d e 7\n ^/Qa/ns Raadszitting Vijfenvijftigste Jaargang Vrijdag 30 januari 1981 VAN 22 JANUARI 1981 o Politie wordt van Gesiapo-praktijken beschuldigd o Technisch personeel opgeëist zonder medeweten van Schepen Timmermans Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478635-87 Priis voor Jaarabonnement: 470 F. Prils per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Precies te 19.34 uur verklaart dhr Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend. Verontschuldigd Mej. Roosens, dhr Hugo Tor- reker.c. Dhr Waltniel zal later op de avond aanwezig zijn. Afwezig dhren Coolen en Evenepoel. Dhr Burgemeester Bij deze eerste Raadszit ting wens ik U en de uwen het beste voor 1981. ORDEMOTIE. Mevrouw Martans-De Kegel Mijnheer de Voorzitter, Mijne Heren, Weken geleden ontvingen de leden van de be heerraad van het sportcentrum uitnodiging tot een vergadering op 14.1.81. vergadering die op het stad huis doorging. Die avond hebben we ongeveer een half uur in de kou en de regen voor het stadhuis gestaan, alleen de schepen van sport ontbrak. Daags nadien ging de sporthal open voor het publiek. Vóór een paar dagen kregen we bericht van de schepen dat hem op de avond van 14 dezer een ver- keersonqeval overkwam en dat hij ons opnieuw uit nodigde voor donderdag 25 januari. Ik hoop dat het ongeval niet te erg was, doch ik kan moeilijk aan nemen dat hij of niemand anders instaat was vlug een telefoontje te geven ten einde nutteloos wachten voor de beheerraadsleden te voorkomen, ik meen dat we onze kostelijke tijd anders kunnen besteden. In die brief spreekt men echter van donderdag 25.1. 81 hetgeen niet kan, 25 januari is volgende zondag. Deze morgen ontvingen we nieuw schrijven waarin gevraagd wordt aanwezig te zijn op 29 dezer, en dan in de sporthal zelf. Ondertussen wordt de sporthal gebruikt en heb ben noch de gemeenteraadsleden, noch de beheer raadsleden de kans gekregen deze te bezoeken. Als men niet zinnens was deze officieel te openen had ik minstens gehoopt dat de schepen van sport ons (de gemeenteraad) zou rondgeleid hebben in het ganse complex. Meer dan eens werden ons vragen gesteld omtrent de sporthal en we moeten telkens antwoorden dat we ze zelf nog niet bezochten. Ik verneem inmiddels ook dat reeds heftig ruzie ge maakt werd tussen clubs die hetzelfde uur toegewe zen kregen. Wie houdt zich met deze regeling bezigt en hoe komt het dat reeds van bij het begin deze regeling misloopt We waren heel tevreden met de oprichting van een sporthal, doch met de gang van zaken de laat ste maand gaanwe zeker niet akkoord. Dhr Stevens Ik kon op 14.1 niet aanwezig zijn wegens een verkeersongeval en die 25.1 was een vergissing van de bediende. De geplande ver gadering van 29.1 gaat door in de sporthal zelf. Er was een uur door mij vastgelegd voor de volley- ploeg De Kring. Maar een voetbalploeg was er zo maar naartoe gegaan. Deze kwestie wordt nu opge- iost. Hei zai natuurlijk onmogelijk Zijn alle sport ploegen toe te laten tussen 20 en 22 uur. Er had nog geen officiële opening plaats omdat het cafetaria nog niet klaar «s. Dat komt klaar over 14 dagen. Dhr De Riemaecker Ge hebt de zin van de gestelde vraag niet begrepen. Mevr. Mariens-De Kegel Inderdaad, hebt ge iets tegen een geleid bezoek van de gemeenteraad aan de sporthal Dhr De Riemaecker Wij moeten de eersten zijn om die te bezoeken, en niet na anderen. Wij hebben hier de beslissingen genomen over de sport hal. Zo niet stemmen we hier niets meer. Dhr Timmermans We zullen straks een datum voor een geleid bezoek vastleggen. Dhr Prieels maakt een paar opmerkingen over het verslag der voorgaande zitting. Dhr Burgemeester Het ware wenselijk dat tussekomsten schriftelijk aan dhr Sekretaris worden overgemaakt. Dat brengt veel gemak met zich. ORDEMOTIE. De Heer Norbert Coppens Mijnheer de Burgemeester, Waarde Collega's, Ik zie mij genoodzaakt de aandacht van deze raad te vestigen op het optreden van de stedelijke politie in verband met verwijderen van aanplakbrie- ven. Als publiciteit had collega Callebaut affiches aangebracht voor ons C.V.P.