h rist uiaams en \J o Raadszitting 25 Jaar Melaatsertzorg Vierenvijftigste Jaargang. Vrijdag 19 september 1980 NIEUWS UIT POLAMBAKKAM Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement440 F. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. VAN 11 SrPTPMRPD 1 Kort na 19.30 uur verklaart dhr Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend. Verontschuldigd Mej. Rcosens en dhren Walt- niel, Van Opdenbosch en Van Waeyenbergh. Afwezig dhr Coolen. Een 10-tal toehoorders en 6 persmensen volgen de debatten. ORDEMOTIE. Dhr De Riemaecker Ik vraag het woord bij ordemotie. Kent de waarnemende schepen van fi nanciën de verrechtvaardiging van een restitutie van 37.692 F ontvangen door de stad op 4 september 1980 met de mededeling verbruik benzine Dhr Desprets Ge hebt zelf gezegd dat ik slechts waarnemend schepen van financiën ben. Ik kan enkel maar zeggen dat ik geen verrechtvaardi ging ken. Dhr De Riemaecker Mijnheer de schepen, U treft persoonlijk noch als waarnemend geen enkel verwijt. We dringen ten allerzeerste aan bij hei College in het algemeen en bij de schepen van financiën in het biezonder om ten spoedigste ophelderingen te verstrekken over de juiste hoeveelheid benzine die de stor ting van 37.692 F vertegenwoordigt over de juiste data waarop die benzine getankt werd over het tarief waaraan ze aangerekend werd. De Gemeenteraad heeft het recht hierover vol ledig en klaar ingelicht te worden. Aan de hand van die inlichtingen zal het mis schien mogelijk zijn - hier - het kapittel benzine definitief af te sluiten in afwachting van de behan deling van de kapittels documenten en tewerkstel ling, gevolgd, misschien, door enkele beschouwin gen over maten en gewichten binnen ons gerechte lijk arrondissement. Met zijn openbare aanval tegen zijn voorganger, in aanwezigheid van de Minister van het Vlaamse Gewest en van andere personaliteiten, op de plech tigheid van de eerste steenlegging van net nieuwe stadhuis, op 18.4.80, gaf de schepen van openbare werken enz... de la. Met op 8.5.80 de motie te verwerpen die deze persoonlijke aanval betreurde, heeft de bestuurs- meeraerneid het vertreksein gegeven voor een spel zonder grenzen Niemand kan dan ook enig bezwaar inbrengen tegen deze openbare vraag tot opheldering van een persoonlijk geval. Dhr Timmermans Ik heb om verdere betwis tingen te vermijden deze storting gedaan voor het verbruik van benzine sinds 1977. Ik had dus de benzinekosten per km. moeten in rekening brengen. Hierover is een betwisting in juridische zin mogelijk. 1) Kennisneming proces-verbaal van onderzoek der stadskas over het 2de trimester 1980. Dhr Desprets geeft lezing van het proces-verbaal 2) Kennisneming proces-verbaai van onderzoek der kas van het Stedelijk Zwembad over het 2de trimester 1980. Dhr Desprets geeft lezing van het proces-verbaal 3) Goedkeuring aangaan van lening ter betaling der vergoedingen van grondinnemingen in de Dasseitstraat te Denderwindeke, noodzakelijk voor de uitvoering van verbeteringswerken. Dhr Desprets Het gaat om een lening van 5.414.000 F over 20 jaar. Dhr De Riemaecker had gevraagd wat de inte restvoeten zijn en ik kan die nu mededelen 9,5% over 5 en 10 jaar; 10,25'T over 20 jaar en 10,75% over 30 jaar. Dhr Coppens N. Ik wens te wijzen op de zeer slechte toestand van de straat. Wat is de houding van het Coilege ten overstaan van de moeilijkheden met de aannemer aan wie de herstellingswerken werden toegekend Dhr Timmermans Er