h >ist V/ 0\\^9e 7tnd uwe Raadszitting Vierenvijftigste Jaargang. Vrijdag 24 oktober 1980 VAN 2 OKTOBER 1980 STQUTERIK Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraa! 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement470 F. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. ABDIJPOORT Dhr Baro Voor een tweede maal liggen de werken aan de Abdijpoort stil en dat gedurende de zelfde periode in de zomer van einde mei tot einde oktober. Op de 18 maanden dat de werken ingang zijn sedert april 1979, liggen de werken 10 maanden stil Wat zou het geweest zijn had er eeri paar maanden vorstverlet geweest. Welke redenen worden er nu aangegeven om de resterende ingangzijnde werkjes niet te voleindi gen nog twee ontbrekende delen in de zand stenen kroonlijst - de nog resterende goten te plaatsen de leien te plaatsen op de nieuwe houten dakvloer. Ondertussen is de afscherming voor het dak losgewaaid en is een deel van de houten vloer gans deze natte zomer beregend geworden. Dhr Timmermans Op 29.5.80 liet de aannemer ons weten dat gezien betalingen achterwege bleven hij een schorsing der werken vroeg en derhalve werd het werk stilgelegd. in juni 1980 werd het dossier van onze lening afgehandeld. Er dienen nu nog twee vorderingssta ten betaald te worden. We hebben nog geen betoe laging ontvangen en hebben daarom nu aan het Ge meentekrediet gevraagd de verschuldigde bedragen te willen verdisconteren. Dhr Baro De werken werden stopgezet qd 29.5.80 en niet in juni. P Dhi Timmermans Op 29.5.80 liet de aannemer ons weten dat hij op 13.6.80 de werken zou stopzet ten. Het is mogelijk dat dit vroeger gebeurde. FABELTA. Dhr Baro In een wat te lang betoog toont spreker aan dat, juist zoals met de koolmijnen en de staalnijverfheid, ook de Vlaamse Fabeltafabrieken hun winsten in de verloren bodemloze putten van de Waalse fabrieken hebben moeten storten ten nadele van hun eigen instandhouding. Aldus ging na de Waalse en Brusselse fabrieken ook de Vlaamse fa briek te Aalst dicht. Fabelta Ninove (de grootste werkgever in onze Ninoofse nijverheid 400 personeelsleden) heeft 50 jaar lang winsten gemaakt en zich economisch leef baar kunnen houden spijts de gedwongen onthou ding van om het even welke echte vernieuwinq of uitbreiding. In 1977 wordt de Belgische Staat aandeelhou der... Alleen de fabriek van Ninove wordt nog erkend als winstgevend. De Staat stelt voor de overblijvende fabrieken onafhankelijk te maken zodat elk van hen eventuele voor- of nadelen zelf moeten dragen. Wat de redding van Fabelta Ninove mogelijk zou maken. In een speciale gemeenteraadsvergadering van begin 1977 neemt B.S.P.-schepen Timmermans stel ling tegen deze onafhankelijkheid en blijft hij de al lesvernietigende gebondenheid voorstaan. Gelukkig is de scheiding er toch gekomen en wordt de red ding van Fabelta Ninove als een mogelijkheid voor zien... En nu in 1980 neemt diezelfde B.S.P.-schepen de houding aan alsof zijn partij de redder was in een korte mededeling in een B.S.P.-folder, huis aan huis verspreid. (Wat raadslid Baro weerlegt door zijn betoog). Dhr Timmermans Het is de laatste weken een gewoonte geworden met modder en drek naar mij te gooien (de meeste raadsleden kijken verbau- wereerd op!). Mr Baro heeft een B.S.P.-er op zijn neus zitten. Toen Fabelta Ninove een privaat onderneming was werd zij in de grond geboord door multinatio nals. Fabelta had toen een te logge administratie en nu nog zijn er te veel kaderleden. Fabelta Ninove werd gered door Willy Claes als Minister van Economische Zaken en door de Rege ring waarin niet alleen socialisten zetelen. GEHEIME ZITTING: 25) Stedelijke lagere en kleuterscholen. Aanvaar ding van drie tijdelijke leermeesteressen In de katholieke godsdienst. Het betreft 1Mevr. cykerman Anne-Marie, echtgenote Ver beken, Aalstsesteenweg, Ninove, 9 uur per week Der 1.9.80. H 2) Mevrouw Van Canegem An, Tarbotstraat te Gent, van 1.9.80 tot 30.6.81. 