s Raadszitting Vijfenvijftigste Jaargang Vrijdag 23 januari 1981 VAN 23 DECEMBER 1980 GEWONE BEGROTING UITGAVEN. VERGEET DE MELAATSEN NIET! Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Priis voor Jaarabonnement470 F. Prils per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Vorige jaren Wegen Verwijlinteresten 435.783 F Dhr Torrekens Hil. Over welke werken gaat die post Dhr Timmermans Voor de verbetering van de Nederwijk omdat we te laat het staatsaandeel beko men hebben. Mevr. Martens-De Kegel En hierdoor vallen die verwijlinteresten ten laste van de Stad Dhr Waltniel Inderdaad. Dhr De Riemaecker Dit bedrag slaat niet op de verrekeningen Dhr Timmermans Neen. Algemene administratie. Dhr Prieels Wij hebben een schriftelijke vraag ingediend ertoe strekkend de dagorde van de ge meenteraadsvergaderingen aan te vullen met een verklarende nota. Het komt ons voor dat deze nota de voorberei ding van de vergaderingen en de besprekingen zal ten goede komen. Wij steunen ons hiervoor op dokumentatie van andere steden en gemeenten. Vervolgens zouden wij willen vragen of het mo gelijk is de verslagen van de adviesraden aan de respectieve fracties te bezorgen. Gezien deze raden adviesrecht hebben is het voor de fracties nuttig over de werking van deze raden geïnformeerd te worden. Met betrekking tot het opmaken van de kiezers lijsten stellen wij voor na te gaan of die in 't vervolg niet kunnen opgemaakjt worden per deelgemeente en met vermelding van gegevens nopens de burger lijke stand van de kiezer. Nu zijn de opgenomen gegevens zeer beperkt en van weinig nut buiten voor de kiesverrichtingen zelfAlleen naam, voornaam, geboortedatum en adres van de kiezer staan vermeld. De kostprijs van deze operatie zou kunnen wor den onderzocht. Dhr Waltniel Het ware inderdaad wenselijk dat de naam van de echtenoot(e) er ook zoals voor heen bij vermeld stond. Dhr Burgemeester Vanaf 1983 is dat mis schien mogelijk. Dhr Prieels Zou het een grote weerslag op het budget hebben om dit nu nog te doen Dhr Waltniel Dat zal wel. Uw vraag voor verklarende nota's bij de zittingen zullen we onderzoeken. Dhr Prieels Op andere plaatsen ontvangt men nuttige gegevens omtrent de dagorde. Mevr. Martens-De Kegel Voor 1981 voorziet ge dezelfde uitgave voor kiezerslijsten als in 1980 600.000 F. Dhr Waltniel In 1980 zijn er geen verkiezingen geweest. Mevr. Martens-De Kegel Ge denkt misschien aan verkiezingen voor 1981 Dhr Waltniel Toch niet. Bezoldiging administratief personeel. Dhr De Riemaecker Mag een lid van het ad ministratief personeel aan geldverrichtinaen doen Dhr Waltniel 't Is te zien van welke aard. Maar het is toch deükaat. Dhr De Riemaecker Het is altijd verboden geweest. (Overhandigt een bewijsstuk). Het College kan hierover een beslissing treffen. Bezoldiging schoonmaakdienst. Dhr De Riemaecker Er werd ons voorgehou den in de vorige gemeenteraadszitting - dat er in het personeelskader 20.000 jaaruren voorzien zijn voor onderhoudspersoneel dat daarvan 12.062 uren bezet zijn door 5 perso neelsleden in vast verband plus 6 in tijdelijk ver band voor onbepaalde duur dat er 7.938 uren niet bezet zijn door statutair personeel dat in plaats van 4 full-time betrekkingen te be geven het stadsbestuur voorkeur geeft aan 2 full time en 4 part-time 988 u.) betrekkingen. Die plaatsen werden openverklaard met een parigheid van stemmen. Nadien is eens te meer gebleken dat de gemeen teraad bedot werd. We hebben bevonden dat buiten de 5 in vast verband en de 6 in tijdelijk verband van onbepaalde duur, er nog 12 andere zijn tijdelijke voor beperkte duur, tewerkgestelde en B.T.K. Ge hebi dus beschikt over 23 leden voor onder houdspersoneel (waaronder 12 full-time) met 32.550 uren in plaats van de 20.000 statutaire uren Ik vraag me af waar zulke schaar werkzaam was en voor wat Ge zoudt nooit eenparige instemming bekomen hebben voor aanwervingen, ware de Gemeenteraad daarover behoorlijk ingelicht geweest Dhr Timmermans Waarschijnlijk rekent ge de B.T.K-ers mee. Dhr De Riemaecker Natuurlijk. Dhr Timmermans De B.T.K.