h rist 0\HsaB zind we e^ó/ HET BRANDU/EERARSENAAL. DIRECTEUR MATHYS GAAT OP RUST \j Vierenvijftigste Jaargang. Vrijdag 14 november 1980 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement470 F. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Het ontwerp voor de verbouwingswerken van het brandweerarsenaal werd door de gemeenteraad van de Stad Ninove goedgestemd op 29 maart 1974. Na tal van opmerkingen door allerlei betrokken besturen werd het aangepast bundel heringestuurd op 12 juni 1975... De principiële belofte tot toelage werd slechts ondertekend op 14 juli 1976. Toen kwam de fusie We lezen in het jaarverslag 1977: De openbare aanbesteding van de verbouwin- gen aan het brandweerarsenaal had plaats op 26 januari 1977. De werken werden door het schepen college in zitting van 15 maart d.o.v. toegewezen aan de laagste bieder, de heer Leeman Albert-René «Gentsestraat 102 te Geraardsbergen, mits de prijs «van 24.308.011 F, BTW inbegrepen». We lezen in het jaarverslag 1978: Het aanbestedingsdossier betreffende de op richting van een brandweerarsenaal werd door de Bestendige Deputatie goedgekeurd op 2 juni 1978. Aan de aannemer de Heer René Leeman werd op 22 augustus 1978 bevel gegeven de werken op 13 september 1978 aan te vangen en deze te be ëindigen binnen de termijn vastgesteld in het bij zonder lastenboek. Het aangepast ontwerp voor de aanleg van centrale verwarming, elektrische uitrusting en sa nitaire installatie in het brandweerarsenaal, werd door de gemeenteraad op 28 september 1978 goed gekeurd. De stedelijke brandweerdienst is sedert 15 september 1978 ondergebracht in de gebouwen van het vroegere slachthuis. En we lezen in het jaarverslag 1979: De aanleg van de centrale verwarming in het brandweerarsenaa! werd bij beslissing van het schepencollege dd 2 oktober 1979 gegund aan de pvba Staelens en Zoon uit Kalken, mits de prijs «van 2.193.672 F. De aanleg van de sanitaire installatie werd door het college op 18 december 1979 toegewezen aan Burssens Jozef uit Dendermonde, mits de prijs van 501.229 F In 1980 werden door de gemeenteraad goedge keurd op 20 maart een lening voor het stadsaan- deel in de elektrische installatie op 20 maart een lening voor het stadsaan- deel in de centrale verwarming op 5 juni een lening voor het stadsaandeel in de sanitaire installatie op 11 september een termijnverlenginq met 68 werkende dagen y op 30 oktober voor 795.306 F bijkomende onvoorziene méérwerken. V\/e blijven stilstaan bij de twee jongste gemeen teraadsbesluiten betreffende termijnverlenging en de méérwerken. DE TERMIJNVERLENGiNG. Het bijzonder bestek voorzag een werkduur van 200 werkdagen op basis van 45 uur per week, nader hand omgezet, omwille van de 40 urenweek, in 225 werkdagen. Onder allerlei flauwe voorwendsels omzich tigheid was geboden met de aannemer, want... enz., enz... werd de termijn van 225 werkdagen met 68 werkdagen verlengd. Met de vraag tot goedkeuring van de MEER- WERKEN zou evenwel aan het licht komen hoe de vork juist aan de steel zit. Zonder ons in te laten met de kwestie of die méérwerken noodzakelijk en onontbeerlijk waren, stellen we vast dat de aannemer daarvoor zijn re keningen indiende op 7 november 1979. De ontwerper verstrekte advies hierover op 29 november 1979. N Ons onfeilbaar gemeentebestuur liet ELF VOLLE MAANDEN VERLOPEN alvorens de méérwerken te onderwerpen aan de goedkeuring van de gemeente raad Bij vergissing beweerde de schepen, specia list in de bewaring en bewaking van stadsdocumen- ten. Een vergissing die klaar uitlegt waarom het derde jaar is ingegaan van de bouw- en verbouwings werken van het brandweerarsenaal die hopeloos blij ven aanslepen. Een vergissing die een speciaal daglicht werpt cp de zoveelste manipulatie van de gemeenteraad naar aanleiding van de vraag tot termijnverlenging. Een vergissing die ZWAAR kan doorwegen op de mogelijkheden van de aannemer die thans nog gans het verloop moet afwachten van de IN TE STELLEN procduur tot het bekomen van een lening om zijn fakturen ie mogen en te kunnen verzilve ren. Een vergissing die eens te meer weerslagge- vend zal zijn voor de Ninoofse stadskas. A.D.R. Vorige zaterdag had in het Provinciaal Insti tuut te Ninove, in aanwezigheid van talrijke promi nenten, het afscheidsfeest plaats van de Heer Di recteur FRANS MATHYS. Zeer spiritueel en in fijne bewoordingen leidde de Heer Sinnaeve, secretaris, deze academische zitting in en stond tevens borg voor een originele inding der onderscheidenlijke programmapunten. De Heer C. Burgelman, Voorzitter van de Per- soneelsbond, verwoordde namens het personeel de gevoelens van eerbied en dankbaarheid ten over staan van Directeur Mathys, die sinds 1961, van bij de stichting van de school, de leiding ervan waar nam. Spreker betrok eveneens in zijn hulde Mevrouw Matnys aan wie het personeel een dankbare her innering zal bewaren van een dame die bij elke ge legenheid die haar geboden werd vol belangstellinq in.ormeerde naar hun gezin, hun familie van harte meedeelde in de vreugde van huwelijken en geboor ten, gemeend meeleefde bij ziekte en rouw. Een leerling dankte de gevierde, namens de leerlingen (333 voor het ogenblik) voor zijn treffen de goedheid, zijn begrijpend vaderlijk hart. en om zijn bekommernis voor de toekomst van zijn jongens om te ontsnappen aan de frustrerend werkende werk loosheid. mo Heer Deputé H- Van Steenberge, waarne mend Gouverneur, belichtte de persoonlijkheid van Directeur Mathys ais een sterke, leidinggevende fi guur d,g na de pioniersjaren van de school, thans met fierheid mag terugblikken op het volledig ver wezenlijken van de eerste faze van een modern ge bouwencomplex. Tussen de spreekbeurten in werd deze stijlvolle academische zitting opgeluisterd door de Kunstgroep Akuone van Aalst. De uitvoering van choreografie, dans en vlaggenspel. gesteund door klank en kleu renspel van licht en kostumes, dreef op een zeer noog artistiek peil en werd telkens op geestdriftig app.aus van de zeer aandachtige toehoorders ont haald. Ook een muzikaal optreden door leerlingen van de school viel in de smaak. Het speel stukje bestond enerzijds uit een basis melodie in Do-groot, die in steeds terugkerende rol vertolkt werd door drie staafinstrumenten, en ander zijds werd deze hoofdgedachte in crescendolijn om- lijst door zelfopgebouwde melodische en ritmische ostmati. Eens de climax bereikt, en na een kortston dige solo cp het bekken bereikte het Orff-insiru- meniarium in crescendo-vorm zijn definitief eindpunt door een laatste solistische herinnering van de hoofd gedachte op het klokkenspel. c„h °,0k h.e' op!reden va" een turngroep van de school met diverse sprongen over bok en plint, in stijgende moeilijkheidsgraad, oogstte succes bij de aanwezigen. (Lees verder op pagina 2). «c

Denderklok | 1980 | | pagina 1