-Bai van zaterdag a.s. Ik was hiervan op de hoogte en verklaar mij volledig solidair en tevens medeverantwoordelijk voor zijn handelwijze. Deze publiciteit aanbrengen gebeurde op ver- schilende manieren affiches voor de vensters van privé-woningen geplakt op houten borden die geplaatst werden op privaat eigendom, na toelating te hebben ge vraagd aan de eigenaars geplakt op gevels van huizen en aanhorigheden, ook na de toelating gevraagd te hebben aan de eigenaars. Verleden week verwijderde de stadspolitie de houten bordjes. Gisteren 21.1.81 werden van de gevels van de private woningen de affiches afgetrokken door drie personeelsleden van de technische dienst. Naar zij beweerden in opdracht van de Heer Politiecommissaris. De affiches aan de gevel van collega Callebaut bleven onaangeroerd... Dit alles hebben zij gedaan zonder de eigenaars van de woningen hieromtrent in te lichten. Zij noteerden wel de tijd die ze ncdig hadden om die karwei op te knappen. Vermoedelijk wordt ons de rekening nog voor gelegd Daar dit naar mijn weten althans nog nooit eerder gebeurd was in Ninove, heb ik de Heer Bur gemeester telefonisch en schriftelijk gevraagd op welke wetsbeschikking hij zich steunt om deze prak tijk toe te passen. Hij beweerde hieromtrent niets te weten en be loofde mij vanavond antwoord te geven. Nadat dit werk gisteren proper was uitgevoerd is vandaag de stadspolitie ten tonele verschenen. Deze had alle huisnemers, waar aanplakbrieven waren verwijderd, gekregen en ging de mensen on derhoren. Allerhande vragen werden gesteld. Dhr De Riemaecker (luid) Gestapopraktijkenl Dhr Norbert Coppens In de meeste gevallen kv/amen dezelfde vragen terug, zoals o.a. is dat hier Uw eigendom Heeft men toelating gevraagd om affiches te plakken Indien ja, schriftelijk of mondeling Wordt U hiervoor vergoed Neen vriendendienst Mag die affiche blijven hangen jadoch ze was reeds verwijderd Op een bepaalde plaats zei de agent vóór hij wegging ik zou U de raad geven U daar in 't ver volg niet meer rnee bezig te houden Men vroeg zelfs verantwoordiging, hoe de ven steraffiches er gekomen waren... alsof collega Cal lebaut ze na inbraak aanbracht. Mijnheer de Burgemeester, dergelijke praktijken van onze stadspolitie roepen bij mij beelden op uit het ooglogsverleden of worden regelmatig op TV vertoond ais zaken die gebeuren in rode of fascis tische dictaturen. Dit is zuiver intimidatie en mensen onder mo rele druk zetten. Gewone buitenmensen die zich niet bezighouden met dergelijke prulle reglementeringen worden op die wijze op unfaire manier gechanteerd. Men kan aanvoeren dat het wettelijk niet toege laten was omdat er geen schriftelijke toelating werd afgeleverd. Men mag echter eerst de affiches niet aftrekken en dan gaan vragen of ze de toelating hebben ge geven. Bovendien zijn wij akkoord dat wetten en re glementeringen dienen toegepast te worden, maar dan door iedereen. Sedert de fusie heb ik reeds meermalen affiches van allerhande aktiviteiten, ook van politieke bals met of zonder foto's, aangeplakt gezien op allerlei plaatsen tot de elektriciteitspalen toe. Zelfs nog sedert collega Callebaut geverbaliseerd werd. Moeten wij net allemaal verzwijgen dat Land- bouwcomice, Ninove-Centrum en Focus wel mochten aanplakken op verkeerspalen. Moeten wij zwijgen nadat in Denderwindeke, naar aanleiding van de bosbeurs, de omgeving overal beplakt was, tot op wegwijzers toe. Collega Calle baut die de betrokkene ging inlichten omtrent de mogelijke gevolgen kreeg ais antwoordhet kan geen kwaad, Mijnheer de Burgemeester weet ervan... en alles bleef Moeten wij nog zwijgen als aan het café «Slacht huis» te Denderwindeke een aanplakbord Friture door de politie moest verwijderd worden en de po litieagent zei wij kunnen niet anders... er is klacht ingediend... zorg dat het over tien minuten verwij- (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1981 | | pagina 1