^ist 0/Qams bh \j 0\K&Qe zin d ut/ e Q<? Raadszitting Vierenvijftigste Jaargang. Vrijdag 20 Juni 1980 Drukke* - Uilgever PAUL LUYSTERMAN IACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement440 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. VAM li mi •«non 27) Stedelijke technische en beroepsleergangen Openverklaren van één betrekking van manne lijke of vrouwelijke leerkracht voor de cursus auto-mchanica, te begeven bij aanwerving Vaststelling aanwervingsvoorwaarden. Dhr Beeckmans De ene betrekking moet ver vangen worden door twee. met aanleg van een re serve. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 28) Administratief personeel - Openverklaren van één betrekking van bureauchef, te begeven bij aanwerving Vaststellings aanwervingsvoor waarden overeenkomstig het statuut. Dhr Burgemeester Er werden reeds drie bu- ieauchefs aangesteld. Nu blijft er nog één plaats te begeven. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 29) Administratief personeel Openverklaring van drie betrekkingen van e.a. klerk, te begeven bij bevordering Vaststelling bevorderingsvoor- waarden overeenkomstig het statuut. Dhr Burgemeester Er zijn drie plaatsen voor zien in het kader. Dhr Prieeis Langs een parlementaire vraag vernam ik dat de gemeenteraadsleden als waarne mers op dergelijke examen mogen aanwezig zijn. Dhr Burgemeester Dat recht wordt hen toe gekend door de statuten. U werd toch ingelicht over de organisatie van deze examen. Dhr Prieeis Dat weet ik wel, maar er werden geen praktische schikkingen getroffen. Dhr Coppens N. Moesten alle raadsleden aan wezig zijn dan zou dit storend werken op de goede werking van deze examen. Het ware praktisch een afvaardiging per fractie aan te duiden. Dhr Burgemeester Elke partij kan dit voor zichzelf regelen. Voor het examen van opsteller zijn er 84 kan didaten. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 30) O.C.M.W. Goedkeuring princiepsbeslissing htlng van een pcetsdlenst aan huis. Dhr Moens geeft enige toelichting. Mevr. Martens-De Kegel Over de huidige poetsdienst is men niet tevreden. Dhr De Riemaecker Wat omvat die dienst Dhr Moens Nu is het werkelijk een poets- dienst. Dhr De Riemaecke Is er vraag naar? Dhr Moens Er zijn 200 aanvragen. Dhr Prieeis Mijnheer de Voorzitter, De wijze waarop het O.C.M.W. de welzijnszorg organiseert draagt onze goedkeuring niet weg. De voorstellen tot oprichting van 2 O.C.M.W.-diensten willen wij aangrijpen om enkele vaststellingen te doen en beschouwingen te maken. ue oprichiing van deze diensten moet door de gemeenteraad worden goedgekeurd omdat de finan ciële konsekwenties (zeg tekorten van het O.C.M.W.) door de stadskas moeten worden bijgepast. De wetgeving op de O.C.M.W.'s voorziet dat deze zowel zelt bepaalde diensten kunnen oprichten en uitbouwen als zij beroep kunnen doen op de be staande vrije instellingen die met de jaren uit het privé-initiatief zijn gegroeid. Bij het oprichten van diensten moet men dus telkens uitgaan en van bestaande behoeften en van het eventueel reeds bestaan van vrije diensten. De vrije keuze is verbonden met een aantal morele en levensbeschouwelijke waarden. Vóór drie jaar hebben vrije organisaties voor gezins- en bejaardenhulp welke prestaties leveren in Groot-Ninove om steun verzocht. Nu. het O.C.M.W. kan geen toelage verlenen, wel samenwerkingskon- trakten afsluiten. Onlangs werden aanvragen tot af sluiten van zo n kontrakten afgewezen. Nochtans wa ren zowel liberale, socialistische als kristelijke or ganisaties vragende partij. Zowel het feit dat het O.C.M.W. drie jaar nodig had om aanvragen tengronde te behandelen als het feit dat de beslissing werd genomen op basis van onjuiste en onvolledige informatie - en vooral - om wille van idiologische motieven (vrij initiatief mag stikken), belet ons deze voorstellen goed te keuren. Welke organisaties zijn actief op het grondge