d e Bhbj Z\n arns Rciadszittincj BOUW AANVRAAG van GERINGE OMVANG Z>alige J Vierenvijftigste Jaargang. Donderdag 14 augustus 1980 VAN 26 JUNI 1980 AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN: Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NJNOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement440 F. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. HBNnMMHI Tussenkomsten van Mevr. Martens-De Kegel Heer Voorzitter, Heren Schepenen, Mevrouw. Mijne Heren, Bijna wekelijks word ik geconfronteerd met men sen die in ellende verkeren door de drankzucht van één hunner huisgenoten. Het gaat dan meestal om de man, doch de laatste tijd hoort men meer en meer over vrouwen die eveneens verslaafd zijn. Zij hebben dan negen keer op tien geen werk meer, zijn soms niet meer stempelgerechtigd, genieten geen kinderbijslag meer. met alle gevolgen van dien voor het ganse gezin. Er bestaat in Ninove een zeer goede afdeling AA waar men graag deze mensen helpt. Bij deze vereniging aansluiten is de enige manier om nuchter te worden en te blijven. Dit wordt dagelijks beves tigd door de psychiaters en zeker door deze die werkzaam zijn in een instituut waar ontwenningsku ren doorgaan. Groepsterapie is de enige methode die kan helpen bij verslaafden, of het nu om drugs of alcohol gaat. Ik stel dan ook voor dat de schepenen van on derwijs en jeugd zouden overwegen een campagne in deze richting te voeren in de scholen van Groot- Ninove en bij de jeugd in het algemeen. Ik vraag speciaal de jeugd in te lichten omdat de kinderen er heel dikwijls het meest onder lijden en dat tegenwoordig de jeugd er ook niet voor te rugdeinst zich te begeven aan alcohol en drugs in het algemeen. Dhr Beeckmans In ons land is er ieder jaar een dag die speciaal wordt gewijd aan het gevaar voor alcohol en waarbij ook de scholen betrekken worden. In de gemeentescholen van Ninove wordt er zelfs aan 12-jarigen in voorzichtige termen over het gevaar van alcoholisme gesproken. Mevr. Martens-De Kegel Dit zou in alle scho len moeten gebeuren. Dhr Beeckmans Dat zal ook wel zo zijn, maar die scholen behoren met tot onze bevoegdheid. Mevr. Martens-De Kegel Er wordt onvoldoen de op het gevaar van alcoholisme gewezen. Mevr. Martens-De Kegel Heer Voorzitter, Heren Schepenen, Mevrouw, Mijne Heren, Op 11 februari en 24 april 1980 werd U een schrijven gericht door de VZW. Herdenkingskomi- tee 150 jaar Vlaamse beweging Deze brieven wa ren gericht aan de burgemeester, schepenen en ge meenteraadsleden. Er werd gevraagd naar medewerking bij even tuele 11 juli vieringen en ook financieel dit komitee te steunen. Gemeenten als Denderleeuw, Erpe-Mere, Lede. Haaltert. Liedekerke, Dilbeek en zovele andere ver leenden reeds hun medewerking. Gaat het hier om een vergetelheid vanwege het schepencollege en mag ik vragen indien nog niets gebeurde er in positieve zin zou geantwoord worden. Het zal iedereen wel hekend zijn dat de Walen geweldig aan het roeren zijn om de Voerstreek op nieuw bij de provincie Luik te krijgen en al doen wat in hun macht ligt om dit te verwezenlijken. De stad Namen overhandigde 10.000 F aan de fransta- ligen in de Voerstreek ten einde hen te steunen bij hun strijd. Mag ik de gemeenteraad voorstellen dat Ninove een zelfde bedrag zou bezorgen aan de Harde Voer- kern of gelijk welke andere Vlaamse vereniging in de Voerstreek Dhr Moens De brief waarover U spreekt heb ben wij niet ontvangen. Mevr. Martens-De Kegel Dat kan niet, want honderden anderen ontvingen die wel. Dhr Burgemeester We zullen dat onderzoe ken. Dhr Timmermans Wij verlenen geen steun aan harde strekkingen. Wij houden ons daar afzijdig van. Kerkfabriek O.L.