het plaatsen van bloembakken voor bij gestreefd zijn daar deze te lomp of te zwaar zijn en bovenaien veel plaats innemen. Dhr Timmermans Die zullen aangebracht worden op die plaatsen waar toch niet kan gepar keerd worden. Dhr Baro Ik zie niet goed in dat ge het zelfde aantal parkeerplaatsen kunt behouden. Hoeveel breedte blijft er dan nog voor de rijweg Dhr Timmermans Die blijft dezelfde. Dhr De Riemaecker En hoeveel is dat Dhr Timmermans 8,20 m. Dhr Torrekens Hil. Ge voorzient 24 bomen. 10 bloembakken, 3 fietsenrekken, stijlverlichting en dies meer. Dat alles valt toch duur uit en bovendien zal er veel ruimte verspeeld worden. Dhr Baro Het karakteristieke van het plein za! er door verdwijnen. Dhr Callebaut Er wordt een nieuw stadhuis voorzien en derhalve heeft deze opsmuk niet veel zin meer. Dhr Timmermans Het is niet het stadhuis maar het plein dat we willen verfraaien. Mej. Roosens En wat wordt het met de voet paden Dhr Timmermans Die behouden hun zelfde breedte. Laat ons een proef wagen en ik verzeker U dat ge tevreden zult zijn. Dhr De Riemaecker Als ge van ons sugges ties verwacht, laat ons dat punt aan uitstellen tot een volgende zitting. Dhr Timmermans We kunnen vandaag toch al over het princiep stemmen. Dhr Prieels We moeten ook rekening houden met de bestemming die later aan het stadhuis zal gegeven worden. Ik heb gelezen dat men denkt er een museum van te maken. Dhr Burgemeester Ik heb dat ook gelezen. Dhr Timmermans Dhr Verekens heeft gedacht dat zo iets kon. Goedgekeurd met 14 stemmen bij 11 onthoudin gen (C.V.P. en V.U.). 33) Verfraaiingswerken Centrumlaan Aanpassing parkeergelegenheid en beplantingen Goed keuring principe. Dhr Timmermans Wij treffen vandaag alleen de princiepsbeslissing. Dhr De Riemaecker Ge deelt ons mede dat de Verkeerscommissie advies zal uitbrengen na de goedkeuring door de Gemeenteraad. Het is omge keerd na het advies van de Commissie beslist de Gemeenteraad. Dhr Timmermans ik heb reeds met de Poli tiecommissaris ter plaatse geweest. Nu keuren wij nier al dan niet het princiep goed en dan gaat de zaak teru9 naar de Commissie voor onderzoek op verkeerstechnisch vlak. Dhr De Riemaecker De Politiecommissaris nee t de beslissingen van de Gemeenteraad niet te adviseren. Dhr Timmermans Er zouden 27 parkeergele- gen leden méér kornen. De voetpaden zouden aan genamer gemaakt worden met bloembakken en sier- verhchting om het winkelen te bevorderen. De bus sen zouden hun standplaats krijgen op de Onder- wijslaan. Dhr De Riemaecker - Het verkeerstechnisch ad vies lu(-t de pnnciepsbeslissing begeleiden en niet volgen. Over de bewering dat het tweede vak van e entrumiaan niet druk bereden wordt, zit geen er^rve'iJe9f-ven in uw dossier. Er zou in Ninove die nen gedacht te worden aan ondergrondse parking ic aan ook nog voor andere zaken kan dienen. stuurt de bussen buiten de stad dit zal U e er me, in dank afgenomen worden door de han delaars uit het centrum. i *-oa,s he' r'u verder gaat wordt Ninove niet al- een de oudste, de stoutste, de wijste, maar ook de stao met de smalste straten. (Lees verder op pagina 10;.

Denderklok | 1980 | | pagina 2