hr'st Br> U! 'oams Qq> Raadszitting Vijfenvijftigste Jaargang Vrijdag 1 mei 1981 VAN 9 APRIL 1981 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN IACOBS Koepoortstraat 10 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prils voor Jaarabonnement: 470 F. Priis per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 21) Aanvullend reglement op de politie van het wegverkeer Goedkeuring Stadswegen. Dhr Burgemeester Dhr Van Opdenbosch maakte een opmerking voor Neigem het verkeer leiden met inrit aan De Proost richting Bevingen en terug van Bevingen uitrit aan het café Stella. Dhr De Riemaecker Wij ontvingen toch wei nig uitleg over de betrokken straten. Dhr Torrekens Hil. De snelheid wordt beperkt tot 60 km vanaf de grens met Zandbergen tot aan het kruispunt. Ik meen dat het beter ware bebouwde kom te bepalen vanaf Zandbergen. Dhr Burgemeester Ook dit punt stellen wij voorlopig uit. 22) Voorstel van dhr. Prieels tot aanvulling van ar tikel 9 van het organiek reglement van de Plaat selijke Openbare Bibliotheek. Dhr Prieels Er moet aangevuld werden dat de fractie iemand kan vervangen zonder de voorzit ter te verwittigen. Dhr Moens Een wijziging moet voor de ge meenteraad komen, maar ik ga akkoord met uw aan vulling. We moeten nu echter wachten tot het onder zoek door de commissie gedaan is, anders zou het dossier teruggestuurd worden. 22bis) Voorstel tot aanwerving eigendom hoek Sta tions- en Sint-Jorisstraat. Dhr De Riemaecker Ik stel voor de eigendom waarin de n.v. Radio pour Tous gevestigd was aan te kopen. Ik hem mijn voorstel verantwoord als volgt: de sloping van de gebouwen zal merkelijk bijdragen tot de ontsluiting van Stations- en Sint-Jorisstraat en tot het scheppen van parkeermogelijkheid ten bate van een drukke handelsomgeving. De pers heeft gewag gemaakt van de prijs die er voor gevraagd wordt. De uitgave is niet nutteloos en de stad kan er geen enkel verlies boeken ver mits ze later, moesten de omstandigheden het toe laten of vergen, het perceel geheel of ten dele kan te gelde gemaakt worden. In de huidige omstandigheden is het een enige gelegenheid om gans die 'wijk van dienste te zijn. Dhr Timmermans Het College zal uw voor stel onderzoeken en het op de volgende zitting ter stemming leggen. 22ter) Verhaalbelasting Kasteel- en Kloosterstraat te Outer. Dhr De Riemaecker Ik vraag naar de reden waarom verschillende eenheidsprijzen worden toege past voor de verhaalbelasting op het verwerven van straatbeddingen in de Kasteel- en in de Klooster straat te ex-Outer. De zes mij bekende gemeenteraadsbeslissingen hebben allen betrekking op één en hetzelfde werk lening voor het stadsaandeel in de verbeteringswer- ken aan Klooster- en Kasteelstraat, grondinnemingen, goedkeuring eindafrekening, lening saldo stadsaan deel in wegenwerken, goedkeuring eindafrekening. Geen enkele beslissing maakt onderscheid tussen Kasteel- en Kloosterstraat. Al de eigendommen in beide straten vonden dezelfde bate bij de werken. De eenheidsprijs voor de verhaalbelasting op de riolering werd vastgesteld op 630 en oneffen F/ Lm in beide straten. Geen opmerking. Voetpaden met tegels eenheidsprijs voor de be lasting 622 en oneffen F/Lm, voetpaden met beton blokjes 881 en oneffen F/Lm. Geen opmerkingen. Voor de grondaanwervingen belastingseenheid 1.060 F/Lm voor de Kasteelstraat en 2.004 F/Lm voor de Kloosterstraat. Ik vind in de beiastingsverordening geen enkele beschikking die toelaat éénzelfde werk in verschil lende tarieven te splitsen. Ik wou vernemen of, buiten het feit dat de ont werper een eigendom bezit met een gevellengte van 166 Lm langs de Kasteelstraat, er één welkdanige andere gegronde reden voorhanden is voor een split sing Dhr Timmermans Het zijn twee afzonderlijke buurtwegen en de onteigeningen werden per buurt weg berekend. Het schattingsverslag gaf voor de Kasteelstraat 250 F/Lm en 300 F/Lm voor de Kloos terstraat. Doch in de Kloosterstraat werden twee gerechtelijke onteigeningen uitgesproken met 900 F Lm en 450 F/Lm. De gemiddeld berekende