r e i '"As/ en t/, /earns Bft EERBIED VOOR ONZE DODEN I HET NIEUWE POLIT1EREGLEMENT Vijfenvijftigste Jaargang. Vrijdag 10 april 1981 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 - S400 NINOVE Tel. (0-54) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Priis voor Jaarabonnement: 470 F. Prils per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Luidens een verslag van 16 november 1977 van de schepen van openbare werken kon de oude be graafplaats rond de kerk van Aspeiare gesloten op 1 juli 1954 volledig ontruimd worden. Woordelijk werd benadrukthet (ontruimen) is trouwens dringend nodig gezien de muur rond de kerk verplaatst dient te worden in het kader van het ontwerp tot verbreding van de Hoogstraat Best mogelijk, luidde het antwoord, doch de begraafplaats moet voorafgaandelijk in wettelijke vorm ontruimd worden Volgens gegevens die later verstrekt werden waren er nog 114 graven voorhanden op die be graafplaats dagtekende het laatste van 1954; was er geen zekerheid omtrent oorsprong en duur van gebeurlijke concessies, bij ontstentenis aan kerkhofregiement. Door Ninove-lnfo mochten we vernemen dat het College bijkomende werken goedkeurde voor ver- beteringswerken Hoogstraat te Aspeiare, omvattende aanpassingswerken toegang van de kerk Een paar maanden geleden waren de wegenis- werken in de Hoogstraat gevorderd tot nabij het oud kerkhof, waaruit een strook moest ingenomen worden voor de wegverbreding. De oude kerkhofmuur werd gesloopt. Daarna werd de overtollige grond van het oud kerkhof, circa één meter hoger dan het wegdek van de Hoogstraat, weggegraven. Tenslotte werden uitgravingen gedaan tot een diepte nodig voor de koffering van de Hoog straat en voor de funderingen van de nieuwe kerk hofmuur. Gans de bevolking van Aspeiare en alle voorbij gangers waren ooggetuigen van het akelig spek takel van hetgeen er op- en uitgegraven werd op het oud kerkhof. Overblijfselen van kisten, gebeenten van over levenden en besmette grondspecie werden opgela den voor... de ophoging... van een perceel bos grond, een 400-tal meter verder, langs de Plekkers straat De nieuwe wet op de begraafplaatsen en lijk bezorging heeft zulke gevallen voorzien met uitdruk kelijk en letterlijk te bepalen (artikel 19 alinea 3) De binnen de omheining van de begraafplaats gevonden stoffelijke overblijfselen worden overge- bracht op een daartoe bestemd perceel van de begraafplaats En onze stedelijke diensten Voor passende in greep Voor toezicht Niet gezien M Op het ogen blik dat we dit neerpennen liggen er nog allerlei beenderen verspreid op het werf van het oud kerk hof te Aspeiare. We zullen zelf dergelijke handelwijze niet be stempelen omdat de bevolking het zelf in passende termen zal doen. x x X Op 19 februari jl. hebben we, in verband met drie voorvallen op de stedelijke begraafplaats te Ni- nove, het College geïnterpelleerd over de niet-nale- ving van de reglementering op de begraafplaatsen en lijkbezorging. We hebben toen letterlijk verklaard Het flagrant ingebreke blijven van bepaalde ouders in hun taak van bewaking stelt een reeks problemen voor de stedelijke begraafplaats tussen Denderhoutembaan en Groeneweg. Vooraf een probleem van de oprichting van een degelijke afsluiting langs de kant van de woonwijk Groeneweg. Ermee verbonden, een probleem van aanvul- ling van een betere afscherming door groenbeplan- ting langs de kant van genoemde woonwijk. Een probleem van de gebeurlijke reglemente- ring van het bezoek aan de begraafplaats van min- derjarigen niet vergezeld van ouders of voogden. Tenslotte het probleem van politietoezicht op bepaalde dagen en uren, die iedereen kent We vroegen niets méér dan hetgeen de wet voor schrijft, vermits