-Vrouw. Bij hoogdringendheid wordt de verdiscontering van 460.000 F goedgestemd. De in NINOVE INFO van mei 1980 gegeven in formatie aangaande Bouwaanvraag van geringe omvang kan bij het publiek de indruk wekken dat in geval van een aanvraag om verbouwing, de ver gunning door het College van Burgemeester en Sche penen onmiddellijk kan afgeleverd worden, en dat er voor zulke aanvraag geen medewerking van een architekt vereist is. Omdat deze informatie onjuist is en slechts aanleiding kan geven tot moeilijkheden met Stede- bouw en met aanpalende eigenaars, volgt hierna eni ge rechtzetting. V Ov >oreerst bestaat er niet zoiets als Bouwaan vraag van geringe omvang De wetten en koninklijke besluiten inzake stede- bouw en ruimtelijke ordening kennen twee soorten aanvragen en vergunningen - Bouwaanvraag en Bouwvergunning. - Verkavelingsaanvraag of Aanvraag tot wijzi ging van een verkavelingsvergunning en Verkave lingsvergunning of Wijziging van de verkavelings vergunning. Naargelang van het soort werken of handelin gen waarvoor volgens art. 44 van de wet van 29 maart 1962 een bouwvergunning vereist is, onder scheidt men volgende verschillende soorten aanvra gen tot bouwvergunning, waarvoor telkens bij Minis terieel Besluit bepaald werd waaraan het dossier van de aanvraag moet voldoen 1Aanvraag om bouwvergunning 2) Aanvraag om sloopvergunning 3) Aanvraag om verbouwingsvergunning 4) Aanvraag betreffende de in art. 43 paragr. I, tweede, derde, vierde, vijfde en zesde lid, van de wet bedoelde werken en handelingen 5) Aanvraag betreffende werken en handelin gen van geringe omvang 6) Aanvraag om bouwvergunning betreffende serres opgericht voor handels- en beroepsdpelein- den. Al deze aanvragen zijn feitelijke varianten van een bouwaanvraag, en worden formeel gedaan door een formulier Bouwaanvraag in tweevoud inge vuld, en vergezeld van de overige vereiste tekenin gen en bescheiden. Op dit formulier dient de naam van de architekt te worden vermeld die de tekeningen opmaakte en/ of toezicht uitoefent op de uitvoering der werken, hetgeen een wettelijke verplichting is in alle geval len waarin beroep moet worden gedaan op de mede werking van een architekt. De medewerking van een architekt is verplicht bij alle soorten hierboven genoemde aanvragen, be halve 3 en 5. In deze uitzonderingen gaat het immers niet om gebouwen of soortgelijke bouwsels, of be treft het inderdaad werken van geringe omvang. Welke zijn nu deze werken van geringe omvang waarvoor deze soort aanvraag geldt? Art. 15 van het Ministerieel Besluit van 6.2.71, gewijzigd op 28. 12.72, bepaalt die werken en handelingen van ge ringe omvang als volgt bouwen van schuilplaatsen, kippenhokken en bergplaatsen voor gereedschap, voor zover ze achter en gescheiden van het hoofdgebouw wor den opgericht en op voorwaarde dat de opper vlakte ervan niet meer dan 6 vierkante (m2) me ter en de hoogte niet meer dan 2,25 m. be draagt de handelingen en werken waarvoor een ge meentelijke bouwverordening een vergunning voorschrijft, terwijl de wet zulke vergunning niet vereist bouwen van constructies of uitvoeren van wer ken die aan vergunning onderworpen zijn, in de periode vóór de verwerkelijking van de defini tieve bestemming die door een wets- of veror- (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1980 | | pagina 1