d e 6r) 0\KSS V.K. Ninove naar 3de Nationale! Raadszitting Vijfenvijftigste Jaargang. Vrijdag 3 juli 1981 EEN MIJLPAAL IN HAAR GESCHIEDENIS VAM 25 JUNI 1981 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 1Q - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement470 F. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Verscheidene weken na het seizoeneinde bleef de spanning bij de Ninoofse supporters nazinderen door het omkoopschandaal tijdens de laatste kom petitiematch Geraardsbergen-Merchtem (0-6). En vorige week woensdag viel dan eindelijk het verdict: Merchtem degradeert naar 1ste Provinciale en Ninove stijgt naar 3de Nationale met behoud van de punten in de eindrangschikking. En deze laatste bepaling is een donderslag bij klare hemel voor S.K. Geraardsbergen dat hierdoor ook naar 1ste Provin ciale verwezen blijft. Het was dan ook met groot enthousiasme dat we vorige vrijdag door Voorzitter De Ruyver, omringd door enkele bestuursleden en 8 A-spelers verwel komd werden op een geplande persconferentie. Aldus de Heer Voorzitterwij verheugen ons in de doorstoot naar 3de Nationale, waar wij niet zin nens zijn te spelen voor het behoud, maar de kop in de rangschikking beogen. Deze betrachting is ge stoeld op de overtuiging dat onze basisploeg ge vormd wordt door spelers die door hun ondervinding of door hun intrensieke voetbalklasse hun plaats in 3de Nationale overwaardig zijn. Wij verheugen ons in de onvolprezen samen werking met het stadsbestuur dat ons vele hulp biedt en waarvan de politieke leiders, die ook in het V.K.-bestuur zetelen, er steeds voor zorgen dat de balans in ons voordeel overhelt. De Seven-Up-sponsor wordt vervangen door de Ste-Poc-sponsor (klinkstenen) die instaat voor de uitrusting van onze miniemen tot de A-spelers en die vertegenwoordigd wordt door een oud-speler van Ninove. Vroeger reeds hadden we Burgemeester Cosyns gepolst over de bouw van een nieuwe zittribune rond ons terrein. Toen werd ons geantwoord dat Groot-Ninove nog tal van voetbalverenigingen telt die ook op de medewerking van het stadsbestuur rekenen, maar dat over een nieuw bouwwerk zou kunnen gesproken worden indien V:K. in de kop van de rangschikking bleef spelen of kon doorstoten naar 3de Nationale. Nu wij gelukt zijn in dit laatste streven zijn wij andermaal bij de stadsoverheid gaan aankloppen om een nieuwe zittribune te vragen, en dit onder houd resulteerde in het aanbod van een uitneembare tribune aan de benedenkant van het speelplein al had ik persoonlijk deze liever naast de kantien zien plaatsen. Daar deze inplanting wel een en ander met zich zal meebrengen, o.m. het verplaatsen van re- klameborden e.a., vrees ik dat de nieuwe zittribune misschien wel niet klaar komt vóór de kompetitie- aanhef. Graag bied ik de aanwezigen mijn excuses aan voor de slechte staat van onze terrein-parking die ons gratis ter beschikking wordt gesteld door Bur gemeester Cosyns, met als enige voorwaarde dat het wegdek niet mag verhard worden. Tenslotte dank ik de lokale en de nationale pers die er steeds voor gezorgd hebben dat V.K. Ninove de nodige publiciteit kreeg in de bladen en waarvan wij hopen dat deze gewaardeerde hulp zal besten- Tot daar een glunderende voorzitter De Ruyver. Inmiddels was een slager-manager er wonder wel in geslaagd de aanwezigen overvloedig op cham pagne te tracteren wat een levendig gesprek - af en toe gespekt met een stekelige vraag - uitermate bevorderde. Met het oog op noodzakelijke besparingen wer den de spelers die in aanmerking komen voor het fanion-elftal opgesplitst in drie kernen. De A-kern, met een een gemiddelde leeftijd van 25 jaar, zal slechts bestaan uit de volgende 12 spe lers