e Vijfenvijftigste Jaargang. Vrijdag 10 juli 1981 □e Verhaaïbelastingen Een Prestigewerk met pijnlijke gevolgen VAN 25 JUNI 1981 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement470 F. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Hun opbrengst, geraamd op 4 miljoen, beliep feitelijk op 4.586.901 F voor 1980. 10 verschillende werken werden bedacht met 41 verschillende belastingskohieren 2 voor Haezeieerstraat en Kouterbaan te Okegem 3 voor Daalstraat te Aspelare 4 voor Keuken- en Scheidestraat te Nederhas- selt, voor de Van Vaerenberghstraat te Okegem en de IJzerenwegbaan te Ninove 5 voor de Rietstraat te Appelterre 6 voor de Nederwijk te Ninove 7 voor de Gezellestraat te Appelterre. 't Is geen pluim voor de hoed van de opstellers van die belastingskohieren, noch voor de muts van de schepen van openbare werken, ruimtelijke orde ning, huisvesting en benzine die het toezicht voert over de redactie ervan. Van nu af beklagen we de toekomstige stads ontvanger wie hij ook weze die over een 10-tal jaren wegwijs zal moeten geraken in dergelijke war boel. Van verhaaibelastingen gesproken het uitvaar digen van deze belasting en haar toepassing voor de Ninovebaan te Pollare behoort tot de actualiteit. De kwestie zal slechts grondig onderzocht wor den naar aanleiding van de behandeling van de re kening van het thans lopend dienstjaar 1981. Toch kunnen we er nu niet overheen stappen. De onzinnige luxewerken voor de aanleg van voetpaden met groenbeplanting langs de Pollare- straat te Ninove en de Ninovebaan te Pollare werden herhaaldelijk aangeklaagd in de gemeenteraad. Niets was te veel. Er werd kwistig omgespron gen met speciale rode blokjes voor in- en opritten van alle aard. Er werd niet gespaard voor het uitzicht van een weg die dagelijks moet gevolgd worden door meneer de schepen van openbare werken, ruimtelijke orde ning, huisvesting en van de benzine. Resultaat aan de aankomstlijn 5.419.225 F voor de werken, 291.695 F voor studiekosten en God weet hoeveel voor beplantingen plus een pak kleinighe den, verwerkt wie kan weten waar, zoals de verplaat sing van de elektriciteitspalen, de aanpassing van het net en noem maar op. En nu de voorspelde weerbotsde verhaaibe lastingen. In weerwil van vroegtijdig en ten onrechte uit gebazuinde beloften zag een eerste voorstel tot het verhalen van slechts 1.425.209 F het daglicht. Een beleefde kennisgeving aan de betrokken eigenaars had een storm verontwaardigde jammer klachten tot gevolg. Die mensen hebben ongelijk, want... ze hebben laten begaan... zonder voorafgaandelijke klare voor waarden... En 't ziet er naar uit dat dit eerste bericht slechts een schuchtere voorbode is, vermits er gepoogd werd tegen eigen reglementatie in het gros van de kosten van dit prestigewerk te doen dragen door gans de Ninoofse gemeenschap. We lopen de bal niet vooraf en toch menen we dat het laatste woord terzake niet gezegd is. 18) Verbeteringswerken aan buurtweg nr. 8 (Rende- stede te Denderwindeke Goedkeuring princi pe Keuze van de wijze waarop de opdracht zal worden gegund Machtiging aanstellen van een ontwerper Goedkeuring ontwerpovereen komst. Dhr Timmermans Het gaat nu om een prin ciepsbeslissing. De studie van het voorontwerp zal hier dan later voorgebracht worden. Algemene goedkeuring met 23 stemmen. 19) Verbeteringswerken aan bw. nr. 2 (Neerstraat) te Appelterre-Eichem Goedkeuring principe - Keuze van de wijze waarop de opdracht zal worden gegund Machtiging aanstelling van een ontwerper Goedkeuring ontwerp-oyer- eenkomst. Dhr Timmermans Ook dit is een princiepsbe slissing. Een eerste pian was geraamd op 1 miljoen F maar nu komen er ook de rioleringswerken bij. Dhr Torrekens Hil. Daar de rioleringsbuizen richting Zandbergen maar een diameter hebben van 0,50 m. dienen deze werken dringend uitgevoerd te worden om alle gevaar te kunnen weren. Dhr Timmermans Akkoord. Algemene goedkeuring met 23 stemmen. 