u0W65eimd "ee%, Het Nieuu/e Politiereglement i Vijfenvijftigste Jaargang. Vrijdag 3 april 1981 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepcortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Priis voor Jaarabonnement: 470 F. Priïs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. up iS februari 1981 werd door de Gemeente raad van Ninove een nieuw Algemeen Politieregle- ment vastgesteld, dat door de Bestendige Deputatie werd goedgekeurd op 12 maart 1981 en bekendge maakt op 19 maart 1981. De vijfde dag na deze be kendmaking is dit regiement van kracht geworden. Ten behoeve van onze lezers zullen wij, over verscheidene weken, de totale tekst van dit nieuw Politiereglement in ons weekblad afdrukken. x x x HOOFDSTUK 1. DE VEILIGHEID EN HET GEMAK VAN DOORGANG OP DE OPENBARE WEGEN. Afdeling 1 - Algemene bepaling. Artikel 1 Voor de toepassing van dit hoofdstuk en. meer algemeen, van deze verordening, is de openbare weg, de weg die in 't algemeen belang van de inwoners gebruikt wordt. Hij omvat alles wat ten behoeve van de weg is aangelegd en tot zijn behoud strekt. Afdeling 2 - Manifestaties en samenscholingen op de openbare weg. Artikel 2. a) Samenscholingen, optochten, betogingen en alle andere manifstaties op de openbare weg, zijn verboden, tenzij mits voorafgaande schriftelijke ken nisgeving aan de burgemeester. b) Eike kennisgeving van samenscholingen en optochten moet schriftelijk geschieden, ten minste 8 dagen vóór de vastgestelde datum van de beto ging. Deze kennisgeving moet volgende inlichtingen omvatten uur en plaats van concentratie, uur van vertrek, gevolgde wegwijzer, plaats en uur van ont binding indien het een optocht betreft, raming van het aantal deelnemers, voorziene organisatiemaat- regeien, naam en adres van de organisatoren. c) Het dragen of voorhanden hebben van enig voorwerp, dat gebruikt kan worden om te slaan, te steken of te verwonden, evenals het dragen van hel men of schilden, is gedurende hogervermelde mani festaties verboden. d) Vlaggen en muziekinstrumenten zijn steeds toegeiaten. Het dragen van spandoeken en borden is alleen toegelaten wanneer ze een dergelijke groot te hebben, dat ze minstens door twee personen moe ten gedragen worden. Voor de toepassing van artikel 2 dient onder manifestatie verstaan te worden, een georganiseerde samenscholing met als doel een overtuiging of een eis kenbaar te maken. Artikel 3Elke persoon die deelneemt aan een samenscholing op de openbare weg dient zich te schikken naar de bevelen van de politie. Afdeling 3 - Het privatief gebruik van de openbare weg. Artikel 4Wordt gestraft met de straffen be paald bij artikel 167 al wie zich schuldig maakt aan privatief gebruik van de openbare weg, op de be gane grond alsook erboven en eronder, en waardoor een inbreuk wordt gepleegd op de veiligheid en het gemak van doorgang, tenzij hij daartoe schriftelijke toelating van de bevoegde overheid heeft bekomen. Artikel 5Meer bepaald mogen geen zonne tenten, markieses, luiken of andere inrichtingen, be weegbaar of vast, aan winkels en andere gebouwen worden bevestigd, indien zij de vrije doorgang van voetgangers en andere weggebruikers zouden kun nen hinderen of belemmeren. Artikel 6Geen schoorsteenpijp, noch enige andere buis of voorziening om rook, damp of gassen te geleiden, mag op of boven de openbare weg uit komen. Artikel 7 Fietsen, bromfietsen en uitstallingen moeten steeds zodanig geplaatst worden dat ze het verkeer van voetgangers, fietsers of voertuigen niet in het minst hinderen en dat op het voetpad een vrije doorgang van Q<90 m. behouden blijft. Artikel 8 Het is verboden spandoeken, draden, toestellen of andere verbindingen, uitgaande van pri- véinitiatief, op of over de openbare weg aan te bren gen, zonder toelating van de Burgemeester. Artikel 9 De politie kan van rechtswege alle voorwerpen doen wegnemen waarvan de plaatsing een privatief gebruik van de openbare weg uitmaakt, of in strijd is met één der voorgaande artikelen. Bij weigering of ontstentenis van wegname kan de po litie ze zelf wegnemen of laten wegnemen op kosten van de overtreder. Artikel 10: Behoudens voorafgaandelijke schrif telijke toelating van de burgemeester, is het te allen tijde