Raadszitting 2 DE DENDERKIOK VAN 30 OKTOBER 1980 Een ontroerde Directeur Mathys had het, deze keer althans, niet gemakkelijk om de juiste bewoor dingen te vinden om zijn dankbaarheid voor zoveel huldebetoon te uiten. Die oprechte dank ging vooral naar zijn superieuren, zijn dagelijkse medewerkers, al het personeel, de leerlingen en allen die enigs zins relaties met het P.T.I. onderhielden. Een speciaal dankwoord had de gevierde voor de ere-Deputé s Vandenberghe en De Wilde (veront schuldigd) die hem met woord en daad bijstonden bij de stichting van de school. Tot slot deed de afscheidnemende Directeur een warme oproep om eendrachtig samen te werken met zijn opvolger. Met een receptie werd deze plechtigheid be sloten. Heer Directeur, U was begaan met het lot van uw school. U was eerst en vooral een mens, een goed mens, bezorgd en bekommerd om het welzijn van allen waarover U de leiding was toevertrouwd. Voor dit menselijke, ja hartelijke optreden ten overstaan van uw ondergeschikten, voor uw vader lijk medeleven met het lot van uw studenten, voor de verwezenlijking van dit indrukwekkend gebouw dat van nu af aan ontegensprekelijk de faam van de school en onze stad en streek ten goede moet komen, voor nog zoveel, Mijnheer Mathys, dank De Denderklok die vanaf het eerste uur kenniS mOCht mskPn mot Ho Moor Math \;e Honl/f hem zeer hartelijk voor de prettige samenwerking. 6) Kerkfabrieken Advies over de begroting 1981. Dhr Waltniel Voor al de Kerkfabrieken en de Protestantse Kerk van Denderleeuw samen hebben we een gewone toelage van 3.254.316 F en een bui tengewone toelage van 2.276.154 F. Dhr De Riemaecker Ik vraag een afzonder lijke stemming voor de begrotingen van de Kerkfa brieken van O.L.V. Lieferinge, St.-Theresia Ninove en St.-Pietersbanaen Voorde. Dhr Burgemeester We stemmen dus eerst over al de andere begrotingen globaal. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. Dhr Burgemeester De begroting van de Kerk fabriek van O.L.V. Lieferinge Dhr De Riemaecker Ik zal niet tegenstem men omdat ik het recht niet heb ongunstig advies te geven. Maar ik kan geen gunstig advies geven voor de begroting van een Kerkfabriek die moet in staan voor het behoud en het onderhoud van een der oudste en der mooiste kerkgebouwen van Groot- Ninove. Ik betreur dat ondanks herhaald aandringen van de hogere overheid tot nog toe geen ontwerper werd aangesteld voor de restauratiewerken. Dhr Waltniel Het is nochtans de Kerkfabriek dat het grootste saldo in haar begroting laat opteke nen 5.373 F. Vele gemeenten lieten kerken en pas torijen vervallen, en daarvan krijgen wij nu de re kening aangeboden. Ik ben akkoord met uw opmerking maar ik durf niet anders dan ja stemmen. Goedgekeurd met 26 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr Burgemeester De begroting van de Kerk fabriek St.-Theresia te Ninove. Dhr De Riemaecker We hebben onlangs gun stig advies gegeven over de beslissing van de Kerk fabriek om het huidig gebouw te slopen om het te vervangen door een nieuw functioneel gebouw. Ik onthoud me om met aandrang de aandacht te vestigen op het gevaar van de bouwvallige kerk toren voor de ganse omgeving en op de zware ver antwoordelijkheden die verbonden zijn aan het be houd van de huidige toestand. Goedgekeurd met 26 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr Burgemeester De begroting van de Kerk fabriek St.