d e zin v/n Raadszitting Vijfenvijftigste Jaargang. Vrijdag 29 mei 1981 VAN 14 MEI 1981 Directies, leerkrachten en leerlingen nodigen U allen uit op SCHOOLFEEST INSTITUUT HH. HARTEN NINOVE Zaterdag 30 en zondag 31 mei 1981 SAMEN MEê VIEREN Totaalspektakel Eetfestijn Doorlopend Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN >ACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Priis voor Jaarabonnement470 F. Priïs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 12) Uitbreiding stedelijke begraafplaats te Dender- windeke Goedkeuring ontwerp Vaststellen wij ze van gunnen opdracht Goedkeuring voor waarden. Dhr Waltniel Er werden geen bezwaren in gediend. De raming bedraagt 2.280.120 F en de no dige kredieten zijn voorzien in de buitengewone be groting. Er zal een openbare aanbesteding uitge schreven worden. Dhr Callebaut De begraafplaats is nogal glooiend. Men zal dit moeten trachten weq te wer ken. Dhr Durant De begraafplaats wordt aange legd met niveauverschillen. Dhr De Riemaecker Akkoord, maar dit blijkt niet uit het ontwerp. Dhr Coppens N. De niveauverschillen zuilen moeilijkheden meebrengen voor de minder-validen. Daar zal een oplossing dienen aan gegeven te wor den. Dhr Waltniel Dat is juist. Dhr Durant Tussen het hoogste en het laag ste punt is er een verschil van 1,50 m. Dhr Moens Bij elke realisatie moet men nu rekening houden met de minder-valideri. Dhr Coppens N. Het ware best de Schone Godweg tot aan het kerkhof te realiseren en niet verder door te trekken. Dhr Durant De problemen van het niveau verschil zullen altijd blijven bestaan. Met uw voor stel zal de parkeerruimte nog verkleinen. Goedgekeurd met 19 stemmen bij 8 onthoudin gen (C.V.P.). 13) Uitbreiding gemeenteschool Denderwlndeke Voorstel tot aankoop van algemene nutte van twee percelen grond langsheen de Kruisveld- straat en van een eigendom langs de Steenweg Ninove/Edingen Principiële goedkt ring. Dhr Waltniel De aankopen gebeuren in der minne en zullen geregeld worden volgens het schat- tingsverslag. Mevr. Martens-De Kegel Worden de oude muren van de school opgetrokken Dhr Beeckmans Wij gaan eerst de nieuw bouw realiseren. Eerst wordt er hier aangedrongen voor de nieuwbouw van de school en daarna vraagt men zich af of dit wel nodig is. Mevr. Martens-De Kegel Dat heb ik niet ge zegd. Dhr Beeckmans Ik heb dit toch gelezen, nietwaar Mr Baro Dhr Baro Hoe lang zal de verwezenlijking van de nieuwbouw wel duren Dhr Beeckmans De administratieve weg van het dossier duurt inderdaad lang. Dhr Baro Sinds 4 jaar wordt te Denderwin- deke in noodklassen les gegeven. Dhr Beeckmans Ge overdrijft Dhr Baro De bestaande noodtoestand zal nog 2 a 3 jaar duren. Dhr Beeckmans Niet akkoord. Dhr Baro De oude gebouwen konden toch op getrokken worden. Dhr Beeckmans n it \étr\rA /M-kA mÏa4 x »»wiu uiio mot luttyesiaan door de hogere overheid. Dhr Durant Bouwen op de oude gebouwen is zelfs niet meer mogelijk. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. (Dhr Waltniel had even de zaal verlaten). 14) Hersteflingswerken spoorwegtalud IJzerenweg- baan Goedkeuring eindstaat. Dhr Waltniel is nog niet terug om het volgend dossier te behandelen. Dhr Burgemeester Straks zit ik hier noq alleen (daverend gelach). Dhr Moens Kom ik zal het wel doen. De eindstaat beloopt 1.807.307 F. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 15) Buitengewone onderhoudswerken aan W.G.V. nr. 566 in Ninove-stad en deelgemeente Okegem Goedkeuring eindafrekening. Dhr Waltniel Deze eindafrekening bedraagt 4.795.095 F. Dhr De Riemaecker Het was de 76ste wijzi ging. 1 Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 16) Kerkfabriek O.L. Vrouw Hemelvaart Restau ratiewerken aan zijgevels zuid en noord van de kerk Verrekening herzieningen Advies. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 17) Uitbreidingswerken waterleidingsnet in de Pa- melstraat te Ninove Goedkeuring. Dhr Waltniel Wij moeten hiervoor een lenina aangaan van 183.000 F. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. (Dhr Verekens had even de zaal verlaten). 18) Goedkeuring verkoop stadseigendom te Dender- windeke, Steenweg op Edingen aan de intercom munale Intergem, bestemd voor de oprichting van een elektriciteitskabien. Dhr Waltniel Het is een perceel grond met een oppervlakte van 29,94 aren. Verkoopprijs vol gens het schattingsverslag van dhr Ontvanger is be paald op 59.880 F. Dhr De Riemaecker Ik begrijp deze kwestie niet al te best. Die grond was vroeger toch eigendom van de gemeente Denderwindeke Dhr Stadssekretaris Het is een regularisatie. Dhr De Riemaecker Dat is wat anders. Dhr Prieels Ik vind die schattingsprijs toch wel overdreven. De Stad heeft er nu wel baat bij maar het kan toch niet dat de grondprijs daar in een jaar tijd met 1/4 is gestegen. Dhr Waltniel Wel integendeel. Dhr Prieels ik ben niet akkoord met de tna- nier van schatten. Dhr De Riemaecker - Is er daar een rooilijn Dit perceel ligt op een zeer slecht punt. Dhr Durant Latere onteigeningen zijn aan de overkant voorzien. Goedgekeurd met 17 stemmen bij 10 onthou dingen (C.V.P. en V.U.). 19) Goedkeuring ter beschikkingstelling en Inrich ting gebouwen ten behoeve van de civiele be- schorminn Dhr Waltniel We stellen voor eerr deel van net oud slachthuis, dat was ingericht als interim brandweerkazerne, ter beschikking te stellen van de civiele bescherming. In afwachting dat stadsgebouwen voor deze dienst worden omgebouwd. Dhr uoppens P. De civiele bescherming was nu ondergebracht in de eigendom Baeten maar kan daar niet langer blijven. Dhr De Riemaecker Welke stadeigendom wordt er verbouwd Dhr Waltniel De vroegere garages op de Desire de Bodtkaai. (Lees verder op pagina 2) zang, muziek, klank, kleur, dans, ballet, mime door de leerlingen zaterdag 30 en zondag 31 mei te 16 uur Inkom individueel 70 frank familiekaart 150 frank zaterdag 30 mei van 18 tot 21 uur zondag 31 mei van 11.30 tot 14.30 uur Prijs: kindermenu 150 frank volwassenen 300 frank Café-chantant. bodega, ijs, broodjes zaterdag 30 en zondag 31 mei vanaf 18.30 uur Gelieve voor het eetfestijn vooraf in te tekenen op het Schoolsecretariaat, Onderwijslaan, 9400 Ni nove, vóór zaterdag 23 mei 1981 - - - >»j» 4»

Denderklok | 1981 | | pagina 1