d e z\n m s Raadszitting Vierenvijftigste Jaargang. Vrijdag 4 juli 1980 VAN 26 JUNI 1980 Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tei. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement440 F. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Het is al 19.40 uur wanneer dhr Burgemeester Cosyrts de laatste zitting vóór het verlof geopend verklaard. Verontschuldigd voor gehele of gedeeltelijke af wezigheid dhren Waltniel, Evenepoel, Van Eesbeek, Prieels, Coppens Paul, Torrekens Hugo. Afwezig dhren Verekens, Neuckermans Edgard, Groeninck, Coolen. Dhr Callebaut vraagt en verkrijgt het woord bij ordemotie. Dhr Callebaut In de Dasseltstraat te Dender- windeke liggen de werken stil. Wat is de reden en wat gaat er gebeuren Dhr Timmermans Voor deze werken werd er dienstbevel gegeven aan de p.v.b.a. Janssens uit Erpe, die de iaagste aan bieder was. Men had ons wei verwittigd een oogje in het zeil te houden bij deze onderneming. En pre cies door ons scherp toezicht ondervond de onder nemer dat hij aan dit werk niet aan uit kon. Daarom zocht hij naar uitvluchtsels om van zijn opdracht ontslagen te worden. Hij zelf verbrak het contract en gat als reden op dat er door Denderlec nog een TV-kabel was gelegd en dat de onteigeningen nog niet betaald werden. Dit zijn allemaal nonsens. Hij zelf kan het contract niet verbreken. Wij hebben hem in vertoef gesteid. En na 15 dagen zul len wij het contract verbreken. Dhr Callebaut Moet de procedure voor de uitvoering van die werken dan volledig herhaald wor den Dhr Timmermans Toch niet. In dit verband beschikken wij over drie proceduremogelijkheden. 1) Uitbreiding openbare verlichting in de Minnen- hofstraat te Denderwindeke Vaststellen wijze van gunnen van de opdrachten voor prestaties en levering materialen Goedkeuring voor waarden. Dhr Timmermans In de slecht verlichte Min- nenhofstraat worden drie lichtpunten voorzien. Werken geraamd op 8.362 F. Materialen geraamd op 15.786 F. Aan deze beide sommen dient nog de B.T.W. aan toegevoegd. (Dhr Verekens neemt zijn plaats in). Algemene goedkeuring met 22 stemmen. 2) Modernisering openbare verlichting Hallebaan te Meerbeke Goedkeuring Vaststellen wijze van gunnen van de opdrachten voor prestaties en leveringen materialen Goedkeuring voor waarden. Dhr Timmermans De goedkeuring van deze werken werd reeds vroeger beslist. Gezien het om een rijksweg gaat werden de werken aangepast aan de normen opgelegd door de Staat. Raming der werken: 652.197 F (met B.T.W.). Raming der materialen: 912.240 F (met BTW). Algemene goedkeuring met 22 stemmen. 3) Voorlopige goedkeuring rooiplan van buurtweg nr. 13 (Schone Godweg) te Denderwindeke. Dhr Timmermans De rooilijnbreedte blijft be perkt tot 8 m. Na deze voorlopige goedkeuring kun nen wij het openbaar onderzoek uitschrijven. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 6 (C.V.P.). 4) Goedkeuring ontwerp der wegenis- en riolerings werken aan buurtweg nr. 46 (Denderhoutem- baan) te Ninove Vaststellen wijze van gun nen van de opdracht Goedkeuring voorwaar den. Dhr Timmermans Het ontwerp werd aange past aan de gestelde opmerkingen. Er is belofte van betoelaging. Raming 32.693.325 F. De betoelaging zal 16 miljoen F bedragen. Na deze goedkeuring kunnen we overgaan tot de aanbesteding. Algemene goedkeuring met 22 stemmen. 5) Goedkeuring ontwerp verbeteringswerken aan het Dorpsplein te Lieferinge Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans In deze werken is nu de herstelling van de kerkhofmuur ook inbegrepen. Raming: 2.444.054 F (B.T.W. inbegrepen). Betoelaging voor 65% werd toegezegd. Algemene goedkeuring met 22 stemmen. 