^/QQIT] S QUOUSQUE TANDEM?] Raadszitting Vijfenvijftigste Jaargang. Vrijdag 6 maart 1981 VAN 19 FEBRUARI 1981 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 0400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prils voor Jaarabonnement470 F. Prils per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. De nieuwe gebouwen van de basisschool van het Instituut der HH. Harten, opgericht langs de On- derwijslaan te Ninove, werden onder grote belang stelling, plechtig ingewijd op 27 september 1980. In de nacht van zaterdag 21 en zondag 22 fe bruari 1981 werd aldaar inbraak gepleegd. De inbrekers, vermoedelijk teleurgesteld omdat er geen geldschatten voorhanden waren, zijn aldaar overgegaan tot de grondige vernieling van de inboe del. Deze baldadigheden met onbecijferbare gevol gen hebben weinig of geen weerklank gevonden zo in de pers als bij de bevolking. Dit nieuw wanbedrijf doet evenwel vragen oprij zen omtrent de veiligheid van de Ninoofse burgers en van hun bezit. Ons stadsbestuur voorzag in de begroting van 1981 een gewone uitgave van 29.863.316 F voor de politie. Dit beduidt, op weinig na, circa 1.000 F per Inwoner. Zulke uitgave wordt zeker en vast niet bedoeld voor de oprichting en de... werking ...van een pa radekorps. Voor iedereen beduidt dergelijke uitgave een verzekeringspremie voor de veiligheid en de rust van de ganse bevolking en van haar bezit. Dat is één Maar het volstaat niet ruime middelen te voor zien, want ons stadsbestuur moet ook instaan voor hun GOEDE INVESTERING. Dit blijkt wel het geval te zijn. Onze politie beschikt over een voorlopige, be hoorlijke en centrale huisvesting, die ze trouwens zelf verkozen heeft bij voorkeur aan andere voorge stelde mogelijkheden. Alhoewel al de betrekkingen voorzien door de personeelsformatie-verordening nog niet bezet zijn, toch beschikt de stedelijke politie thans over vol doende personeel. Het korps beschikt over de meest moderne en volledige uitrusting. Daarom mag niemand beweren dat de ruime middelen voorzien voor de oprichting en de inrich ting van ons stedelijk politiekorps niet goed werden geïnvesteerd. Dat is twee. Maar het volstaat niet ruime middelen goed te investeren. De investering MOET EFFICIENT ZIJN EN RENDABELE UITSLAGEN opleveren. En daar nijpt het schoentje. De perioden en de uren tijdens dewelke bal dadigheden gepleegd worden op de begraafplaats van de Groeneweg te Ninove zijn door iedereen ge kend. Het paar avonden en nachten van de week tij dens dewelke inbraken en baldadigheden gepleegd worden en zelfs de cirkel binnen dewelke dit meestal gebeurt, zijn eveneens door iedereen meer dan vol doende gekend. Er mag dan ook in vraag gesteld worden of daar rekening mee gehouden wordt Zo jain doel treffende mate Doeltreffend wat het aantal ingestelde man schappen betreft Doeltreffend wat de ingestelde middelen be treft Patrouilles met wagen Patrouilles met fiets Patrouilles te voet De regelmaat van bepaalde voorvallen op be paalde tijdstippen wijzen op negatieve antwoorden. Dat zal eens voor goed, definitief, moeten klaar getrokken worden waar het behoort. Dat is drie. Alles heeft grenzenvooral het vertrouwen, doch zelfs het geduld van de bevolking. 't Is daarom dat onderhavige bijdrage gesteld wordt onder de aanhef van een befaamde interpel latie in de Romeinse Senaat quousque tandem, Catilina, abutere patientia nostra Hoe lang, heren van ons gemeentebestuur, schikt ge nog misbruik te maken van ons geduld A.D.R. 26) Plaatselijke openbare bibliotheek Vaststelling personeelsformatie. Dhr Moens We hebben recht op 8,4 perso neelsleden met betoelaging. (geeft nadere toelichting over de indeling van het personeel). Dhr Baro Dit wordt een zeer kostelijk project. Dhr De Riemaecker Inderdaad. Dhr Timmermans Het wordt opgelegd door de nationale wetgeving. Dhr De Riemaecker Dit zijn dan de besparin gen. