10 «DE DENDERKLOK» KADASTRAAL INKOMEN MINDER ONGEVALLEN, BEHALVE MET FIETSERS KAATSKRONIEK VAN EENDRACHT NINOVE JEUGDCLUB DANSANA MEERBEKE De Staten-Generaal van de immobiliënsector, en dat is een groot woord voor een groepering van al lerlei verenigingen die met onroerend goed te maken hebben, van notarissen tot huisjesmelkers en die on derdak hebben bij de Nationale Confideratie van het Bouwbedrijf, die Staten-Generaal dus heeft de rege ring laten weten dat ze zeer ontevreden zijn over de tot nog toe bereikte akkoorden. Eigenaars die zelf in hun huis wonen, moeten hun kadastraal inkomen volledig kunnen aftrekken van hun personenbelasting, wat ook het bedrag van dat kadastraal inkomen weze. Aftrek beperken tot eigenaars die niet meer dan 800.000 F verdienen, is discriminatie tegenover meer welstellenden, zo stelt de Staten-Generaal, welstel lende eigenaars die toch al zoveel meer belastingen moeten betalen. Eigenaars-verhuurders die hun hele kadastrale inkomen bij de personenbelasting zien gevoegd, of de huurprijs indien het gaat om verhuring voor be drijfsdoeleinden, moeten die voorheffing helemaal terug kunnen aftrekken van de totale belasting, zo meent de Staten-Generaal terecht. De voorheffing is immers een voorafbetaling en indien slechts gedeel telijk het kadastraal inkomen mag worden afgetrok ken betekent dit een dubbele belasting op hetzelfde inkomen. De Staten-Generaal meent dat de voorstellen die ze doen niet meer dan rechtvaardig zijn en dat ze van aard zijn om de immobiliënsector uit de moeilijkheden te helpen waarin hij verzinkt. Wij hebben het misschien al gelezen of gehoord: het jaar 1979 was voor hetverkeer een veiliger jaar dan voordien. Er waren minder ongevallen dan in 1978 of 1977. er waren minder dodelijke ongevallen, minder gewonden. In totaal telde men in 1979 5% minder ongeval len en 6% minder slachtoffers aan in 1978. Eén zwarte vlek nochtans in deze hoopgevende cijfers wanneer we de categorieën van slachtoffers afzonderlijk gaan bekijken, valt het op dat er bij de fietsers, en bij de fietsers alléén, een vermeerdering van het aantal slachtoffers is genoteerd. Chauffeurs van auto s waren er 7,5% minder als slachtoffer van ongevallen, vergeleken met 1978. voetgangers 7,7% minder, passagiers van auto's 9.2% minder, ook bromfietsers waren er 6.5' en motorrijders 4.1% minder dan in 1978 maar fietsers waren 1.8% méér betrokken in een ongeval dan in 1978. Is het fietsen gevaarlijker geworden of waren er in 1979 méér fietsers FIETSTOERISME Er wordt in elk geval méér gefietst door leden van fietsclubs, en voor dat nieuwe fenomeen van het wieiertoerisme. nieuw althans in dit autotijdperk, is een speciale regeling voorzien in het verkeers reglement. Tot nu toe moesten fietstoeristen immers strikt de wegcode volgen van de individuele fietser, dat wil zeggen, netjes achter mekaar en op het fiets pad, ook ais ze in groepen van soms vele tientallen een heel ander verschijnsel gingen vormen op de weg dan aparte fietsers. Daarom nieuwe regels groepen fietsers kunnen voortaan de weg gebruiken op een van de voor in dividuele fietsers afwijkende wijze. Groepen fietsers, daaronder verstaat de weg code voortaan bij elkaar horende fietsers in aantal tussen 1c en 150. Wie maar met twaalf man op weg gaat. behoort zich nog altijd volgens de wegcode voor individuelen te gedragen, wie met méér dan 150 is. eveneens ofwel moet de groep