-ers kregen een eenmalig project voor de buurthuizen. Maar ze zijn niet gelijktijdig in dienst. Ik zal er U een detail over bezorgen. Dhr De Riemaecker Ik ben benieuwd. Er staan 5 projecten voor tewerkgestelde werk lozen niet op uw verslag. Werkingskosten Reisgosten schepen. Dhr De Riemaecker Ge voorziet voor 1981 50.000 F en voor 1980 was het 60.000 F. Schepen Timmermans verklaarde al zijn onkosten te zullen indienen en nochtans verlaagt dat bedrag nu. Dhr Waltniel Ik zal de hand houden aan die verlagingen. Dhr De Riemaecker Ik dank U voor deze toe lichting. Dokumentatie. Dhr De Riemaecker Wanneer komt er op het stadhuis nu eindelijk een bibliotheek met nuttige dokumentatie Dhr Waltniel We zijn er mee bezig. Dit zal best in het nieuw stadhuis uitgewerkt worden. Dhr De Riemaecker Akkoord. Maar sommige bladen zouden hier ter beschikking moeten liggen o.m. de jaarverslagen, het staatsblad enz. zodat we niet steeds de sekretaris moeten lastig vallen. Dit zal nu al kunnen. Wees gerust, men zal niet staan aanschuiven. Dhr Waltniel Volledig akkoord. Mevr. Martens-De Kegel De Stad kan een abonnement nemen op het blad van Vlamingen in Wallonië. Dhr Moens Ik zal het nagaan. Patrimonium. Dhr De Riemaecker Nu werd een derde zij gevel door de Stad geplaatst in de Nederwijk. Dhr Timmermans En ook op Freuiegem. Dhr De Riemaecker Wie is eigenaar van die muren Dhr Timmermans De Stad. Dhr De Riemaecker Dat kan later te pas ko men voor de aan te duiden plaatsen van aanplakken. Mevr. Martens-De Kegel Het buurthuis Pal lieter zou moeten in orde gesteld worden. Er zijn nog kredieten. Dhr Timmermans Onze architect kreeg op dracht ermee te beginnen. Dhr De Bodt Twee maanden terug vroeg ik schriftelijk wanneer die werken zouden aanvangen en ik kreeg geen antwoord. (Lees verder op pagina 2) Een kwaal die schrik en angst oproept zo schreef men reeds duizenden jaren geleden over een ziekte, die bekend stond als de meest afschuwe lijke. Eeuwenlang bieef deze schrik woekeren zodat miljoenen zieken aan hun bitter lot werden overge laten. Enkele mensen, met een warm hart en grote moed, hebben deze muur van angst doorbroken. In de vorige eeuw, een eenvoudige Vlaamse missiona ris, Pater Damiaan De Veuster. In het begin van deze eeuw, een andere Vlaming Dokter Frans Hemerijckx, ereburger van Ninove. Als 27-jarige dokter vertrok hij naar Kongo, waar hij tien tallen jaren werkte voor de melaatsen. In 1954 werd hem de leiding opgedragen van een medische zending ter bestrijding van de me laatsheid in IndiëPolambakkam. Zijn grote verdien ste bestaat erin, dat hij de horizont van de melaat- heid zo verruimd heeft, dat de uitroeiing van deze ziekte mogelijk gewerden is. Hierbij maakte hij ge bruik van zijn nieuw systeem het rijdend dispen- sarium 15 jaar geleden werd aan Dokter Hemerijckx in zijn geboortestad Ninove een warme hulde ge bracht. Uit het ontroerend antwoord van deze een voudige dokter, vader van de melaatsen, blijft vooral zijn oproep naklinken De uitroeiing van de melaatsheid behoort de taak van onze generaiie Een oproep van liefde tot onze armste medemen sen Nu meer dan ooit aktueel, want door de crisis dreigen wij de MELAATSEN TE VERGETEN Op zaterdag 24 en zondag 25 januari zuilen vrij willigers uit gans Groot-Ninove de briefomslagen op halen. LEG UW BRIEFOMSLAG GEREED I

Denderklok | 1981 | | pagina 1