k rist uiQarns v/O ■JjaTvnil »eBj4, CV Raadszitting Vierenvijftigste Jaargang. Vrijdag 23 mei 1980 VAN 8 MEI 1980 Interpellatie van de Heer Hil. Torrekens - Toespraak door de Heer Jacques Timmermans. - Toespraak door de Heer Mare Galle. Interpellatie van de Heer Arm. De Riemaecker Drukke* - Uilgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement440 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. nimiïïïïiiiiiiiii ■M— Mijnheer de Burgemeester. Heren Schepenen, Ik wens vooraf te zeggen dat mijn vraag tot interpellatie hier gesteld wordt namens de ganse C.V.P.-fractie, en dat zij zoals U bekend be trekking heeft op het verloop van de officiële plech tigheid van de eerste steenlegging van het nieuw stadhuis op 18 april jl. Als gemeenteraadsleden werden wij hierop in dividueel door het College uitgenodigd, werd ons het programma toegezonden, en werden wij ge vraagd al dan niet onze aanwezigheid voorafgaan delijk schriftelijk mede te delen. Deze uitnodiging hebben wij in onze fractie be sproken en ik kan hier verklaren dat er inzake aan wezigheid voor veien van ons moeilijkheden waren van praktische aard (een vrijdag is nog altijd een werkdag en om 16 u. is niet iedereen vrij) maar het bijzonderste bezwaar van iedereen kwam tot uiting wanneer het programma van deze plechtig heid werd nagegaan een programma dat, menen wij toch, opgemaakt, aanvaard en goedgekeurd werd door het Schepencollege. Inderdaad, de wijze waarop het verloop van deze officiële plechtigheid werd opgevat bewees overduidelijk dat van deze eerste steenlegging terug een partijpolitieke manifestatie vanwege de Socia listische partij zou worden gemaakt, en wij hebben voorbeelden uit de voorbije maanden te over om te weten hoe deze gelegenheden propagandistisch worden ineengetimmerd. Het volstaat trouwens het programma even in te kijken dat, op dit stuk weinig twijfel laat. Wij lezen - Bezoek aan de werf - Centrumlaan Eerste steenlegging door de Heer Mare Galle, Minister van het Vlaamse Gewest. De enige rol die hierbij aan de Heer Burgemees ter werd toegemeten bestond erin dat hij vooraf op het stadhuis een woord van welkom tot de genodig den zou mogen spreken. Dat ons vermoeden bewaarheid werd bewijst het relaas van de gebeurtenissen zelf. Het werd een toesturen van lof in eenzijdige socialistische richting en een in twijfel trekken van de verdiensten van elk anderonder het gekende motto van Wij Socialis ten kunnen en doen hier alles in Groot-Ninove - en al wat er gegeven wordt aan subsidies komt van ons, en de rest komt er niet bij te pas. Mijne Heren, wij nemen het niet dat ons publiek, op een officiële plechtigheid, verwijten worden toe gestuurd van enggeestigheid omwille van onze hou ding die juist als reactie bedoeld was op een te streng partijpolitieke gerichtheid die daar, bij deze gelegenheid geenszins op haar plaats was. Nog minder nemen wij het minachtend als dorpspolitiekersbestempeld te worden, daar waar menig initiatief en inzet van deze mandataris sen de basis zijn waarop gij thans kunt voortwerken. Wat zou er in Groot-Ninove zonder hun werk van destijds nu reeds gerealiseerd zijn Te meer. wat moet er gedacht worden van het feit dat er alleen kritiek geuit werd op de afwezig heid van C.V.P.-mandatarissen en er geen woord ge rept werd over het wegblijven van leden van de meerderheid waarvan de redenen toch ook niet ge kend zijn En bovendien, hoe sterk in tegenstrijd was de uitval van uwentwege tegenover het vroeger bestuur met de woorden van dank die kort tevoren door de Heer Burgemeester op het stadhuis werden uitgesproken Mijnheer de Burgemeester, Mijne Heren, in op dracht van mijn fractie verklaren wij hier dat wij voortaan waakzaam zullen zijn en bij officiële of andere plechtigheden die in dezelfde zin zijn opge vat, eveneens zulien afwezig blijven, Onze interpellatie strekt ertoe - bepaalde