werden reeds enkele werken door stadsdiensten gedaan die ten laste val len van de aannemer. Deze week zijn de plannen en ontwerpen klaar en dan wordt er een nieuwe beperk te offerteaanvraag uitgeschreven. Dhr Coppens N. Zal op korte termijn het weg dek worden hersteld Dhr Timmermans Ja. Dhr De Riemaecker Uw vraag tot lening is de gelegenheid om te wijzen op een ganse reeks onregelmatigheden die de spuigaten uitlopen. Het College beging een EERSTE ZWARE FLA TER met de keuze van de aannemer. Op 13 september 1979 keurde de gemeenteraad het aangepast ontwerp goed en op 24 oktober 1979 werd overgegaan tot de opening van 8 aanbiedingen, die schommelden van 15.736.096 F tot 10.653.751 F. Op 20 november 1979 heeft het College de uit voering der werken toegewezen aan de p.v.b.a. Jans- sens uit Erpe-Mere - die niet voldeed aan de gestel de klassevoorwaarde - mits 10.635.751 F onder voor behoud dat de aannemer tot op de datum van de aanvang der werken blijft geregistreerd en afwijking bekomt ioi voidoencie erkenning Op 28 december 1979 meldt de Commissie voor erkenning der aannemers dat de p.v.b.a. Janssens thans voldoet aan de gestelde afwijkingscriteria en op 19 maart 1980 ontvangt de Stad de vaste belofte tot betoelaging. Op 15 april 1980 geeft het College dienstbevel tegen 12 mei 1980. Het College beging een flater van belang door de keuze van een aannemer 1die niet beantwoordde aan de gestelde klas sevoorwaarde 2) die van het College tijd kreeg voor het beko men van afwijking tot op de datum van de AAN VANG van de werken in plaats van tot op het ogenblik dat OPDRACHT zou gegeven worden 3) die met 10.653.751 F een bespottelijk aanbod deed voor werken die feitelijk de 15 miljoen bena deren 4) die tot heden het bewijs niet leverde dat hij geregistreerd is; 5) aan dewelke niet mocht toegewezen worden luidens artikel 1 van het K.B. van 28.5.1979, in voege sedert 1 juni 1979. Het College beging een TWEEDE ZWARE FLA TER door de veronachtzaming van de voorschriften betreffende de borgtocht. Tot nog toe heeft de aannemer het bewijs niet geleverd dat hij borgtocht stelde Hij was hiertoe verplicht binnen de 30 kalender dagen vanaf de dag der kennisgeving van de goed keuring van zijn inschrijving. Bij ontstentenis kon het bestuur de opdracht (Lees verder op pagina 2) Op 13 en 14 juli jl. heeft men in indië het 25-jarig bestaan gevierd van de leproserij van Polam- bakkam waar duizenden en nog duizenden melaatsen verzorgd en geholpen werden en waar zeer velen die met standvastigheid de medicamsntatis hebben toegepast, als genezen mogen beschouwd worden en hun gewone bezigheden, in eigen midden, hebben kunnen uitoefenen. Dit edel en groots werk is te danken aan onze stadsgenoot Dr. FRANS HEMERIJCKX die, op verzoek van Koning Leopold III en gesteund door het daartoe opgericht Belgisch Comité, de taak van de leprazorg heeft opgenomen, de plaats is gaan verkennen, en de bindingen met dé in landse autoriteiten heeft tot stand gebracht. De stichting Damiaanaktie, eveneens door Dr. Hemerijckx in leven geroepen, draagt zorg voor de leefbaarheid van de leproserij in Polambakkam en zond de broer van Frans om deel te nemen aan de viering van de eerste 25 jaar en verslag uit te brengen over de resultaten en de vooruit zichten. Wij hebben Pater Hemerijckx daarom gevraagd en zijn blij en dankbaar dit verslag (op pagina 10) aan onze bevolking te kunnen mededelen. gezind »b^. mm www wow l

Denderklok | 1980 | | pagina 1