e Z.E.tt. A. Man Raemdonck PARKEERMETERS Vijfenvijftigste Jaargang. Vrijdag 20 februari 19Ö1 PLECHTIGE AANSTELLING VAN TOT PASTOOR-DEKEN VAN NINOVE TE NINOVE Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tei. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 PrMs voor Jaarabonnement470 F. Prils per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Onze monumentale O.-L.-Vrouwekerk baadde in een heerlijk winters zonnelicht toen, voorafgegaan door een tiental mooi-uitgedoste ruiters, de door-een vierspan getrokken koets uit overgrootmoeders tijd, het Kerkplein bereikte en Z.E.H. Vicaris-Generaal De Lange, Z.E.H. Van Raemdonck, vergezeld van zijn getuigen Z.E.H. De Block, pastoor van St.-Antelinks en Z.E.H. Laureys, pastoor van Temse, officieel voet zetten op Ninoofse bodem. Heer Burgemeester Cosyns stelde er Schepenen en Gemeenteraadsleden voor, terwijl Heer Dr. Van der Hulst dit deed voor de leden van de Kerkfabriek. De Heer Burgemeester verwelkomde de nieuwe Herder namens het Stadsbestuur en drukte de wens uit dat de zeer goede samenwerking tussen Kerk en Gemeente zoals voorheen, ook nu moge besten digd blijven. Z.E.H. Van Raemdonck dankte voor de welkomst woorden en verklaarde dat hij, sinds de enkele dagen dat hij reeds verborgen te Ninove vertoefde, de prettige ervaring opdeed het goed met de Ninovie- ters te kunnen stellen. Midden een haag van jeugdige parochianen be reikten de vooraanstaanden de kerk waar reeds vele gelovigen hadden plaats genomen. Na het zingen van het Nederlands Te Deum begroette de Voorzitter van de Kerkfabriek, Heer Dr. Van der Hulst, Z.E.H. Van Raemdonck en bracht tevens ook hulde aan zijn voorganger Z.E.H. De Landtsheer. Door de giften van de parochiegemeen schap zal het mogelijk zijn dat reeds over één maand Mis zal kunnen gelezen worden in de ingerichte winterkapel, de vroegere doopkapel. Namens de Kerkfabriek werd een kazuifel geschonken. Z.E.H. Vicaris-Generaal De Lange schetste de betekenis van deze aanstelling en door Z.E.H. De Block werd lezing gegeven van de benoemingsbrief van de Bisschop, waarop de Vicaris dan overging tot de aanstelling van de nieuwe Deken. Tijdens de Eucharistieviering werd Z.E.H. Deken Van Raemdonck in concelebratie aan het altaar bij gestaan door Z.E.H. Vicaris-Generaal De Lange, Z.E. Heren De Block en Laureys, Z.E.H. De Smet, Princi paal van het Sint-Aloysiuscollege, en de E. Heren De Prins en Baetens, onderpastoors te Ninove. In zijn homelie deed de nieuwe Deken beroep op iedereen om zijn herderlijke taak te verlichten en mogelijk te maken, terwijl hij ook even bleef stil staan bij het heerlijk apostolaatswerk van zijn voor ganger, Z.E.H. De Landtsheer. De mooie misteksten werden door de gelovigen goed meegezongen terwijl het Sint-Gregoriuskoor, onder leiding van de Heer G. Vanderpoorten, en aan het orgel begeleid door de Heer J. Collin, een heer lijke en kunstvolle uitvoering bracht van het Gloria, het Sanctus, het Agnus Dei en de communiezang. Bij het eindigen van de kerkelijke plechtigheid dankte Z.E.H. Deken allen die meehielpen om deze plechtige aanstelling zo ordevol te laten verlopen, terwijl hij moeilijk zijn ontroering kon bedwingen bij zijn groet aan de aanwezigen uit zijn voorgaande parochie. Graag sluiten wij hier met de bede tijdens de H. Mis uitgesproken Dat Zeereerwaarde Heer Deken Van Raemdonck zich hier vlug thuis mag voelen als één van de onzen dat hij hier echt gelukkig mag zijn dat hij voor zijn priesterwerk steun mag vinden in de genade van God, en in de hulp en de medewerking van alle parochianen. De Denderklok sluit zich aan bij deze mooie woorden en wenst Zeereerwaarde Heer Deken een lang en vruchtbaar apostolaat in het Ninoofse De fusie van gemeenten had een ongewone toe loop voor gevolg naar administraties en andere in stellingen, gevestigd in het stadscentrum. 