insinuaties terech te wijzen in ver band met voorgaanden die de keuze van de plaats van de feestmaaltijd zouden beïnvloed hebben - de onwaarheid te bewijzen van de aantijgin gen van de schepen van openbare werken ten laste van zijn voorganger - enkele beschouwingen ten beste te geven over het beheer van het departement van openbare wer ken van vroeger en van nu. OVER DE VOORGAANDEN DIE DE KEUZE VAN DE PLAATS VAN DE FEESTMAALTIJD DETERMINEERDEN Het programma van de gedrukte OFFICIËLE uit nodigingen, namens het College van Burgemeester en Schepenen, bestemd binnen de week zelf van het gebeuren, behelsde o.m. - 18 uur feestmaaltijd in het restaurant Hof van Lier van Lierstraat te Zandbergen Het aldus voorgesteld en vastgesteld program mapunt wettigde volkomen het protest van zekere collega's tegen het feit dat de officiële eerste steen legging van het rueuw stadhuis te Ninove gepaard zou gaan met een officiële feestmaaltijd te Geraards- bergen-Zandbergen, op kosten van alle Ninovieters. Aan de hand van de inhoud van die officiële uit nodigingen hadden die collega's daarmee niets mis zegd. Het heeft verbazing verwekt ter zitting van 17 april officieel te moeten vernemen dat de officiële feestmaaltijd, op officiële uitnodiging namens het college, in feite doorging op initiatief en voor reke ning van de aannemer der bouwwerken van het nieu we stadhuis. Het heeft tevens verbazing verwekt ter voorzeg de zitting, onverwachts, bij een persoverzicht dat niet op het agenda der zitting ingeschreven was, bepaal de verklaringen te moeten aanhoren van de burge meester. De inhoud van die verklaringen bewijst dat de burgemeester voor klinkende munt aanvaardde, aan tijgingen van het enig lid van het vroeger college dat thans met mij nog zetelt in deze Raad. Die bepaalde en onjuiste aantijgingen vergen terechtzetting. De aannemer dacht eerst naar een restaurant in Lombeek te gaan zoals dat ook gebeurde vóór 1977 We herinneren ons de aanwezigheid van het voltallig college te Lombeek, in 1971, op een lunch met een colloquim over kinderdagverblijven, op uit nodiging van de Lions van Ninove, en, in 1973, op eeri feestmaaltijd, op uitnodiging van Eurogalva. We stellen om het even wie in vertoef, om het even waar en om het even wanneer voor te brengen - een gedrukte officiële uitnodiging, namens het college van burgemeester en schepenen, - tot een officiële plechtigheid, - met een officiële feestmaaltijd, - te Lombeek, vóór 1977! Bij gelegenheid van de inhuldiging van de zwemkom ging het toenmalig stadsbestuur aan tafel in de Chalet Rose die toch ook niet in Ninove lag De zwemkom werd niet ingehuldigd. Nadat zijn oprichting voor het eerst in 1945 ter sprake kwam hadden de definitieve opleveringen van ruwbouw, watervoorziening, centrale verwarming, be weegbare bodem en elektrische uitrusting slechts plaats in 1972. Er was dus geen enkele reden tot vlaggen, temeer dat zijn opgelegde afmetingen aan niemand voldoening schonk. Het jaarverslag 1972 van het college waarin ook schepen Timmermans zitting had vermeldt op blz. 41 Ter gelegenheid van Witte Donderdag werd net zwembad open gesteld voor bezichtiging door de ninoofse bevolking Na deze publieke bezichtiging, die 5 a 6.000 be zoekers naar de Burchtdam lokte, na de uitvoering van de werken, na al hun definitieve opleveringen, is het juist dat het college ging lunchen naar het Chalet Rose buiten Ninove. Dit geschiedde op initiatief, op uitnodiging en voor rekening van de ontwerper en van de aannemer van de bouwwerken, zonder gedrukte officiële uitno digingen namens het college van burgemeester en schepenen, en, niet ter gelegenheid van officiële plechtigheden. Al de tribulaties rond het fameuze banket van Zandbergen zijn uitsluitend te wijten aan de eigen aardige doenwijze van het college. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1980 | | pagina 1