-Pietersbanden te Voorde. Dhr De Riemaecker - Ik kan deze begroting niet gunstig adviseren om erop te wijzen dat kerkramen, toegangstrap en kerkhofmuur thans met een rede lijke uitgave kunnen hersteld worden. Het bestendigen en verergeren van de huidige schade groeit tot een miljoenenzaak, waarvoor de verantwoordelijkheid neerkomt en zal neerkomen op degenen die verantwoordelijkheid dragen als be heerders van de Kerkfabriek. Goedgekeurd met 26 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). 7) Kerkfabriek St.-Gertrudis te Appelterre Advies nopens de aanstelling van de ontwerper voor het opmaken van een ontwerp der herstellings werken aan de monelen en glas in de loodvert- sters van de monumentale kerk. Dhr Timmermans Als ontwerper wordt voor gesteld het Architectenbureau Bressens, Gent. Dhr Torrekens Hil. Dat is dan een Kerkfa briek die haar zaken wel volgi. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 8) Kerkfabriek St.-Gertrudis te Appelterre Advies nopens de aanstelling van de ontwerper voor het opmaken van een ontwerp der noodzakelijke herstellings- en renovatiewerken in de monu mentale kerk. Dhr Timmermans Als ontwerper wordt het Ingenieursbureau Avitec voorgesteld. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 9) Uitbreiding en aanpassing openbare verlichting in het beneden-industriepark Goedkeuring voor het uitvoeren der werken en het leveren van palen en armaturen Goedkeuring voor waarden. Dhr Timmermans Het dossier is aangepast om de maximum toelage te bekomen. Raming der werken: 1.467.048 F en voor 64 armaturen en palen 1.025.395 F (beiden zonder B.T.W.) Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 10) Beneden-industriepark Slopen oud openbaar verlichtsngsnet Goedkeuring Gunnen van de opdracht. Dhr Timmermans De slopingswerken zullen uitgevoerd worden door Intergem en de raming be loopt 54.948 F. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 11) Vereniging openbaar groen Jaarverslag 1979 Begroting 1981 Financieel verslag 1979 Kennisgeving. Dhr Timmermans Alle raadsleden hebben het jaarverslag ontvangen. Dhr De Riemaecker Op 21.5.80 was er een algemene vergadering voor de afgevaardigden der gemeenten in die vereniging. Ninove blonk uit door zijn afwezigheid. Wie is hier de groene Dhr Waltniel Ik niet. Dhr Van Waeyenbergh (kijkt in de richting van dhr Burgemeester) 't Es godverd... genen grie nen, 't es nen blauen (Er wordt gelachen maar bij sommigen is het groen-lachen). Dhr Baro We worden ingelicht over de voor naamste activiteiten van die vereniging. Maar graag zouden we willen wat dit voor Ninove betekent. Dhr Timmermans We sturen mensen naar de cursus beplantingsdienstnu volgen er twee een cursus voor het snoeien. Er wordt ons materiële bijstand verleend en een afvaardiging zetelde in de jury voor de bebloemingsaktie. Dhr Baro Bij het voigend verslag ontvangen we graag een nota erbij met de aktiviteiten voor Ni nove zelf. Dhr Timmermans Akkoord. 12) Aanleg van een parkerplaats langsheen de Fer- nand Tavernestraat te Ninove Goedkeuring definitief ontwerp Vaststellen wijze van gun nen van de opdracht Goedkeuring voorwaar den. Dhr Timmermans Met het aangepast dossier zullen er 79 parkeerplaatsen ter beschikking komen. Raming: 3.850.621 F (zonder BTW). Dhr Torrekens Hil. Het advies van de N.M.B.S. zat niet in het dossier. Dhr Timmermans Het gaat nu om een tech nische aanpassing. Dhr Torrekens Hil. Werd de aanwerving der gronden al goedgekeurd. Dhr Timmermans Principieel wel, maar deze kwestie moet hier in de Gemeenteraad nog voor komen. Goedgekeurd met 19 stemmen bij 8 onthoudin gen (C.V.P.). Dhr Torrekens Hil. Wij hebben ons onthou den omdat wij konsekwent willen blijven met onze vroeger ingenomen houding over deze kwestie. 