20) Goedkeuring onderhandse verkoop van een per ceel grond gelegen Bovenhoekstraat te Outer. Dhr Timmermans Dit perceei met een opper vlakte van 26,40 m2 wordt verkorht aan dhr Van Der Hoeven voor de prijs van 31.680 F. Algemene goedkeuring met 23 stemmen. 21) Verbeteringswerken aan buurtweg nr. 2 (Ver bindingsweg Linkebeekstraat met de Oude Brus selstraat) te Denderwindeke en te Neigem Goedkeuring ontwerp Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuren van de voorwaarden. Dhr Timmermans De raming beloopt 33.330. 768 F (kosten en BTW inbegrepen). De betoelaging zal aangevraagd worden. Goedgekeurd met 22 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker Ik heb mij onthouden omdat ik niet gekant ben tegen dit werk maar ander zijds om er kunnen op te wijzen dat andere normen dienen aangewend te worden dan deze van de Das- se ltstraat. 22) Goedkeuring uitbreidingswerken waterleldlngs- net Kaaischoolstraat te Ninove. Dhr Timmermans Het is een uitbreiding van 46 m. voor de prijs van 165.000 F voor de aansluiting van de eigendom van dhr. De Ridder, Kaaischool straat. Dhr De Riemaecker Het is de eigendom van Mevr. De Ridder-Van Crieckinge. Hier gaat het om de eigendom van de Graanmarkt dje toegebouwd wordt tot op de Kaaischoolstraat waar een apparte ment werd gebouwd voor de bewaker van de stapel plaats, gelegen op de Graanmarkt. Aan de eigenaar wordt hier een aansluiting bezorgd op kosten van de gemeenschap. Men moest het water verder door gelegd hebben vanaf de aansluiting op de Graan markt. Dezelfde vraag werd destijds gedaan door een naburig textielbedrijf dat verplicht werd water te nemen langs de Graanmarkt. Dhr Timmermans Dit werd aan Ervépé niet geweigerd. Maar daar ging het om de uitbreiding van een bestaande leiding aan de Graanmarkt naar een achterbouw van het huis op de Graanmarkt. Maar nu betreft het een afzonderlijke woning op de Kaaischoolstraat die niets te zien heeft met de Graanmarkt. Als het om een verkaveling gaat leggen we steeds de nutsvoorzieningen ten laste van de eigenaar. Maar hier in dit geval is er geen sprake van verkaveling. Dhr De Riemaecker Het is inderdaad geen verkaveling maar wel één eigendom. De gedronken champagne moet zijn interest op brengen. Dhr Timmermans Wij zouden dat voor om het even wie doen. Dhr De Riemaecker Dhr. Van Petegem heeft dit voordeel niet gekregen. Dhr Baro Het is toch ook één eigendom die doorgetrokken wordt van de Graanmarkt naar de Kaaischoolstraat. Dhr Timmermans Neen. Hier is het een af zonderlijk gebouw, geen conciergerie, met een af zonderlijke aansluiting. Bij Van Petegem gold het om één installatie. Dhr Torrekens Hil. Staan er nog huizen op de Kaaischoolstraat Dhr De Riemaecker Geen enkel. Maar de Firma Van Petegem moest water nemen langs de Graanmarkt. Nochtans is langs de Kaaischoolstraat de ganse accomodate van het bedrijf gevestigd. Dhr Timmermans Of er verplichting was om langs de Graanmarkt aan te sluiten weet ik niet. Misschien waren er bepaalde omstandigheden. »oiu uc aaiioiuiuuvj laiiyo uu Kaaischoolstraat al dan niet geweigerd aan dhr Van Petegem Dhr De Riemaecker Dat moet het stadsbe stuur uitmaken. Dhr Evenepoei Ik zou het graag weten. Wat toen geweigerd werd moet nu ook geweigerd wor den. Dhr Du rant Het is eeri losstaand gebouw dat afzonderlijk dient aangesloten te worden. Als men op de voorkant aan de Graanmarkt de kraan (Lees verder op pagina 2) d e^ó/ e^n Rond de Rekeningen van 1980 Raadszitting DU* tii C% «r\r*An/\Al lvoi icpuvi Vi/a r/J /"f Iamm a «Ia

Denderklok | 1981 | | pagina 1