WR e^n e/7 rt ^'Qams Doet het pijn, Kolonel Raadszitting Vijfenvijftigste Jaargang Vrijdag 27 maart 1981 De beschuldiging fraude met het Gewestplan een grote smeerlapperij Een schandaal inzake onteigeningen De stier steigert VAN 12 MAART 1981 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prüs voor Jaarabonnement: 470 F. Priïs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Nummer 3 van Marianne kwam van de pers, ver antwoordelijke uitgever Manfred Janssens, opnieuw dank aan de hernieuwde en vrijwillige steun van verschillende stadsleveranciers. Ditmaal is 't met koleire. Een 10-tal kolommen om te trachten te bewijzen dat het de mensen waren, die geen belang hadden bij het Ö.P.A. Burchtdam, die gefoefeld hebben. 't Is nochtans zo simpel. Er bestaan strikte voorschriften voor het op maken van een Gewestplan. Nadat al de vastgestelde termijnen verstreken waren komt Schepen Timmermans en NIEMAND ANDERS met een voorontwerp B.P.A. Burchtdam voor de dag. Het B.P.A. Burchtdam kon niet verwezenlijkt worden zonder aanpassing van het Gewestplan. Ondanks het feit dat alle termijnen verstreken waren wordt het Gewestplan toch aangepast zonder openbaar onderzoek zonder advies van de Bestendige Deputatie zonder advies van de regionale commissie van advies voor de streek Oost-Vlaanderen. Wie anders dan Jacques Timmermans had daar belang bij De Stad sluit overeenkomsten af waarin te lezen staat de verbintenis is geldig voor een termijn van zes maanden die ingaat op de dag der goedkeuring ervan door de Gemeenteraad van Ninove. Klaar en simpel. Anderhalf jaar later beweert de Stad dat dit wil zeggen de goedkeuring van de hogere over heid Is het aanwenden van dergelijke trukjes om mensen te doen ondertekenen schandalig of niet Ja, zegt men, maar uw onteigeningen voor de waterlopen hebben lang geduurdDoor wiens fout Hoeveel personeel mocht en kon daarvoor ingezet worden en gedurende hoelang Hoeveel kreeg iemand om privaat te presteren hetgeen hij in open bare functie niet kon Hoeveel bomen werden ver goed die nooit bestaan hebben En de toegangsweg naar de stedelijke begraaf plaats te Ninove De Schepen van Openbare Wer ken enz... heeft reeds méér dan 4 jaar gelegenheid en mogelijkheid gehad om daar te tonen wat hij kan. Deze hoogstaande bijdrage bewijst beter dan wie of wat ook dat de Soskens op hun gevoelige tenen getrapt werden. Zulke toon zullen wij niet aanslaan en op zulke weg zullen we niet volgen. Want we zouden moeten beginnen met een kalf en, kolonel, misschien zwij gen over een os Dhr Burgemeester Het woord is aan dhr. Verekens. Dhr Verekens Mijnheer de Burgemeester, Heren Schepenen, Mevrouwen, Mijne Heren, Omdat ik vast mag geloven dat U allen zonder onderscheid verdedigers bent van alle principes van vrijheid en democratie, zult U het het mij eens zijn dat het verbod voor een kategorie personen om een openbare plaats te betreden, dient te worden be schouwd als indruisend tegen de algemene rechts principes, daar in rechte een openbare plaats een plaats is waar iedereen zonder onderscheid toegela ten wordt. Tot mijn niet geringe verbazing heb ik vastge steld dat helaas te Ninove aari bepaalde instellingen bordjes zijn verschenen met het opschriftINTER- DIT AUX ETRANGERS Terloops wil ik zeggen dat het mij een raadsel is waarom men er van uitgaat dat vreemde mensen per definitie Frans spreken. De laatste maanden worden wij in Vlaanderen en dus ook te Ninove geconfronteerd met