13) Goedkeuring gratis grondafstand Sn ruil voor aanleg voetpad. Dhr Timmermans Het gaat hier om 34 m2 grond van de eigendom Roosens-De Munck, die af gestaan wordt voor het trekken van de nieuwe rooi lijn. De grondwaarde is 2.000 F de m2. Dhr De Riemaecker Gratis grondafstand in ruil van, dat bestaat niet. Dhr Timmermans Het is slecht uitgedrukt. Algemene goedkeuring met 26 stemmen (Mej. Roosens nam geen deel aan de stemming). 14) Uitbreiding van het waterleidingsnet te Ninove en deelgemeenten Goedkeuring voorlopig voorontwerp. Dhr Timmermans Dit voorlopig voorontwerp wordt geraamd op 19.335.000 D (met BTW).- Het subsidieerbaar bedrag beloopt 17.581.000 F. Dhr De Riemaecker Wie vraagt dat Dhr Timmermans Het Ministerie van Volks gezondheid langs de Maatschappij der Waterleidin gen. Dhr Torrekens Hil. Dit wordt in verschillende fazen gerealiseerd Dhr Timmermans De technische uitvoering is voor hen. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 15) Brandpreventie lagere schooi te Denderwlndeke Goedkeuring werken Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voor waarden. Dhr Timmermans Er wordt voorzien in een bijkomende nooduitgang en een vluchtladder. Ra ming 500.000 F. Er zal een beperkte offerteaanvraag gedaan worden. Dhr Cailebaut De vluchtweg naar het dakven ster, richting dak, is bekleed met houten wanden. Die zouden moeten bekleed worden met een brand vrije materie. In het 2de deel van het lokaal is er geen blusapparaat. Dat kan best overgebracht wor den vanuit het 1ste deel waar er voldoende blusmid delen zijn. Dhr Baro Daar er geen keuken is voldoen de blusmiddelen. Ik heb wel de indruk dat de indeling van de lo kalen definitief is en dat kan en mag toch niet. Zijn er voorstellen Dhr Beeckmans Het realiseren van een kleu- terbiok is principieel goedgekeurd en eens zc ver zullen we natuurlijk over veel meer ruimte beschik ken. Dhr Cailebaut Hoe staat het met de onteige ningen hieromtrent. Dhr Beeckmans Onze stadsarchitect zal met dit werk gelast worden. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 16) Kerkfabriek O.L.V. Opdracht te Okegem Ad vies over het ontwerp tot herstellen van het als monument gerangschikte orgel. Dhr Timmermans De werken worden geraamd op 4.035.640 F en zullen uitgevoerd worden door de gespecialiseerde firma Loncke uit Overmere. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 17) Verbeteringswerken aan buurtwegen nrs. 6/Deel Kerkstraat te Appelterre-Eichem, 2/deel en 8bis- Lepelstraat, Cambergstraat en Zevenhoek te Voorde Goedkeuring ontwerp Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeu ring voorwaarden. Dhr Timmermans Het gaat om de volledige verbinding van het Dorpsplein van Appelterre met de Steenweg te Voorde, Haststraat. Volledige riolering, nieuw wegdek van 6 meter reedte. De bestaande betonvakken blijven behou den. Raming: 37.799.524 F (BTW inbegrepen) Torrekens Hil. De prijs valt nogal op. In I97d werden die werken geraamd op 15 miljoen. Dhr Timmermans De prijzen zijn sindsdien gevoelig gestegen maar bovendien werd er de weg tussen de Caubergstraat en de Haststraat bijgeno men. /^u G°ec,9ekeurd met 26 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker ik ben niet tegen de ver betering van deze wegenis, maar ik betreur dat deze (Lees verder op pagina 7). «VWI Itiuuij UUIII\l Vaetetallan «ijtc vuii ^uiiircm van uc uputctuiu

Denderklok | 1980 | | pagina 2