prijs ligt daar dan ook hoger. Spijtig voor de mensen die hiervan het slachtoffer werden. Dhr De Riemaecker Er straat niet in de wet dat elke straat afzonderlijk moet berekend worden. Trouwens dan moet ge alles per straat berekenen want de toegekende lening slaat op het geheel van het werk voor beide straten samen. Dhr Timmermans Moest er iets verkeerd ge beurd zijn dan moeten we ons tot de Provincie wen den. Dhr De Riemaecker Ik zal U mijn vraag schrif telijk overmaken. Dhr Timmermans Akkoord. Vraag in verband met herstellingswerken en verbe- teringswerken aan de buurtwegen te Dender- windeke. Dhr Coppens N. Mijnheer de Burgemeester, waarde Collega's, Ik heb daarstraks reeds allusie gemaakt op de slechte toestand van verschillende buurtwegen te Denderwindeke. Wij konden voorstellen hebben gedaan van ver- beteringswerken per buurtweg en de Raad hier laten over stemmen. Het politiek rendement bekommert ons echter minder dan het resultaat ten goede aan de bevolking. Bovendien hebben wij in 1979 in deze Raad een voorstel ingediend voor verbeteringswerken in de wijk Rendestede. Men was er mee akkoord dat de toestand er slecht is, doch hebben wij ons ak koord verklaard met het amendement van de heer Schepen nl. de zaak te bestuderen en de beste op lossing trachten te realiseren. Van deze studie is er nog niets terecht gekomen. De begroting 1980 voorzag in de buitengewone dienst 2.000.000 F voor verbeteringswerken te Rendestede. In de begroting 1981 is hier niets van overgebleven. Ondertussen is de toestand er nog verslechterd. De onderhoudsbeurt die Rendestede jaarlijks krijgt is geen verbetering van het wegdek, indien men drie putten naast eikaar dicht met tarmac, krijgt men een grotere put. Er is daar maar één oplossing een to taal nieuw wegdek. In het algemeen belang kunnen wij stellen dat het onderhoud slechts pleisters op een houten been betekenen. Het onderhoud gebeurt trouwens nadat de bewoners reeds maanden over deze slechte stra ten zijn moeten laveren. Ik moet zeggen dat het onderhoud vóór de fusie heel wat beter was. Sommige verbeteringswerken zijn absoluut nood zakelijk wil de toestand niet katastrofaal worden. Als men te Poliare 2.900.000 F voorziet voor verbe teringswerken aan de Dorpsstraat zal men met heel wat minder onkosten in eigen regie te Denderwinde ke prachtig werk kunnen leveren. Ik vraag dan ook aan het College een studie of survey te maken van de buurtwegen te Dender windeke en de gepaste voorstellen te doen aan de Gemeenteraad. Terloops wil ik er nog bijvoegen eventueel de openbare verlichting even te herzien te Denderwindeke. Dhr Callebaut De Dasseltstraat ligt ook zeer slecht en de putten dienen er opgevuld te worden. Dhr Burgemeester Wij nemen nota van de opmerkingen van dhr Coppens. Dhr Timmermans Sommige wegen zijn te Denderwindeke zeer goed en andere moeten nog hersteld worden. Een nieuwe asfaltlaag voor Den derwindeke is mogelijk. Kostprijs: 400.000 F, maar daarmee is het probleem van de riolering daar nog niet opgelost. De Heirebaan kan ook, ze is wel te smal, maar dan ik de kritikasters van het leefmilieu op de nek. Dhr Callebaut De kritiek ging niet over de breedte van de weg maar wel over de elektriciteits- palen. Dhr Coppens N. De weg kan verbreed wor den met het aanleggen van brede greppels. Dhr Timmermans Ik heb de door dhr De Rie maecker aangehaalde kwestie voor Ninove-Welzijn inmiddels nagetrokken. We moeten bij hoogdringend heid de gevraagde verlenging stemmen. Dhr Torrekens Hil. Hoewel de oppositie vol ledig weggedrumd werd uit Ninove-Welzijn zijn we steeds gebleven en zijn dit nog. Er is ook een kapitaalswijziging voorzien. Dhr De Riemaecker Ik stem de hoogdringend heid niet en ik zal mij onthouden in het belang van de Stad maar niet in het belang van de meerderheids- groep. Vroeger zetelde de P.V.V.-oppositie steeds mee in Ninove-Welzijn. Dhr Burgemeester Voor de hoogdringendheid is er een 2/3 meerderheid nodig. Als de oppositie (Lee» verder op pagina f) Zind weekt,.

Denderklok | 1981 | | pagina 1