/t rist Ö/7 Wq ams en 0\Ks9e zin d w es Raadszitting \j Vierenvijftigste Jaargang. Vrijdag 18 juli 1980 VAN 26 JUNI 1980 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 31) Vragen van dhr Callebaut Antoine, strekkende tot «wieiiuurwerK van de kerk te Denderwindeke en het vergulden van de wijzers Dhr Callebaut Mijnheer de Burgemeester, heren Schepenen Waarde Collega's, Het torenuurwerk van de kerk te Denderwindeke is reeds enkele jaren defekt. Het gemeentebestuur van Denderwindeke be handelde dit punt in de gemeenteraad van 11 sep tember 1975. In de notulen van deze gemeenteraad kunnen we onder punt 12 lezen: «Gezien het to renuurwerk (langs beide kanten) defekt is. vanop e begane grond praktisch onleesbaar is geworden en bovendien het raderwerk van de horloge een grondige schoonmaak of vernieuwinq verat verzopkt de Raad aan het College alle noodzakelijke inHch- tingen in te winnen voor een degelijke herstelling of vervanging door een elektrisch torenuurwerk Ein de citaat. Omdat er sindsdien nog gaan herstelling of ver vanging gebeurd is, heb ik deze zaak op de agenda van deze raadszitting gebracht. Moest uit een onder zoek van deskundigen blijken dat het beter is een elektrisch uurwerk te plaatsen, dan verkiezen we de ze laatste fonnule. Tevens vraag ik de wijzers en letters te doen vergulden en fluoricerend te maken. In de gemeentebegroting van 1980 zien we dat onder verkeer - wegen - waterlopen (F4 blz. 41) het artikel 425/124/01 openbare uurwerken een krediet voorzien is dat voor 1980 is vastgesteld op 30.500 F. Ik vraag dat, voor de aanstaande begro ting van 1981 een bedrag ingeschreven zal worden om mijn verzoek te kunnen inwilligen. Dhr Burgemeester We houden rekening met uw voorstel. 2) het plaatsen van twee poorten en een dub bele deur in de gemeenteschool te Dender windeke a) Twee poorten: Het betreft het plaatsen van één toegangspoort tot de school langs de kant van de rijksweg (dus de voorzijde) en één langs de Kruisveidstraat (de ach terkant). Twee hekjes van hoogstens 1 m. is het enige waarmee dit uitgebreid gebouwencomplex afgeslo ten wordt, ledereen die wil, zelfs de kleinste kinde ren. kunnen na de schooltijd en gedurende de vakan tie de speelplaats, de W.C.'s en eventueel andere plaatsen betreden. Vernieling die reeds aangebracht werd (W.C. s - kraantjes), alsook ooggetuigenissen wijzen in die richting. Het enig afdoend middel is het aanbrengen van een poort aan beide ingangen en het opmetsen van beide kleine muurtjes waaraan de hekkens bevestiad zijn. y b) De verantwoording voor het plaatsen van twee dubbele deuren achter de twee toegangsdeuren tot de speelplaats (zie schema). De bedoeling is het creëren van een kleine hall Prijs voor Jaarabonnement: 440 F. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. tussen beide toegangsdeuren tot de speelplaats en de twee aan te brengen dubbele deuren om volgen de redenen 1) Op deze wijze wordt het bestendig gevaar van toeklappende buitendeuren, omwille dat er een tochtgang is. opgevangen. Een kind werd op deze wijze ernstig gekwetst aan de vingers door verplet- lermg. up schooi in Denderleeuw is er op dezelfde wijze een kind bijna een vinger kwijt geraakt. Er is weliswaar een druksysteem aan de buiten deuren aangebracht, maar naar verluid is dit tamelijk viug defekt zodat het reeds verwijderd werd op één van beide buitendeuren. Er is echter een tweede voorname reden. Bij winterweer komt er steeds koude lucht binnen tel kens er een buitendeur opengaat. Door het creëren van een hall wordt dit voor een groot stuk opgevan gen. in de R.M.S. te Zottegem is er eveneens een hall waardoor in de lange winterperiode energie be spaard wordt enerzijds en anderzijds de koude zo veel mogelijk buitengehouden wordt. Ik vraag U dan ook dat de gemeenteraad beide voorstellen ten bate van de gemeenteschool te Den derwindeke. zou goedkeuren: Dhr Timmermans In mei heeft de directeur van de school ons reeds dergelijk voorstel gedaan het beter afsluiten van de school. We gaven er gun stig gevolg aan om die werken tijdens de vakantie uit te voeren. Schepen Beeckmans had ons in dit ver band al geschreven en in ons antwoord bevestigden wij net gunstig gevolg dat er zou aan gegeven wor den. De tochtdeuren zullen met eigen middelen ge plaatst worden (raming: 50.000 F). Dhr Callebaut De directeur is een wijze mens en hij vroeg mij U zijn voorstel te herinneren opdat gij het toch niet zoudt vergeten. Dhr Timmermans In mei deed hij zijn vraag en nu loopt hij hiervoor al bij de oppositie. Dat is flauw. Dhr Beeckmans Op 10.6 kreeg ik reeds een antwoord van Schepen Timmermans waarin werd be vestigd dat een gunstig gevolg aan dit voorstel zou worden gegeven. 