William Cooreman Charly Hofman Hugo Beeckman Nuftar Bakali Ronny De Frère (S.K. Geraardsbergen) Guy Verbeten Marnix De Bruyne Jean-Pierre Van De Velde Ivan Baudewijn (een Gentenaar die vorig jaar bij Terneuzen speelde) Robert De Bruck Guido Van Ooteghem Geert De Dapper (S.K. Deinze) In de B-kern worden 11 spelers opgenomen, on der meerBerghmans, Quipor, Dierickx, Steenhout, Raes, D'Herde, Pensis, Reuse enz... De C-kern zal gevormd worden door juniores. ManagersGaston Van Rossom en Fernand Van Den Spiegel. Trainers: Walter Ellegeert en André Muylaert. Terreinafgevaardigde Jan Wachtelaer. Vanaf 13 juli wordt er praktisch iedere dag ge traind en het eerstvolgend programma voor V.K. Ni nove ziet er uit als volgt Er wordt deelgenomen aan de Beker van Qost- Vlaanderen 23.7 Jong Lede - V.K. 26.7 S.K. Geraardsbergen - V.K. 30.7 V.K. - Hamme 2.8 V.K. - Jong Lede 6.8 V.K. - S.K. Geraardsbergen 13.8 Hamme - V.K. Voor de Beker van België neemt V.K. het op 9 augustus thuis op tegen de winnaar van de wed strijd V.K. Menen - Sint-Eloois-Winkel. De deelname aan de Belgische Beker wordt zeer ernstig opgeno men en trainer Ellegeert vertrouwde ons zijn stille hoop toe te mogen doorstoten tot de match S.K. Lo keren - V.K. Ninove. Zelden hebben we meegemaakt dat een vaak formalistische persconferentie uitdraaide op een zo gezellig onder onsje waar bestuursleden, spelers en persmensen ongedwongen tot een vrijmoedig bab beltje kwamen en de als het ware kameraadschappe lijke sfeer nog steeg naarmate de champagne-kurken knalden. Oprechte dank, Heer Voorzitter De Ruyver en Heren Bestuursleden van V.K. voor uw gastvrij en gul onthaal dat de intense samenwerking tussen spelers, spelers, supporters en pers tot een prettige ervaring zal bevorderen Precies te 19.30 verklaart dhr Burgemeester Co syns de zitting voor geopend. Verontschuldigd Mevr. Martens-De Kegel, dhren Waltniel, Desprets en Prieels. Afwezig dhren Coolen, Coppens P., Torrekena Hugo, Van Wayenberg. Dhr Timmermans Ik wens vooraf te antwoor den op een paar zaken uit vorige zitting waarop Ik toen niet direct kon antwoorden. Het ging over een verschil van 5.000 F voor het verhuren van materiaal. Er was een vergissing in de rekendienst die terug werd gevonden zodat het be drag nu verrechtvaardigd js. Dhr De Riemaecker Ik aanvaard uw uitleg, maar toen ik in de rekendienst was kon die 5.000 F niet verrechtvaardigd worden. Dhr Timmermans En dan was er ook nog de verfraaiing van de Pollarestraat. Er werden 9 aan nemers aangeschreven en Schets uit Roosdaal was met 490.000 F (met BTW) de laagste bieder. On ze raming was 500.000 F. Hem werd het werk toege wezen en hij stortte 50.000 F borg in de stadskas zelf, waarvan wij de intrest genieten. In het bestek was voorzien dat de bloembakken zouden vervaar digd zijn uit herbruikbare dwarsliggers van eerste keuze. Die eerste keuze is zeer subjectief te beoor delen gezien het toch niet om nieuwe dwarsliggers gaat. Er kan alleen nagezien worden of er geen zwak ke plekken in de dwarsliggers zijn. Die bloembakken staan er nu al 4 jaar en zullen er zeker nog 10 20 jaar staan. Schets heeft geen oplevering van zijn werk gevraagd zodat deze waarborg van 50.000 F nog steeds in ons bezit is. De dwarsliggers hebben 37.000 F gekost. In 1976 en 1977 werd mijn tuin door Schets aangelegd en dat heeft niets te zien met de verfraai ing van de Pollarestraat. Dhr De Riemaecker Ik ben niet akkoord dat de oplevering van het werk niet gebeurd is. De wet voorziet wat de opdrachtgever moet doen indien de aannemer geen oplevering vraagt. Dhr Timmermans Akkoord, maar daarom hoefde U geen insinuatie te doen. (Lees verder op pagina 8) ehb/

Denderklok | 1981 | | pagina 1