verboden op de openbare weg kramen, wagens of om het even welke inrichting te plaatsen met het oog op de verkoop van om 't even welke produkten, waren of eetwaren. Voorafgaande aiinea is niet toepasselijk op de houders van een standplaatsvergunning op de weke lijkse dinsdagmarkt of de vervangende markt, die geregeld is bij het desbetreffende marktreglement. De natuurlijke- of rechtspersonen aan wie de toelating werd verleend, zullen op een duidelijke zichtbare plaats van de inrichting, hun naam en adres, de hierboven beoogde toelating en het bewijs van betaling van de retributie, voorzien bij het be trokken retributiereglement, uithangen. De politie is belast met de vaststelling van de overtredingen op voorgaand artikel en kan van rechts wege de plaatsen ontruimen of doen ontruimen die zonder toelating werden ingenomen. Artikel 11: Behoudens voorafgaandelijke schrif telijke toelating van de burgemeester is het verkeer met reclametoestellen en reclamewagens, alsmede het gebruik van luidsprekers, geluidversterkers en geluidvoortbrengende toestellen op de openbare weg verboden. De dragers van reclamevoorwerpen moeten langs de boord van het voetpad lopen. Zij mogen niet blijven staan. De bestuurders van reclamewa gens mogen niet parkeren. Het gebruik van luidsprekers, geluidversterkers en andere geluidvoortbrengende toestellen, alsmede het rondrijden in koionne met reclamewagens is to taal verboden, in het stadscentrum op dinsdagvoor middagen, zaterdagen, zon- en feestdagen. Dit ver bod geldt niet voor politieke partijen, gedurende 14 dagen die aan de verkiezingen voorafgaan, of gedu rende een termijn die door de burgemeester wordt bepaald: Het blijft echter ook voor deze laatsten gelden in het stadscentrum op dinsdagvoormiddag. De natuurlijke- of rechtspersonen die de beoog de toelating hebben bekomen, zullen deze op elk verzoek van de politie vertonen. Het bewijs van be taling (kwijting) van de belasting, voorzien bij het belastingreglement op toestellen of voertuigen met luidsprekers voor het maken van reclame, zal even eens op elk verzoek van de politie vertoond worden, behoudens in de gevallen van vrijstelling bepaald' bij dit belastingregiement. Artikel 12: Om op het grondgebied van de stad het beroep van leurder te mogen uitoefenen, moet aan de volgende voorwaarden voldaan zijn 1) In het bezit zijn van de vergunning afgele verd door het Ministerie van Economische Zaken, voorgeschreven bij artikel 1 van het Koninklijk Be sluit van 28 november 1939, houdende regeling van de leurhandel. 2) Vooraf op het politiecommissariaat een ver klaring indienen, waarvan een ontvangstbewijs zal afgeleverd worden, met vermelding van de soort of soorten produkten welke men voornemens is te ver kopen op de openbare weg, het aan te wenden ver voermiddel en de duur van de uitoefening van de activiteit. Artikel 13: Bij het uitoefenen van hun beroep, moeten de leurders steeds in het bezit zijn van de vergunning afgeleverd door het Ministerie van Eco nomische Zaken, van de verklaring van het Politie commissariaat waarvan sprake in artikel 12.2 en van het kwijtschrift van betaling van de belasting voor zien bij het belastingreglement op de leurhandel. Deze stukken moeten op elk verzoek van de politie vertoond worden. Artikel 14: Niemand mag dagbladen, geschrif ten, tekeningen, prenten, aankondigingen en welke drukwerken ook in de straten, koffiehuizen en andere openbare plaatsen verspreiden of verkopen, zonder voorafgaandelijke toelating van de burgemeester. Deze bepaling is niet van toepassing op de ge schriften en drukwerken betreffende de verkiezingen noch op deze van politieke, filosofische, sociale of culturele aard. Nochtans, in geval van verstoring van de openbare orde, rust of veiligheid in hoofde van de verspreider of verkoper of van de personen die hem vergezellen, zal de politie kunnen tussenkomen om een einde aan de verspreiding te stellen. Afdeling 4 - Het uitvoeren van werken op de openbare weg. Artikel 15: Wordt gestraft met de straffen be paald bij artikel 167 al wie werken uitvoert op de openbare weg zonder schriftelijke toelating of bevel van de bevoegde overheid. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1981 | | pagina 1