't Is daarom dat we destijds hebben voorgesteld parkeermeters te plaatsen in de bijzonderste straten met doortochtverkeer in volle stadskom. Ons voorstel was ingegeven zowel in het belang van verplichte stadsbezoekers als in het belang van nering en tering, kortom in het algemeen belang. Het werd op 17 november 1977 door de bestuurs- meerderheid verworpen niet omdat het slecht was, maar tenslotte omdat het uitging van de oppositie I Nu heeft de bestuursmeerderheid het plaatsen van parkeermeters zelf bewerkstelligd, met als eer ste opvallend resultaat dat stadsbezoekers nu ge makkelijk parkeergelegenheid vinden, in volle stads kom, voor de duur die ze zelf willen bepalen en be talen. De uitleg ligt voor de handde wagens van tal rijke bedienden, die er tegen opzagen honderd me ter te voet af te leggen om hun wagen gedurende gans hun werkduur kwijt te speien, zijn verdwenen evenals de wagens van steeds dezelfde kortzichtige aangelanden. Maar het opstellen van parkeermeters heeft ook schaduwzijden. Vooreerst werden er te veel opgesteld. Zo in de Karelhoofdstraat b.v. waar tenslotte bitter weinig of geen handelsinrichtingen gevestigd zijn en waar woongelegenheid tot nu toe eerder beperkt is. Vervolgens werden bepaalde parkeermeters hin derend opgesteld. Zo in de Beverstraat b.v., kant stadhuis, waar ze het normaal voetgangersverkeer op nauwe voetpaden hinderen. Tenslotte werden bepaalde parkeermeters sto rend opgesteld. Zo voor het monumentale dekenij gebouw b.v. waar ze daarenboven het efficiënte ef fect van de vroegere parkeerduur tot een kwartuur volledig teniet doen. Klachten erover van de hande laars uit de buurt zullen niet lang uitblijven. En waarom is het gebruik van de parkeermeters verplicht op werkdagen, zon- en feestdagen uitge zonderd Sinds wanneer is de zaterdag opnieuw een werk dag Was het niet eenvoudiger verplicht behalve op zon- en feestdagen Heeft men een mogelijkheid tot contestatie en •tot verbaliseren willen waarborgen Nog een andere kwestie werd gesteld door een parlementariër op 2 januari 1981. Zijn personen die in een zone van parkeermeters wonen, die een garagepoort met uitrit hebben waar op hun nummerplaat bevestigd is, ook onderworpen aan de taks voor parkeermeters De bevoegde minister heeft daar letterlijk op geantwoord als volgt In toepassing van artikel 27.3.1 van het ver- keersreglement is het gebruik van parkeermeters slechts verplicht op plaatsen met parkeermeters. Een plaats gelegen vóór een berijdbare inrij mag niet voorzien zijn van een parkeermeter en bijgevolg mag het voertuig waarvan het inschrij- vingsnummer op de inrij is aangebracht deze plaats voor het parkeren vrij gebruiken. Het spreekt vanzelf dat op die plaats gepar- keerde voertuigen de parkeerplaatsen met parkeer- meters niet mogen overschrijden. Bij ons weten werden geen parkeermeters op gesteld vóór inrijpoorten. Maar er werden wel gele onderbroken strepen aangebracht vóór inrijpoorten, waardoor parkeren op de rijbaan verboden is voor wagens waarvan het inschrijvingsnummer op de inrijpoort is aangebracht. We zullen liefst niet vragen waarom. A. De Riemaecker. a

Denderklok | 1981 | | pagina 1