opgesplitst worden in kleinere groepjes. En eens in groep, is er nog onderscheid tussen kleine (tot 50 man) en grote tussen 50 en 150 man). Die grote groep moet wel voorafgegaan en gevolgd worden door een be geleidende auto met een door het regiement voor geschreven verwittigingsbord. Ook moeten er twee wegkapiteins bij zijn, die een tricolore armband dragen met daarop weg kapitein en die met een verkeersteken C3 (dat is een spiegelei het verkeer kunnen leiden. Op gelet dus voortaan bij wielertoeristen de wegkapi teins zijn bevoegde personen die het verkeer kun nen leiden, afwijkend van de bestaande verkeerste kens en -signalen Wielertoeristen mogen ook met twee naast me kaar rijden en gebruik maken van de rijweg als ze in groep zijn, maar ze mogen natuurlijk ook de ge wone verkeersregels voor individuelen volgen ze moeten dat zelfs doen als ze niet de vereiste bege leiders bij zich hebben. RIJBEWIJS Het rijbewijs is zowat de waarborg dat de weg gebruiker zijn proeven heeft afgelegd in de rijkunst en dat hij of zij dus veilig de weg op mag gestuurd worden. Om dat bewijs te krijgen zijn zoals bekend, twee wegen open de rijschool voigen of onder begelei ding van een ervaren chauffeur de knepen van het vak leren. Er dient eerst een theoretisch examen afgelegd over de wegcode en daarna een praktische rijproef op privé-omloop en op de openbare weg. Er zijn nogal wat klachten geweest over dat sys teem de vrije opieiding zou achteruitgesteld wor den tegenover de rijscholen en de rijschoolopleiding zou te langdurig en te duur worden gemaakt. De cijfers van het aantal exampnc. unnr iqtq dat de meerderheid van de kandidaat-chauffeurs zich op het praktisch examen voorbereiden via de rij school en dat bijna 60% van hen slaagt. Wie met een begeleider leerde rijden had maar 52,2% kans om te slagen. Wat nogal voor de hand ligt, de be roepsmensen kunnen beter schatten of de kandidaat voldoende voorbereid is voor het examen. Maar dat de examencentra onder één hoedje zouden spelen mei de rijscholen wordt door deze cijfers toch niet waar gemaaktdaarvoor is het verschil tussen de slaagkans bij de rijschool en die bij de begeleider te klein. Niettemin neeft het departement van Verkeers wezen de regeling voor het verkrijgen van een rij bewijs toch nog aangepast. De examencentra Zijn peter georganiseerd, de wachttijden worden zo klein mogelijk gehouden, de administratieve controle werd vereenvoudigd. De kandidaten krijgen voortaan een afschrift van het examenprctocol en het aantal klachten is meteen fel gedaald de met-gesiaagden zien nu zelf wat er verkeerd ging. Er wordt overwogen om de rijscholen goedkoper te laten werken door bv. het invoeren van groeps- stages en door een soepeler combinatie mogelijk te maken tussen rijschoolonderricht en lessen met vrije begeleiding. VERSOEPELING Sinds de 1ste mei van dit jaar zijn in elk geval a! enkele maatregelen genomen die het behalen van een rijbewijs gemakkelijker maken. Zo zal een bege leider die zijn eigen kinderen tot chauffeur opleidt, voortaan méér dan éénmaal per jaar als begeleider mogen optreden. Het praktische examen werd vereenvoudigd en wie geslaagd is in de proef op privéterrein hoeft dat deel van het examen niet meer te herhalen in geval van met-siagen. in het theoretisch examen daar entegen werden uitsluitingscijfers ingevoerd voor foutieve antwoorden op twee vragen betreffende de zware overtredingen. Voor wie tweemaal mislukte is een beroepspro cedure ingesteld die een maximum waarborg biedt van objectiviteit voor de kandidaten. Versoepeling is er ook voor de bezitters van auto s die op L P G.