artikel 3 bedingt: De begraafplaats wordt zo omheind dat de doorgang en het zicht in de mate van het moge- lijke belemmerd worden. Daartoe wordt eventueel een voldoende beplanting aangebracht We hebben de vraag gericht tot diegene die daarvoor wettelijk aansprakelijk gesteld zijn door artikel 4 Gemeentelijke begraafplaatsen vallen onder het gezag, de politie en het toezicht van de ge- meenteoverheden, die zorg dragen dat er geen wanorde heerst, dat er geen handelingen in strijd met de eerbied voor de doden worden verricht en dat er geen opgraving plaats heeft zonder vergun- ning. Volgens onze politieverordening zijn de omhein de begraafplaatsen alle dagen toegankelijk voor het publiek tot 17 uur. Het sluitingsuur klopt zelden op werkdagen met de werkduur van het personeel van de technische diensten. graag verwezen wordt als het... in het kraam past! opdracht gegeven aan de politie om dagelijks op werkdagen, zaterdagen, zon- en feestdagen de toegangshekkens van het stedelijk kerkhof te sluiten. Die opdracht had voor opzet en effect dat da gelijks een zeker politietoezicht op begraafplaats en omgeving verzekerd werd en dat de vervulling van de opdracht kon gecontroleerd worden. We hebben deze week bestatigd dat de toe gangshekkens van de stedelijke begraafplaats niet gesloten waren. We hebben vernomen dat ze sinds geruime tijd, zo bij dag als bij nacht, open staan en dat niemand van een sluitingsopdracht zou afweten i I I I Ook in dit geval zuilen we ons onthouden de meester en Schepenen waarvan de leden de schijn verwekten verbaasd en verontwaardigd te zijn ov9r baldadigheden gepleegd in de buurt van een dicht bevolkte woonwijk, op een onbewaakte begraaf plaats, waarvan de toegangshekkens wagenwijd openblijven... De valse noten van de afgezaagde plaat on voldoende politiepersoneelzullen misplaats ziin voor dit geval. A. De Riemaecker gemeenteraadslid. Afdeling 13 - Het gebruik van een schietwapen op de openbare weg of in de nabijheid ervan. Artikel 41Het is verboden op de openbare weg of in de nabijheid ervan een schietwapen te gebrui ken. Artikel 42Het in artikel 41 bepaalde verbod slaat niet op het gebruik van schietwapens op de openbare weg of in de nabijheid ervan door een persoon beslast met een politieopdracht, tijdens de uitoefening van dit ambt. Artikel 43Voor de toepassing van artikel 41 wordt aangenomen dat het schietwapen in de nabij heid van de openbare weg wordt gebruikt, wanneer het gevaar bestaat dat een projectiel ervan een ge bruiker van deze weg zou raken. Afdeling 14 - De bestrijding van ijzel. Het reinigen van de openbare weg bij sneeuw of Ijzel. Artikel 44Bij vriesweer is het verboden water op de openbare weg te gieten of te laten lopen. Artikel 45In de bebouwde kommen van de gemeente moeten de aangelanden van een openbare weg bij sneeuwval of ijzelvorming erover waken dat voor de eigendom die zij bewonen voldoende ruimte voor de voetgangers wordt schoongeveegd en dat het nodige wordt gedaan om de gladheid ervan te vermijden. Vóór appartementsgebouwen waar geen huisbe waarder is, rust voorgaande verplichting op de be woners of gebruikers van het gelijkvloers. Indien een gebouw niet bewoond is, komt deze verplichting toe aan de eigenaar(s). Afdeling 15 - Het plaatsen op de gevels van de gebouwen, van straatborden en van verkeerstekens. Nummering van de huizen. Artikel 46Eenieder is ertoe gehouden op de gevel van het gebouw waar hij eigenaar is, door het (Lees verder op pagina 2) w riaarnm va/O rH v/rnono r tiirletin \*/o n rn oor 7 r\ VI M vvy VI I* UUI I IUUI «-W Hai irlinn to Koofomnolon won Kot Pnllnnn won Diar/tn. I IVMV4II iy IV VVWiVlII^VIVII vuil IIVI V V11V V vuil UUI

Denderklok | 1981 | | pagina 1