bied van Ninove Gezinszorg Familiehulp Bond Moyson en Solidariteit voor Gezins- en Bejaardenhulp De omvang van de prestaties wordt gerekend op ongeveer 20.000 u.. wat overeenkomt met pres taties van 11 a 12 helpsters Indien op basis van een kontrakt een tussenkomst zou verleend worden van 20 fr./u., zou dit aan het O.C.M.W. 400.000 fr kosten: Welnu, het O.C.M.W. was erover ingelicht dat het Bijzonder Fonds voor Maatschappelijk Welzijn aan het O.C.M.W. een terugbetaling verleent van 14,62 fr/ u.. wat voor gevolg heeft dat het O.C.M.W. slechts 5,32 fr./u. moet dragen of voor 20.000 uren 107 600 fr. Wanneer deze informatie verzwegen wordt is 't gemakkelijk voorstellen dat de vraag... te duur is. Wanneer het O.C.M.W. met eigen personeel eenzelf de aantal prestaties zou leveren zou dit oneindig veel meerkosten. Anderzijds heeft het afwijzen een idiologische ondergrond. De B.S.P. is tegen vrije diensten. Dat is pluralisme naar socialistisch model (een socialis tisch O.C.M.W.-lid is ambtshalve lid van de gezins raad waarin deze familiale problematiek niet terspra- ke komt - evenmin in de bejaardenraad) De behandeling, of liever het negeren van de vrije diensten voor gezins- en bejaardenhulp stemt ons wantrouwig. Vandaar onze onthouding. Dhr Moens Dit heeft niets te zien met de poetsdienst. U verwart met de dienst van bejaarden helpsters. Dhr Prieeis Toch niet, voor mij was dit een kans om deze verklaring af te leggen. Goedgekeurd met 19 stemmen bij 9 onthoudin gen (C.V.P.). 31) O.C.M.W. Goedkeuring princiepsbeslissing houdende oprichting van een karwelendienst aan huis. Dhr De Riemaecker Wat is het verschil met het voorgaande punt Dhr Moens Hier wordt vooral herstelwerk bedoeld. Dhr De Riemaecker Het andere is luxewerk. Goedgekeurd met 19 stemmen bij 9 onthoudin gen (C.V.P.). 30bis) B.P.A. Burchtdam Aankoop percelen grond om reden van openbaar nut. Dhr Timmermans Het gaat om de eigendom van Claeys-Bouüaert met een oppervlakte van 6 Ha 59 aren 63 ca. voor de prijs van 8.104.099 F. ^Goedgekeurd met 17 stemmen tegen 11 (C.V.P. Interpellatie van dhr Baro tot het Schepencollege over de ingebruikneming van het buurthuis te Pollare op zaterdag 24.5.80 door socialistische kulturele verenigingen, nog vóór de officiële opening door het stadsbestuur. Met de eerste steenlegging van het nieuw stad huis werd voor de 5de maal achtereenvolgens een openbare plechtigheid of gebeuren omgezet tot een loutere partijdige B.S.P. - propagandamanifestatie waar Burgemeester en P.V.V.-schepenen liefst afwe zig blijven of omwille van hun functie als hoorndra gers moeten aanwezig zijn. Wij zijn daaromtrent in de vorige vergaderinq niet tussengekomen omdat voor ons die zaak zeer duidelijk geworden is, namelijk dat in de coalitie- overeenkomst alle openbare plechtigheden toeqe- wezen zijn aan de B.S.P. met toelating er hun volle goesting mede te doen. Het herhaalde protest hier tegen van steeds dezelfde P.V.V.-raadsleden, buiten deze vergadering, en zelf vaak vóór dat de feiten zich voordoen, nemen wij niet meer ernstig op Ge kunt U eenmaal in de zak laten zetten maar geen zesmaal zonder dit goed te keuren. Wat op zaterdag 25.5.80 met het buurthuis Pol lare gebeurde ligt gans in de lijn van de andere openbare plechtigheden. MAAR deze maal is de kuituur en de kulturele vereniging het schermbord zelfs ue schijn wordt niet meer gered. stellen°0raf W'j echter twee zaken duidelijk 1Het lokaal buurthuis Poliare is een pracht restauratie die wij ten volle toejuichen. Maar dit houdt onze goedkeuring niet in voor: -Het abnormale hoog aantal uren, weken, maan den werk dat daaraan besteed werd... op dat punt komen wij terug wanneer onze lijst van dergelijke gegevens zal volledig zijn - evenmin onze goedkeuring dat bij elke school dag een 50-tal kieuters en eersteschooljaarskinderen (Lees verder op pagina 2) ekb/ w -m I 9UU

Denderklok | 1980 | | pagina 1