6) Goedkeuring aanpassingswerken aan de Vogel zangbeek (waterloop nr. 5093) te Outer Vast stellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans Deze beek, Paardebeek ge naamd, heeft al vaak voor miserie voor de aange landen gezorgd. Zij zal moeten gehercalibreerd wor den en op sommige plaatsen zal zelfs het tracé gewijzigd dienen te worden. Raming: 14.878.021 F (B.T.W. inbegrepen). De betoelaging is 65% voor de rioleringswerken en 30% voor de wegeniswerken. Algemene goedkeuring met 22 stemmen. (Dhr Edg. Neuckermans neemt zijn plaats in). 7) B.P.A. Denderhoutembaan Vraag tot aankoop van een onroerend goed gelegen langs de Al- bertlaan te Ninove, ter verwezenlijking van een wandelpad tussen de Langemurenstraat en de Albertlaan Goedkeuring Aangaan van le ning. Dhr Timmermans De erfdienstbaarheid van de moerriool is in het plan begrepen. Daarom moe ten wij een perceel grond aankopen van Juffrouw Geerts voor 646.800 F plus wederbeleg of een totaal van 785.862 F. Dhr De Riemaecker De aankoop op een breedte van 4 m. is toch wat nauw. Dit wandelpad zal in de verlenging liggen van de Kloosterweg en een onderbrugging van de Albertlaan is niet uitge sloten. Neem een breedte van 6 m. Dhr Timmermans Laat ons eerst het princiep van de aankoop goedkeuren. Algemene goedkeuring met 23 stemmen. 8) B.P.A. Denderhoutembaan Goedkeuring on derhandse verkoop van een perceel grond gele gen langs de Albertlaan te Ninove. Dhr De Riemaecker Door haaggroei komt ge vaak niet meer aan 4 m. breedte. Dhr Timmermans De Kloosterweg heeft toch geen 4 m. breedte. Dhr De Riemaecker Op papier wel. Dhr Timmermans Om het bouwen daar te vergemakkelijken beperken we ons tot een breedte van 4 m. Dhr De Riemaecker Waarom stak hierover dan geen schets in het dossier Dhr Timmermans Die stak er in. Dhr De Riemaecker Ja, maar zonder aandui ding van maten. Dhr Timmermans Als we een breedte van 4 m nemen blijft er nog 5 m. over. Om voor altijd een biinde muur te vermijden moeten we die 5 m. dan verkopen aan de aangelande eigenaar. Aldus be schikt deze over een breedte van 16 m. en kan er open gebouwd worden. Algemene goedkeuring met 23 stemmen. 9) Herinrichting kruispunt den Os Goedkeu ring ontwerp van aanpassing der riolering in het kader van het algemeen en totaal rioleringsplan Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Dhr Timmermans We willen van de aanpas sing van dit kruispunt gebruik maken om met die ondernemer een onderhandse overeenkomst af te sluiten voor het leggen van de riolering. De rioleringswerken worden geraamd (met B. T.W. inbegrepen) op 13.573.478 F. Dhr De Riemaecker Ge moet eerst uw ont werp laten goedkeuren. Dhr Timmermans Dat is uw zienswijze, maar hierdoor kunnen er moeilijkheden rijzen voor de be toelaging, daar die werken dan zouden kunnen aan zien worden als meerwerken voor de werken van het kruispunt. Dhr De Riemaecker Dat kan niet, want het gaat om een rijksweg. Dhr De Riemaecker Ik vraag de splitsing van de stemming. Het ontwerp wordt goedgekeurd met 23 stem men. De wijze van gunnen wordt goedgekeurd met 15 stemmen tegen 8 (C.V.P. en V.U.). 10) Bouwen waterzuiveringsstation te Ninove Goedkeuring aangepast ontwerp Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeu ring voorwaarden. Dhr Timmermans Voor deze werken wordt ons 100% betoelaging toegezegd. Raming 176.453.756 F. Er is ook een alternatief voorzien voor de on derhoudswerken en exploitat'o Dhr De Riemaecker "c^d, maar gans die kwestie moet hier toch terug voor de Gemeenteraad komen. Dhr Timmermans Ja. Aan de ondernemers voor het bouwen van dit station wordt door Volks gezondheid ook de voorwaarden gevraagd om het te exploiteren. Dhr De Riemaecker Vandaag moeten we ons toch alleen maar uitspreken over het bouwen van een waterzuiveringsstation. Dhr Timmermans Ja. Maar eigenlijk moet deze kwestie niet meer voor de Gemeenteraad ko men vermits de beslissende bevoegdheid aan het Schepencollege toekomt. Dhr Torrekens Hil. Kunnen anderen dan de bouwers van het station voor de exploitatie in aan merking komen (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1980 | | pagina 1