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 10 (C.V.P. en V.U.) bij 1 onthouding (Mevr. Martens-De Kegel). 27) Voorstel tot tussenkomst in de kosten van op richting van Dr. Hemerijckx-monument. Dhr Moens De stad geeft een subsidie van maximum 1 miljoen F. Maar alle verdere kosten moe ten gedragen worden door het Comité. Dhr Baro Akkoord, na 2 jaar gepraat bleef er maar één oplossing meer over. Dhr Burgemeester En de 8 jaar voordien Dhr Baro Dit is niet voor ons. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 28) Algemeen politiereglement Vaststelling. Dhr Burgemeester Het gaat om twee opmer kingen geformuleerd door dhr Gouverneur. Het ge meenteraadsbesluit van 30.10.80, houdende vaststel ling van een algemeen politiereglement, wordt inge trokken en vervangen. Dhr De Riemaecker Ik begrijp niet dat de Gouverneur thans in vraag stelt in hoever een ge meentebestuur aannemers van ruimingswerken, die gebruik maken van de openbare wegen op het grond gebied van Ninove. kan verplichten voorafgaandelijk hiervan aangifte te doen en zelfs hun bestemming op te geven. De tekst werd overgenomen uit het vroeger po litiereglement van Ninove-stad, dat zonder opmerkin gen, goedgekeurd werd door dezelfde Gouverneur. Een welbepaalde reden lag aan de basis van deze beschikkingen het feit dat aannemers van rui mingswerken de opgehaalde oogst gingen uitstorten, op afgelegen plaatsen, in rioleringen of waterlopen. Daarom de drastische verplichting van aangifte van de bestemming der opgepompte waar. Het beoogde doei werd omzeggens volledig be reikt. Omzeggens volledig de laatste gekende lo zing in de riolering van het industriepark dagtekent van voor enkele maanden. Ik zal niet betwisten dat het probleem een an der uitzicht gekregen heeft met de fusie van gemeen ten het blijft zoals het vroeger was voor het stads gedeelte van Groot-Ninove en het is in werkelijkheid onbestaande voor gans het landelijk gedeelte van ons grondgebied. Zo nodig zal naar andere beschik kingen dienen uitgezien te worden. Dhr Burgemeester De opmerkingen van dhr Gouverneur gaan over het vervoer van dergelijke producten, niet over het lozen. Dhr Van Wayenberg Het is een echte pest. Ze voeren soms beer 14 dagen aan één stuk. Die zou elke dag op het veld moeten ingereden worden. Goedgekeurd met 25 stemmen bij 2 onthoudin gen (Mevr. Martens-De Kegel en dhr De Riemaecker) 29) Personnel Reglement betreffende sommige verloven en disponibiliteit Aanvulling. Dhr Burgemeester Art. 16 van het reglement betreffende sommige verloven en disponibiliteit vastgesteld door de gemeenteraad op 26 april en 5 juli 1979 en aangevuld en/of gewijzigd bij raads- beslissing dd 8 november 1979 en 21 februari 1980 wordt ingetrokken en vervangen door een nieuw gecoördineerd artikel 16, Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 30) Personeel - Openver klaring van een betrekking van mannelijk of vrouwelijk bureauchef, te bege ven bij aanwerving Vaststelling aanwervings- voorwaarden conform het statuut. Dhr Burgemeester De eerste maal dat deze plaats te begeven was waren er 6 kandidaten waar van zich 1 terug trok. Van deze 5 kandidaten namen er 2 deel aan het examen. Geen van beiden slaagde. Derhalve wordt deze plaats opnieuw open verklaard. Aigemene goedkeuring met 27 stemmen. 31) Personeel Openverklaring van een betrekking van mannelijk of vrouwelijk redder Vaststel ling aanwervingsvoorwaarden conform het sta tuut. Algemene goedkeuring mei 27 stemmen. (Lees verder ep pagina t)

Denderklok | 1981 | | pagina 1