o\KsQe Qms Raadszitting Vierenvijftigste Jaargang. Vrijdag 16 mei 1980 5 VAN 8 MEI 1980 Drukke* - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement440 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Het is 19.35 uur wanneer de Heer Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend verklaard. Worden verontschuldigd Mejuffrouw Roosens en dhr Van Eesbeeck. AfwezigMevrouw Martens-De Kegel en dhr. Coolen. De zaal is overbezet met een 50-tal werknemers van Intercom die, samen met vier persmensen, aan dachtig de zitting volgen. 1) Goedkeuring aangaan van lening met het oog op de financiering van de aankoop van een kol- kenzuiger ten behoeve van de dienst Openbare Werken. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 1.926.000 F over 10 jaar. Goedgekeurd met 25 stemmen tegen 2 (dhren De Riemaecker en Baro). 2) Goedkeuring aangaan van een lening ter beta ling van het stadsaandeel in de gedeeltelijke overwelving en herkalibrering van waterloop nr. 5.104 (Elsbeek) te Meerbeke. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 460.000 F over 20 jaar. Dhr De Riemaecker Moeten wij in dit verband niet °erst de punten 15 en 16 bespreken alvorens de k.ung te stemmen DhrTimmermans Wij hebben dit reeds ge daan in de vorige zitting. Bij vergissing werden die punten terug aan de dagorde geplaatst. Dhr De Riemaecker Punt 16 toch niet. Maar kom, we zullen straks wol zien. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 3) Goedkeuring aangaan van lening ter financiering van de studiekosten van het voorontwerp tot op richting van een sportschuur te Denderwindeke en te Appelterre-Eichem. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 314.000 F over 5 jaar. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 4) Goedkeuring aangaan van een lening voor het betalen van het stadsaandeel in het bouwen van een koliektor op de rechteroever van de Dender Désiré De Bodtkaai naar sifon waterzuive ringsstation. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 10 miljoen F over 30 jaar. Dhr De Riemaecker is het vervangen van de riolering op de Burchtdam daar ook inbegrepen Dhr Waltniel Neen. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 5) Goedkeuring aangaan van een lening ter finan ciering van de aanleg van een koliektor vanaf de Goaanmarkt naar het waterzuiveringsstation in het Beneden-industriepark. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 3.744.000 F over 5 jaar. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 6) Goedkeuring aangaan van een lening ter betaiing van een voorschot voor de studie van de aanleg van riolering, flets- en voetpaden aan buurtweg nr. 1 (Eichemstraat) te Appelterre- Eichem. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 438.000 F over 5 jaar. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 7) Goedkeuring aangaan van een lening ter befal ling van vergoedingen verschuldigd In een ge rechtelijke onteigening in de Twijndersweg, Mevrouw Martens-De Kegel neemt haar plaats in Dhr Waltniel Wij stellen voor dit punt te ver dagen daar dit bedrag nog kan herzien worden. Dhr Torrekens Hil. Kunnen er dan ook nog interesten aan te pas komen Dhr Waltniel Inderdaad. Dit punt wordt verdaagd. 8) Goedkeuring aangaan van een lening ter beta ling van de kosten verbonden aan het uitvoeren van verfraaiïngswerken aan de Oudstrijders- plaats te Ninove. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 441.000 F over 10 jaar. Goedgekeurd met 17 stemmen bij 8 onthoudin gen (C.V.P.) tegen 3 (dhr De Riemaecker en V.U.). 9) Goedkeuring aangaan van een lening ter finan ciering van de studiekosten van het voorontwerp der verbeteringswerken aan buurtweg nr. 35 (Schone Godweg) te Denderwindeke. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 159.000 F over 5 jaar. Goedgekeurd met 17 stemmen tegen 11 (C.V.P en V.U.). 10) Goedkeuring aangaan van een lening ter beta ling van de studiekosten betreffende het voor ontwerp van verbeteringswerken aan de Her- linckhovestraat en Langemuren, de aanleg van een wandelpad tussen de Langemuren en de Albertlaan en het opmaken van een rooiplan voor de Gentsestraat en Kapellestraat. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 424.000 F over 5 jaar. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 11) Goedkeuring aangaan van een lening ter finan ciering van de studiekosten tot aanleg van een atletiekpiste te Ninove en van twee voetbalvel den te ex-Denderwindeke. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 563.000 F over 5 jaar. Dhr Torrekens Hil. Wij vragen de splitsing van de stemming. Dhr Burgemeester Akkoord. Wij stemmen dus eerst over de voetbalvelden te Denderwindeke. Goedgekeurd met 19 stemmen bij 9 onthoudin gen (C.V.P,). De atletiekpiste wordt goedgekeurd met 27 stem men tegen 1 (dhr De Riemaecker). 12) Goedkeuring aangaan van een lening ter beta ling van de kosten veroorzaakt door de uitbrei dingswerken aan de openbare verlichting van de sociale verkaveling Ter Duyst te Ninove. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 477.000 F over 20 jaar. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 13) Advies nopens de rekeningen van de kerkfabrie ken over het dienstjaar 1979. Dhr Waltniel Moet er over elke rekening af zonderlijk gestemd worden Dhr Baro Dat is niet nodig. Dhr Torrekens Hil. De rekening van de Kerk fabriek van Appelterre mag ik niet meestemmen om dat ik er lid van ben. Dhr Waltniel Wij houden er rekening mee. Wij stemmen dus eerst over al de rekeningen behal ve die van Appelterre. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. De rekening van de Kerkfabriek van Appelterre wordt algemeen goedgekeurd met 27 stemmen (dhr Torrekens Hil. nam geen deel aan de stemming). 14) Ontbinding intercommunales Interdender, Inter- waas, Edas, Denderlec en Interfo Oprichting van de intercommunale Intergem Definitieve uitspraak op verzoek van dhr Minister van het Vlaamse Gewest. Dhr Burgemeester Wij stemmen over het be houd van onze vroeger genomen beslissing, dus over de aansluiting bij Intergem. Dhr Waitniei Over deze kwestie werd vee! geschreven en gepraat. Er worden samenkomsten voor belegd. Ook in de meerderheidsgroep werd dit punt ten gronde besproken. Uit die bespreking bleek dat de zaak door de partijen op een verschillende wijze werd benaderd. Derhalve kwam men in de meerdersheidsgroep overeen dat over deze kwestie een vrije stemming zou uitgebracht worden. Deze houding doet echter niets af van de solidariteit die (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1980 | | pagina 1