een sterke toename van het racisme en daaraan gekop peld het facisme. Voorbeelden daarvan treffen wij helaas maar al te dikwijls in onze dagbladen aan. De economische toestand zal daar zeker niet vreemd aan zijn. De eerste slachtoffers die fascis tische en rassendiscrimenerende groepen willen tref fen, zijn de gastarbeiders en de bij ons verblijvende vreemdelingen in het algemeen. De in Ninove wo nende vreemdelingen maken zowat 1% van onze bevolking uit. De SP-fractie in deze Raad is van oordeel dat het noodzakelijk is, ook in onze stad, de gepaste maatregelen te treffen, vandaar volgend voorstel tot gemeenteraadsbeslissing De Gemeenteraad, Overwegende dat het noodzakelijk is in onze stad gepaste maatregelen te treffen tot bestrijding van discriminatie uit hoofde van huidskleur of natio naliteit Gelet op art. 78 van de gemeentewet BESLUIT: Artikel 1 Het is de eigenaars en uitbaters van lokalen, welke voor het publiek toegankelijk zijn, verboden de normale toegang tot deze lokalen te verhinderen of te verbieden aan personen of groepen op grond van hun huidskleur of nationaliteit en dit in het bijzonder door het aanbrengen, binnen of bui ten vermelde lokalen, van enige zichtbare aandui ding, die op zulkdanig verbod zou kunnen wijzen. Artikel 2Bepaalt verder de straf bij overtre ding en artikel 3 handelt over de afkondiging en aanplakking zoals voorzien in de gemeentewet Ik wil hier onmiddellijk bij vertellen dat ik niet de pretentie wil hebben zelf deze tekst te hebben opgemaakt. Daarvoor heb ik mij namelijk ruim laten inspireren door identieke politiereglementen die reeds werden goedgekeurd in de Waalse gemeente Courcelles (24.3.80) en in de Vlaamse gemeenten Geel (30.6.80), Turnhout (9.5.77) en Lokeren (15. 12.80). In Gent, Sint-Niklaas en Dendermonde werd het probleem eveneens bij de gemeenteraad aanhangig gemaakt. Voor wat het voorstel nu betreft hier in de Ni- noofse Raad, ben ik mij ervan bewust dat de gemeen teraadsleden en hun fracties zich niet bij voorbaat hebben kunnen beraden om een uitspraak ter zake te doen, alhoewel ik geloof dat vrijwel iedereen het met het principe zal eens zijn. Anderzijds is het ook zo dat in de Kamer van Volksvertegenwoordigers op 12 februari 1981 het wetsvoorstel Dejardin werd goedgekeurd, die daden van racisme en rassenhaat strafbaar stelt. Het voor stel is ondertussen ook rondgedeeld in de Senaat en daar verwacht men dat er amendementen zullen ko men zodat niet met zekerheid kan vooropgesteld worden wanneer de wet uiteindelijk van kracht zal zijn, waardoor dan politiereglementen, zoals bedoeld in voorliggend voorstel, in zekere zin overbodig zul len worden. ik stel dan ook voor om in de Senaat via collega schepen Mijnheer Waltniel te informeren naar de concrete vooruitzichten terzake om zo spoe dig mogelijk het voorstel van onze fractie in een commissievergadering van de gemeenteraad onder ogen te kunnen nemen, ten einde binnen een termijn van 2 a 3 maanden tot een stemming in deze Raad te komen. Dhr Burgemeester Ik meen dat bedoeld voor stel van de Senaat al terug naar de Kamer gestuurd is. Ik ontving een tekst met een soortgelijk voor stel maar die niet volledig overeenstemt met de door U voorgelezen tekst. Dhr Verekens Voor die tekst ben ik niet ver antwoordelijk. Dhr De Riemaecker Bezorg ons het voorstel van dhr Verekens en dan kan die in de fracties on derzocht worden. (Lees verder op paging 2) 6

Denderklok | 1981 | | pagina 1