3) het indienen van een aanvraag, door de ge meenteraad, tot het Ministerie van openbare werken, voor het plaatsen van twee knipper lichten ter hoogte van de gemeenteschool te Denderwindeke, langs rijksweg 55. Dhr Callebaut Mijnheer de Burgemeester, he ren Schepenen, Collega's raadsleden, Eén van de vele taken van de gemeentelijke overheid is het zorgen voor de veiligheid van haar inwoners. Door het steeds drukker wordend verkeer dat elk jaar in België alleen reeds vele honderden slachtoffers en duizenden zwaar gekwetsten eist. is het probleem van de veiligheid op de weg aktueler dan ooit. Ik ben de eerste om te zeggen dat velen het slachtoffer zijn van hun eigen roekeloosheid en daar treft de overheid geen enkel verwijt. Toch kunnen in vele gevallen, waar het verantwoord is, de ver keerstekens een welgekomen attentie zijn voor een groot deel van de bestuurders van motorvoertuigen die de plaatselijke gevaarlijke toestand niet kennen en bij wie toch het respekt voor het leven van an deren aanwezig is. De deelgemeente Denderwindeke js een van de vier gemeenten op het grondgebied Groot-Ninove waar het Centrum gelegen is langs een rijksweg of een andere druk bereden weg (Meerbeke, Neigem en Aspelare eveneens). De druk bevolkte gemeenteschool ligt langs de rijksweg nr. 55. 's Morgens, 's middags tweemaal voor sommige leerlinaen ©n s ©\znnHQ ic or oor» te rond de school. Voeg daarbij dat de oversteekplaats van de ge meenteschool slechts 50 m. voorbij de bocht ligt vanuit de richting Ninove-Edingen. Omwilie van al deze argumenten stel ik voor dat er 2 knipperlichten zouden geplaatst worden (één uit beide richtingen van de rijksweg uiteraard) op die wijze dat de oversteekplaats het best be schermd wordt. Eveneens ware het wenselijk het gevaarsbord A23, waarop 2 kinderen met boekentas afgebeeld staan, aan te brengen met aanduidina van de afstand tot de oversteekplaats. Ik vraag dat de Raad zijn goedkeuring hieraan zou geven en een aanvraag hiertoe tot het ministerie van openbare werken, bestuur der wegen zou rich ten. Dhr Burgemeester Deze vraag werd reeds 2 jaar terug gesteld. Dhr Callebaut En hoe is de stand van zaken Dhr Burgemeester *We zullen navraaq doen Dhr Callebaut Dank U. 32) Interpellatie van dhr Callebaut tot het schepen college in verband met zijn houding en deze van de politie t.o.v. het voeren van publiciteit in Groot-Ninove. Dhr Callebaut Mijnheer de Burgemeester, Heren Schepenen en Raadsleden, Het recht op vrije meningsuiting is één van de essentiële pijlers waarop onze rechtstaat gebouwd is. Vrijheid van verenigingsleven js er een gevolg van, omdat het een collectief gebruik is van deze vrije meningsuiting. Iemand kan en mag zijn mening te kennen geven onder velerlei vormen en dit onder bepaalde voorwaarden. Het gesproken of geschreven woord zijn de twee meest voor de hand liggende middelen om zijn mening ie kennen te geven of publiciteit te maken voor het verenigingsleven waarvan men deel uitmaakt. Omdat een enkeling deel uitmaakt van een GE MEENSCHAP, die ook haar rechten heeft, is het evi dent dat aan die individuele vrije meningsuiting, als ook aan het voeren van publiciteit voor verenigings leven, beperkende maatregelen worden opgelegd. Een aantal wetten en reglementen hebben tot doe! een harmonie tot stand te brengen tussen enerzijds het recht op vrijheid van verenigingsleven en ander zijds het besnhprmon wan Ho «ams^^er'i Wat nu konkreet het voeren van schriftelijke publiciteit betreft zijn de twee voornaamste wetten 1Men dient gebruik te maken van de openbare aanplakplaatsen. 2) Wat de overige plaatsen betreft die onder toezicht of beheer van de gemeente vallen, heeft men de toelating nodig van de burgemeester of het schepencollege. Langs de rijkswegen moet het mi- (Lees verder op pagina 2) kb/, 1) het harcittllon uen I. - - w VI wil ui un,~ uw yciiicciicsoiic»p tegen mogelijk te verregaand gebruik van de individuele vrijheid.

Denderklok | 1980 | | pagina 1