NINOOFSE MIDDENSTANDERS stellen stadsbestuur voor zijn verantwoordelijkheid! 2,alige JCoogdag Raadszitting Vierenvijftigste Jaargang. Vrijdag 4 april 1980 AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN: VAN 20 MAART 1980 Drukker - Uitgever Prijs voor Jaarabonnement440 Fr. PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Prjjs per nummer10 F. Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 00G-0478685-87 VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Gehoor gevend aan de beroering die bij hun le den hoe langer hoe meer tot uiting komt, hebben ver schillende handelsverenigingen de koppen bijeen gestoken en zijn overgegaan tot de stichting van een overkoepelende vereniging, die voorlopig de naam draagt van Verenigde Middenstanders van Nino- ve Er roert inderdaad iets bij de Ninoofse midden standers. Aanleiding hiertoe zijn de door het Stadsbe stuur goedgekeurde uitbreiding van een grootwaren huis en de meer dan waarschijnlijk nog grootsere uitbreidingsplannen van dit zelfde grootwarenhuis en andere reuze-distributie-ondernemingen. Maar het kwaad (oorzaak van de ongerustheid) zit dieper De politiek van het huidige Stadsbestuur is in derdaad allesbehalve Middenstands - vriendelijK Dit komt niet alleen tot uiting in de kwestie van de grootwarenhuizen, maar tevens op alle andere ter- tuurplannen, openbare werken en B.P.A.'s, advies- reinen (b.v. verkeers- en parkingsproblemen, struk- raden enz.), waar geen rekening gehouden wordt met noden, moeilijkheden en advies van de plaat selijke middenstanders (handelaars en K.M.O.'s). Op 25 maart jl. tijdens de stichtingsvergade ring van het overkoepelend organisme besloten de afgevaardigden van de totnogtoe aangesloten middenstandsverenigingen (Shopping-Centrum, Cen trum Rechteroever, Aankoopcentrum Lavendel- en Geraardsbergsestraat, en N.C.M.V.-Ninove) aan het Stadsbestuur een petitie te sturen om protest aan te tekenen tegen de verleende toelating tot uitbrei ding van een grootwarenhuis, en om duidelijk te ma ken wat de Ninoofse Middenstand van het Stadsbe stuur verwacht. De tekst van deze petitie ondertekend door de leden-middenstanders uit bedoelde handelswijken overgemaakt aan de Heren Burgemeester en Schepenen, luidt als volgt Waarde Heren, Bestuursleden en leden van onze Vereniging houden eraan met dit schrijven hun bekommernis en ongerustheid uit te spreken over de gebeurtenissen die zich de laatste maanden en weken te Ninove voordoen en die HEN in eerste instante raken. Meer bepaald treft hen het geval van het groot warenhuis G.B. dat met klaarblijkelijke goedkeu ring vanwege het Stadsbestuur tot effektieve uit breiding overging en ongetwijfeld nog verdere'uit breiding plant. Wij betreuren ten zeerste dat het Stadsbestuur terzake een houding heeft aangenomen die indruist tegen de belangen van de Ninoofse handelaars en K.M.O.'s. Ter illustratie hiervan het toekennen van een bouwvergunning dat uit breiding mogelijk maakt van het grootwaren huis het door de vingers zien van het feit dat de uitgevoerde werken niet overeenstemmen met de ingediende plannen het verloochenen van het negatieve advies van het Schepencollege van 3 januari 1978, inzake uitbreiding van bedoeld grootwarenhuis het verzwijgen (tijdens de luttele vergaderingen van de stedelijke Middenstandsraad) van de reeds-tcegekende toelating tot uitbreiding van het grootwarenhuis het niet-samenroepen van dezelfde Midden standsraad, om elke konfrontatie over dit on derwerp te vermijden. Wij vragen ons werkelijk af welke stimulans het Schepencollege of bepaalde schepenen er heb ben toe aangezet een dergelijke houding aan te nemen. Wat wij verwachten van een Stadsbestuur is dal eer. middenstands-vriendelijkepolitiek zou gevoerd worden, die rekening houdt met proolemen en noodwendigheden van handelaars en K.M.O.'s; -- dat aan de middenstandsondernemingen de no dige steun en bescherming zou verleend wor den tegen de niets-ontziende aktiviteiten van de grote kapitalistische mastedonten dat ernstige maatregelen zouden genomen wor den ter bevordering van handel en nering. Wij denken o.a. aan het voor de meeste handels wijken zó nijpend parkingprobleem dat het beleid van het Stadsbestuur zou gericht zijn op de herwaardering en ontsluiting van de oude stadskern en de oude handelswijken, en niet het tegendeel dat het Stadsbestuur het advies zou vragen van de betrokken milieus, en er rekening zou mee houden. Wij moeten helaas vaststellen dat totnog toe het tegendeel waar was. En dat kan niet goed gemaakt worden door het knippen van een lint op een of andere gelegenheid, of door een bloempot- tenaktie. Vandaar dat de publieke opinie inzonderheid de in eerste instantie betrokken kringen hande laars en K.M.O.'s de laatste tijd flink in beroering zijn gekomen. Deze beroering zal U zeker niet ontgaan zijn. Verwonderd en verbaasd over het stilzwijgen hieraangaande vanwege het Stadsbestuur, en het in gebreke blijven van zijn betrokken organen (m.n. de Stedelijke Middenstandsraad) besloten bestuursle den en leden van onze Vereniging U langs deze weg hun mening kenbaar te maken, en U te vragen re kening te houden met de rechtmatige verwachtingen van een niet-onaanzienlijk deel van de Ninoofse be volking (handelaars en K.M.O.'s) die inderdaad niet langer meer stilzwijgend wensen toe te zien. Wij dringen tevens aan op een spoedige samen roeping van de Stedelijke Middenstandsraad. Hoogachtend, En... nu maar afwachten hoe het College van Burgemeester en Schepenen reageert!!! Medegedeeld door de Verenigde Middenstanders van Ninove 15) Nieuwbouw stadsschool Geraardsbergsestraat - Goedkeuring voorontwerp Aanvraag om toe lagen. Dhr Timmermans Over de bouw van een nieu we gemeenteschool werd in 1971 een princiepsbe slissing genomen. Deze school zal gebouwd worden aan de overzijde van de huidige gebouwen in de Vuurkruiserslaan. Raming 57.575.000 F (zonder B. T.W.) maar met meubilair inbegrepen. Maximale be- (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1980 | | pagina 1