h rist £/7 \i 0\ksQe z'ind ]N(J HET SCHANDAAL DER ONTEIGENINGEN1 Raadszitting Vijfenvijftigste Jaargang. Vrijdag 13 februari 1981 DE DASSELTSTRAAT TE DENDERWiNDEKE VAN 22 JANUARI 1981 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478635-87 In de meeste gevallen hebben de eigenaars hun akkoord betuigd in december 1979. Die verkcopsverbintenissen werden door de Ge meenteraad goedgekeurd op 5 juni 1980. De Bestendige Deputatie heeft gunstig advies gegeven op 7 januari 1981. De koninklijke goedkeuring is in dit gevai vereist omdat het gaat om méér dan 5 miljoen frank. Zonder grote tegenvaller kan de koninklijke goedkeuring verwacht worden tegen einde maart '31. Na de koninklijke handtekening zullen er op wei nig na 3 maanden verlopen vooraleer de administra tieve akte door de Burgemeester zal kunnen verle den worden. Na het ondertekenen van die akte zullen er 2 maanden nodig zijn voor de registratie en voor de overschrijving ervan. Volgens de gestelde voorwaarden zai de intrest slechts beginnen lopen 3 maanden na de overschrij ving van de akte. In klare woorden de koopprijzen en de vergoe dingen vastgesteld in december 1979 zullen slechts intrest opbrengen, vermoedelijk vanaf december 1981 t.t.z. bijna 23 maanden later Maar dan nog maar een intrestje aan burgerlijk tarief, t.t.z. aan 8,5 x x X Maar er is méér •Een voorwaarde van de verkoopsovereenkomst voorzag dat toelating gegeven werd om te werken op de verkochte grond van zodra de Gemeenteraad akkoord was. De Gemeenteraad gaf zijn akkoord met de afge sloten overeenkomsten op 5 juni 1980. De stad Ninove heeft evenwel haar eigen termijn niet nageleefd. Reeds op 18 januari 1980 stuurde ze aan de Dienst van de Gesubsidieerde Werken een attest van beschikbaarheid van de gronden, zonder dewelke ze geen goedkeuring kon bekomen voor de uitvoering der werken. En op 15 april 1980 gaf het College bevel aan de aannemer om de werken aan te vatten op 12 mei 1980 If! x x X Samengevat. De stad Ninove sluit koopovereenkomsten af in december 1979. Ze neemt de aangekochte goederen in bezit in mei 1980, vóór de goedkeuring van de Gemeenteraad en van de hogere overheid, zonder betaling van één centiem in vergelding van het bezit en het gebruik, vóór de betaling van koopprijzen en vergoedin gen. die slechts 8,5% intrest zullen opbrengen ten vroegste in november 1981. En zeggen dat meneer de schepen van open bare werken enz... een technische nota nodig heeft om... misschien te willen... inzien dat zulke akkoor den onwaardig zijn voor openbare besturen A.D.R. 21Buitengewone onderhoudswerken aan W.GV. nr 566 in de stad Ninove en Okegem Goedkeu ring eindafrekening. Dhr Timmermans De eindafrekening beloopt 4.796.631 F. H Algemene goedkeuring met 25 stemmen (dhr Prieels had de zaal verlaten). 22) Aanleg koliektor vanaf de Graanmarkt naar het waterzuiveringsstation te Ninove Voorlopige goedkeuring onteigeningsplan. Dhr Timmermans Alleen de ondergrond wordt onteigend. Dhr De Riemaecker Aan welke prijs Dhr Timmermans Het gaat om het principe. Dhr De Riemaecker Er bestaat een principe over het onteigenen van de ondergrond. Dhr Timmermans We moeten eerst het prin cipe goedkeuren en dan een schattingsverslag vra gen. Dhr Dn Riemaecker Er worden nogal wat kronkels gemaakt. Dhr Timmermans We mogen niet in de nabij heid van de trekweg komen. Dhr De Riemaecker Er worden zo maar vier hoeken voorzien. Aigemene goedkeuring met 26 stemmen. 23) Aanwerving van een deel van onroerende goe deren te Okegem/Leopoldstraat, voorlopige goedkeuring Onteigening. Dhr Timmermans Dit punt wordt verdaagd omdat wij eerst de toestand ter plaatse willen onder zoeken. 24) Goedkeuring erfdienstbaarheid van doorgang te Denderwindeke Vaststellen vergoeding. Dhr Timmermans Det gaat over een erfdienst- Priis voor Jaarabonnement: 470 F. Priis per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. baarheid op de eigendom Van Rossem. Oppervlakte 150 m2. Prijs: 136.688 F, wederbeleg inbegrepen. Dhr De Riemaecker Welke afstand heeft die riolering op de eigendom Van Rossem Dhr Timmermans 50 m. Dhr De Riemaecker Zijn er onderzoekschou- wen voorzien Dhr Timmermans Dat kan ik nu niet zeggen. Dhr Durant Twee. Dhr De Riemaecker Wat voorziet het alge meen rioieringsplan Dhr Timmermans Het is natuurlijk een voor lopige lozing, maar die past wel in het algemeen plan. Dhr De Riemaecker Op welke diepte liggen de afvoerbuizen Dhr Timmermans Ik heb er geen idee van. Dhr Durant Juist onder de grond. Dhr De Riemaecker Welke doorsnee heeft de riolering daar Dhr Timmermans 0,50 m. en aan de beek 0,70 m. Dhr De Riemaecker Dit is toch wel een zeer schadelijke operatie. Het is de oude zate van de tram die door Van Rossem aangekocht werd. Er is hier goed gebrek aan coördinatie van de betrokken partijen vast te stellen. Het is in elk geval een schone cadeau voor Van Rossem die mogen bouwen heeft waar hij niet mocht bouwen. Op 19 mei 1978 kreeg hij geen toelating, maar 6 maanden later, ingevolge een bijkomend on derzoek, mocht hij plots wel bouwen. Welke cavalle- rie daar gestormd heeft weet ik niet Dhr Timmermans Wij zijn niet verantwoorde lijk. Dhr De Riemaecker Maar wij zijn wél betrok ken bij de trammaatschappij. Dhr Beeckmans Er was een toelating van de gemeente. Dhr De Riemaecker Wat U daar zegt is een grote kemel Dhr BeecKmans Ik bedoelde het gemeente bestuur van Denderwindeke vóór 1970. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 10 (CVP en V.U.). 25) Restauratiewerken geklasseerde Wildermolen te Appelterre-Eichem Goedkeuring ontwerp Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans De restauratiewerken wor den geraamd op 185.600 F (met BTW). We zullen betoelaging aanvragen. Mevr. Martens-De Kegel Voor één keer liggen die kosten zo laag Dhr Timmermans Het betreft uitsluitend de noodzakelijke herstellingen. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 26) Schilderwerken aan de Dekenij te Ninove Goedkeuring onvoorziene werken. Dhr Timmermans Deze bijkomende schilder werken belopen 122.980 F en werden berekend op het bestaande bestek der reeds uitgevoerde werken. 27) Modernisering openbare verlichting Hallebaan/ Meerbeke Goedkeuring Vaststellen wijze (Lees verder op pagina 2) Qhb/

Denderklok | 1981 | | pagina 1