-gas rijden. Tot nu toe moesten die hun wagen verplicht aanbieden bij de technische controle. Voortaan kan de verkoper dat vooraf doen en die regeling is wel nodig want twee jaar geleden ging het over 8.500 wagens die met LPG waren uit gerust maar nu zijn er al méér dan 37.000 auto s die met LPG rijden. Waaruit maar eens blijkt dat de auto mobilisten toch rekening houden met de dure ben zine. Die zelfde dure benzine die zovele weggebrui kers op rijen van twee voortaan aanzet om op de fiets het ontspanningsritje te rijden. Zaterdag 31 mei 1980: NINOVE HERNE 15 4. Deze derby heeft ons in het verleden veel ont goochelingen bezorgd. Wij werden regelmatig door een sterkere tegenstander overklast en vernederd. Precies daarom keken wij met veel ongeduld naar deze rqatch uit. Wij liepen vrij gemakkelijk uit tot 5-0 daar de Jonge Balspelers veel ballen buiten leverden. Dank zij n paar voortreffelijke terugslagen van Nisol en Verstrepen slaagden zij er dan toch in een spel te behalen. Haustraete liet aan de koord een paar mooie tussenkomsten noteren, zodat wij naar 7-1 konden oprukken, iedereen dacht dat de rust was aangebroken, dcch wij leverden een paar ballen siecht zodat Heme nog tot 8-3 kon terugkomen. De tweede helft was nog amper een formaliteit. Wij speelden zo harmonieus dat onze buren slechts nog 9 vijftienden konden behalen. Van een revanche gesproken l Jacquard en Baucq waren zoals altijd uitste kend. Wat een tandem Zondag 1 juni 1980: HAMME NINOVE 2 - 15. Op net ogenblik dat dit artiKe! verschijnt heeft men alvast in de serieuze pers. zelfs de waalse, kunnen vernemen dat Ninove een onklopbare ploeg dreigt te worden. Laat ons met op de zaken vooruit lopen. De tegenstander van zondag was echt een zeer zwakke partij. Hamme een nieuwkomer in Hogere-ll. heeft zich van de eerste minuut van de wedstrijd gedragen als een op voorhand verslagen ploeg. De thuisspelers lieten een zeer lusteloze indruk. Hun recente slechte uitslagen zijn daar zeker niet vreemd aan. Maar wat die jongens zeif verknoeid hebben dat is bijna niet te begrijpen. N.nove heeft op geen enkel moment zijn kwaliteiten kunnen of moeten demonstreren Oorzaak mervan en meteen ook de samenvatting van de ganse wedstrijd de thuisploeg leverde een Karrevracht mauvaises. Nooit gezien als je het ons vraagt. Er is dan ook geen verdere analyse van de wed strijd nodig de tussenstanden spreken boekdelen Wat ons van de verplaatsing naar Hamme het best zal bijblijven, zal ongetwijfeld het zeer fanatieke gedrag van de plaatselijke supporters zijn Zn be perkten zich veeleer tot het uitschelden van de spelers en supporters van Ninove. Aanmoedigingen voor hun e.gen ploeg waren echter zeer schaars. Tussenstanden 0—6, 2—6. 2—8, 2—15 PROGRAMMA VOOR HET WEEKEND Zondag 8 juni 1980: BAASRODE NINOVE. Dit week-end is er Kermis in Meerbeke h..k «e„ mee me, een T-Dansan, ln he/ oud "s Voor onze oud-leden een moo,e qeleaenheiri even binnen te wippen We vAru^H* "e,ci om zaterdag vanaf 20 ZrVe'"aCh,en 'ed<^en "u 21)n Kerm's»'ng zal er ook zondag in de instuif Volgende week zaterdag wordt er sDaah«tti klaargemaakt in de club voor dp w spaghetti •- .WW. V I V tl J*-W tl Uil

Denderklok | 1980 | | pagina 10