3) Mevrouw De Coninck Jeannine, Bosstraat te Aalst (Baardegem), van 1.9.80 tot 30.6.81. 26) Stedelijke lagere en kleuterscholen. Aanvaar ding ontslag van een vastbenoemd onderwijzer. Dhr. Odilon Van der Eist, ter beschikking ge- steid schoolhoofd van Okegem, bekomt ontslaq van af 1.4.1980. 27) Stedelijke lagere en kleuterschool. Bekrachti ging aanstelling van een tijdelijke onderwijzeres. De aanstelling van Mej. Myriam Gailly, Oudstrij- dersplaafs 5 te Ninove, in plaats van Mevr. Herre- mans-Pleck, in de school te Denderwindeke, wordt bekrachtigd. 28) Stedelijke technische en beroepsleergangen. Bekrachtiging aanstelling van een tijdelijk le raar voor de cursus automechanica. Het betreft dhr. Paul De Schepper, Hoogstraat 42 Aspelare. 29) Stedelijke muziekacademie. Aanvaarding ontslag van een lerares voor de cursus piano. Het ontslag van Mevr. Boucqué-Van der Meirsch Erna wordt aanvaard. 30) Stedelijke muziekacademie. Bekrachtiging aan stelling van een tijdelijke lerares voor de cursus piano. De aanstelling van Mevr. De Smet-Biesernans Jeannine, Stoffelstraat te Geraardsbergen (Moerbe- ke) wordt bekrachtigd. 31Politiepersoneel. Aanstelling In vast verband van vier op proef aangestelde politieagenten. Politieagenten De Decker Luc, De Neve Fran- pois, De Visscher Lucien en Raes Etienne, die se dert meer dan één jaar in tijdelijk dienstverband presteerden, worden met algemene stemmen in vast verband aangesteid. 32) Administratief personeel. Bevordering van iwea personeelsleden tot de graad van e.a. klerk. Mevrouw Rita Groeninckx wordt bevorderd met 28 stemmen. Dhr Antoon Loterman wordt bevorderd met 17 stemmen tegen 11. 33) Werklieden- en gelijkgesteld personeel. Bevor dering van 6 personeelsleden tot de graad van geschoold arbeider B. Worden bevorderd tot geschooide B, met alge mene stemmen 1Valckenier Maurits 70% 2) Symoens Atimé 68% 3) Dufour Polydoor 65% 4) Bogaert Roger 60% 5) Dufour Willy 60% 6) Van Laethem Danny 60% 34) Werklieden- en gelijkgesteld personeel. Bevor dering van drie personeelsleden tot de graad van bijzonder geschoold arbeider B. Worden bevord tot bijzonder geschoolde B, met algemene stemmen 1De Winne Jozef 82,5% 2) Du Mongh Herman 82,5% 3) Eeckhoudt Robert 80,0% Het gaat niet over een levenskwestie Het feit is eerder banaal, ware het niet dat het kenschetsend is van nieuwe vroeger ondenkbare ze den. Dhr De Croo, toenmalig minister van posterijen, telegrafie en telefonie en van pensioenen, werd on dervraagd door een volksvertegenwoordiger. De vraag is duidelijk en op de man af. Ze is een samenvatting van toestanden die ge leidelijk uitgroeien tot gevestigde gebruiken. De toekomst zal uitwijzen wie de echte graf delvers waren van onze democratische instellingen... Om niet langer te watertanden, hier de VRAAG. Het is reeds lang geweten en trouwens alge meen normaal gedoogd dat een Minister een bij zondere cel heeft op zijn kabinet die instaat voor het verzorgen van zijn eigen betrokken kiezerskorps en zelfs ook nog voor erbuiten. Zo vindt men het blijkbaar normaai dat bij be vorderingen allerhande, aanwervingen, oppensioen- steilingen en dergelijke de heer Minister vanuit zijn kabinet een bijzondere felicitatiebrief stuurt naar het belanghebbende personeel, net alsof het de Mi nister persoonlijk is dire zich ertoe bijzonderlijk heeft ingezet om dat te verwezenlijken. (Lees verder op pagina 2). e/W

Denderklok | 1980 | | pagina 1