h fist en Stearns o!^S®^nd wee*6/( Q(/ Raadszitting \j Vierenvijftigste Jaargang. Vrijdag 28 november 1980 VAN 20 NOVEMBER 1980 HERNIEUWING DER ABONNEMENTEN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement470 F. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Het is al twintig voor acht uur wanneer dhr Bur gemeester C-osyns de zitting voor geopend verklaart. Verontschuldigd dhren De Ville, Evenepoel en Coppens P. Afwezig dhren Coolen en Torrekens Hugo. 5 persmensen en een 10-tal toeschouwers volgen aandactig het verloop van de debatten. Dhr Burgemeester Gisteren overleed bij een verkeersongeval de broer van onze Stadsskretaris De Groot. Hij laat een weduwe en kind achter. Ik wil de tolk van de Raad zijn om dhr Sekretaris onze oprechte deelneming te betuigen. Dhr Stadssekretaris wordt vervangen door dhr. Schuyser, gewezen gemeentesekretaris van Aspelare Dhr De Riemaecker vraagt en krijgt het woord bij ordemotie. ORDEMOTIE Dhr De Riemaecker Aan het geval dat, sinds einde juni 1980, de publieke opinie te Ninove en elders in opschudding bracht, zijn MINSTENS twee verschillende aspecten verbonden een administratief aspect, een strafrechtelijk aspect. Het administratief aspect heeft ons toegelaten op elke raadszitting op het geval terug te komen voor nadere toelichting en verdere opheldering. Het College heeft op 30 oktober de zeven ge stelde vragen willen beantwoorden. Vandaag was ons de gelegenheid geboden een eerste en grondige bespreking te wijden aan het geval in zijn geheel aan elk detail, dat er rechtstreeks of onrecht streeks verband mee houdt, in het bizonder aan de stellingname van het College en van de verkozenen van de Centrumlijst. We geven er echter de voorkeur aan zeer gron dig op gans het geval terug te komen bij de behan deling van de begroting 1981. Vooreerst omdat de behandeling van de begro ting 1981 nakend is, vermits ze gesteld is op 18 de cember. Vervolgens omdat de besluiten van ons betoog weerslaggevend kunnen en zuilen zijn voor uw be groting 1981. Tenslotte omdat zulke proceduur niet nieuw is en aanknoopt bij de geplogendheden van 't Parle ment, waar bepaalde interpellaties samengevoegd worden bij bepaalde begrotingsbesprekingen. 't Zal tevens de passende gelegenheid zijn voor de C.V.P. om terug te komen op de persconferentie die de Schepen van Financiën onlangs belegde, naar aanleiding van één verslag, in één dagblad, door één reporter die afwezig was op de gerapporteerde rede voering. Ik bid de Schepen van Financiën dit te willen opnemen als een knipoogske, maar een knipoogske gegeven met een RECHTER oog Dhr Waltniel Met beide ogen gesloten. Dhr De Riemaecker Ik wens ook te herinne ren aan mijn vragen gesteld in de vorige zitting in verband met al het rollend materiaal van de Stad en de prestaties van de B.T.K.-ers. Dhr Burgemeester In verband met het rollend materiaal ontvingen wij een verslag van de Schepen van Openbare Werken. We zullen U daarvan een exemplaar laten geworden. Dhr De Riemaecker Goed. En de B.T.K.-pres- taties Dhr Burgemeester Men is er mee bezig. Dhr De Riemaecker Ik wens dit rapport tijdig te ontvangen omdat dit ook zal te pas komen bij de bespreking van de begroting. Dhr Burgemeester We zorgen er voor. Dhr De Riemaecker Dank U. 1) Goedkeuring aangaan van lening ter financiering der studiekosten verschuldigd aan de ontwerper der wegenwerken aan de Kerkstraat te Appel- terre-Eichem, aan de Zevenhoek en Camberg te Voorde. Dhr Waltniel De eerste 7 punten van de dag orde gaan over leningen. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 619.000 F terugbetaalbaar over 5 jaar. Mevr. Martens-De Kegel Wij hebben miljoe nen uitgezet en moeten steeds maar lenen. Waar om wordt dit kapitaal niet gebruikt Dhr Waltniel Op die vraag zou ik liefst in geheime zitting antwoorden. Mevr. Martens-De Kegel Op een studiedag bij ons neemt men die werkwijze niet aan. Dhr De Riemaecker Hoeveel interest brengt dit uitgezet kapitaal op Hoeveel voorheffing moet er voor betaald worden Dhr Waltniel De interest bereikte een hoogte van 17%. Nu een zekere ontspanning op de kapitaal markt is ingetreden bedraagt die interest nu 14%. De voorheffing bedraagt 20%. Ik zal uw vraag nog verder beantwoorden in geheime zitting. 2) Goedkeuring aangaan van lening ter vereffening van het saldo der wegenwerken uitgevoerd in de Pamelstraat te Ninove. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 2.140.000 F terugbetaalbaar over 20 jaar. 3) Goedkeuring aangaan van lening ter betaling van het stadsaandeel in de wegenwerken uitge voerd Breeweg en Kraningen te Appelterre- Eichem. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 10.988.000 F terugbetaalbaar over 20 jaar. 4) Goedkeuring aangaan van lening ter financiering van de herstellingswerken aan het talud van de IJzerenwegbaan. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 2.100.000 F terugbetaalbaar over 20 jaar. 5) Goedkeuring aangaan lening ter betaling van het saldo van de stadstoelage in de herstellingswer ken aan de St.-Amanduskerk te Nederhasseit. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 1.034.000 F ierugbetaaibaar over 20 jaar. j 6) Goedkeuring aangaan van lening ter vereffening van het saldo van het stadsaandeel in de wegen werken aan de Karelhoofdstraat. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 282.000 F terugbetaalbaar over 20 jaar. 7) Goedkeuring aangaan van lening ter financiering der laagspanningsversterkingen aan het elektri citeitsnet. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 1.045.000 F terugbetaalbaar over 20 jaar. Al deze leningen worden goedgekeurd met 18 stemmen bij 8 onthoudingen (C.V.P.) Dhr De Riemaecker Wij hebben ons onthou den om te beletten dat men een verkeerde inter pretatie aan onze houding zou geven. 8) Aanpassing openbare verlichting op diverse plaatsen in de stad Goedkeuring Vaststel len wijze van gunnen van de opdracht voor prestaties en materialen Goedkeurino voor waarden. Dhr Timmermans Op voorstel van collega De Riemaecker wordt de openbare verlichting aan gepast in de straten van de stad met doorgaand verkeer. Enkele lichte aanpassingen van armaturen en het vervangen van de gloeilampen moeten gebeuren. Raming 474.224 F. Algemene goedkeuring met 25 stemmen (Mevr. Martens-De Kegel had even de zaal verlaten). 9) Wegenis- en rioleringswerken wijk Meuleveld te Appeltertre-Eichem Goedkeuring afreke ning. Dhr Timmermans Het stadsaandeel in deze (Lees verder op pagina 2). Wij naderen zo stilaan het einde van het jaar en meteen ook de periode om uw abonnerneni op De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 470,- F (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekenlng 000-0478685-87 van: Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen.

Denderklok | 1980 | | pagina 1