d VU e z\u n u^ams sn Raadszitting Vijfenvijftigste Jaargang Vrijdag 18 september 1981 VAN 10 SEPTEMBER 1981 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 470 F. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Het is precies 19.30uur wanneer de Heer Burge meester Cosyns de zitting voor geopend verklaard. Verontschuldigd dhr. Paul Coppens. Afwezig dhren Coolen, Van Waeyenberg en Torrekens Hugo. Dhr Stevens had enige vertraging. Er is heel wat publieke belangstelling evenais acht persmensen die aandachtig de debatten volgen. Dhr Burgemeester Ik hoop dat iedereen goed genoten heeft van de vakantie en vandaag herbegin nen we onze werkzaamhden. Naar aanleiding van het overlijden van de zuster van onze collega dhr P. Coppens betuig ik in uw aller naam onze deelneming aan de familie Coppens. 1) Kennisgeving proces-verbaai van onderzoek van de stadskas over het 2de kwartaal 1981. Dhr Waltniel Op het einde van het 2de kwar taal bedroeg ons bezit 235.190.838 F. 2) Goedkeuring aangaan van lening voor het beta len van erelonen voor het opmaken van het ont werp aanleg koliektor vanaf Okegem tot water zuiveringsstation. Dhr Waltniel Het gaat over een lening van 196.000 F terugbetaalbaar over 5 jaar. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 3) Goedkeuring aangaan van lening ter betaling van erelonen voor de verbeteringswerken aan de Paellepelstraat te Nederhasseit. Dhr Waltniel Het gaat over een lening van 441.000 F terugbetaalbaar over 15 jaar. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 4) Goedkeuring aangaan van lening voor het uit voeren van herstellingswerken aan de pastorij te Nederhasseit. Dhr Waltniel Het gaat over een lening van 198.000 F terugbetaalbaar over 20 jaar. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 5) Goedkeuring aangaan van lening voor het uitvoe ren van verfraaiingswerken aan het buurthuis te Outer - 1ste faze. Dhr Waltniel Het gaat over een lening van 736.000 F terugbetaalbaar over 20 jaar. Mevr. Martens-De Kegel Wanneer zullen die werken een aanvang nemen Dhr Timmermans - Nu, het project van het tij delijk kader werd verlengd. Dhr De Bodt Nu betekent dat onmiddellijk? Dhr Timmermans Ja. Dhr Baro Er is nu sprake van een 1ste faze. Hoeveel fazen zijn er dan Dhr Timmermans Twee. Mevr. Martens-De Kegel Wat behelst die 1ste faze Dhr Timmermans Het sanitair. Mevr. Martens-De Kegel Is de schuur ook in die werken betrokken Dhr Timmermans Ja. Dhr Torrekens Wij zija absoluut niet gekant tegen die werken, maar wij hadden toch graag voor af de te volgen procedure van de werken gekend. Daarom zullen wij ons bij de stemming onthouden. Dhr Prieels Ook zouden wij enig inzicht moe ten hebben over UW hlliirthi licuuorUnn Hie I inlrw maar ter sprake ais de lening wordt aangevraagd. Dhr Waltniel Het probleem der gebouwen zal zich nog scherper stellen wanneer het nieuwe stad huis zal klaar zijn. Dhr Moens In de schoot van de Culturele Raad werd een Commissie voor Buurthuiswerking opgericht. Dhr Prieels Wij zijn daar niet tegen gekant maar dat mag de uitschakeling van de Gemeente raad niet met zich brengen. Goedgekeurd met 18 stemmen bij 8 onthoudin gen (C.V.P.). 6) Goedkeuring aangaan van iening ter financiering van het saldo der kosten van aanleg van voet paden en riolering langs buurtweg nr. 1 (Ninove- baan) te Pollare. Dhr Waltniel Het gaat over een lening van 562.000 F. Mevr. Martens-De Kegel Kon de stadsarchi tect die werken niet leiden Dhr Timmermans Toen nog niet, nu wel. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 10 (C.V.P. en V.U.). Dhr Stevens neemt zijn plaats in. 7) Goedkeuring aangaan van lening voor het beta len van ereionen voor het opmaken van het alge meen rioieringspian Denderwindeke. Dhr Waltniel Het gaat over een lening van 442.000 F terugbetaalbaar over 5 jaar. Dhr De Riemaecker Waar bleef die onbetaal de faktuur zo lang hangen, dat er nu interesten op verschuldigd zijn Dhr Timmermans Het plan ging uit van de toenmalige gemeente Denderwindeke die een faktuur einde 1976 ontving. Deze werd door de gemeente- sekretaris geklasseerd bij het dossier van de begro ting en niemand heeft daar aandacht aan geschon ken. Wij hebben gevraagd die interesten te laten vallen omdat de betrokken onderneming ons aan de ze onbetaalde faktuur niet heeft herinnerd. Dhr Waltniel Al deze gegevens staken in het dossier. Wij zullen de gevraagde interesten niet be talen omdat men ons niet heeft verwittigd van de onbetaalde faktuur. Dhr De Riemaecker Dat bewijst dat ze geen geld nodig hadden. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 6) Goedkeuring aangaan van lening ter vereffening van de uitbreidingswerken op de begraafplaats te Denderwindeke. Dhr Waltniel Het gaat over een lening van 2.350.000 F terugbetaalbaar over 30 jaar, Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 9) Advies over de beslissing van de kerkfabriek O. L.V. Hemelvaart te Ninove tot verdiscontering van vast beloofde toelagen voor dringende her stellingswerken aan de koepel van de O.L.V.- kerk. Dhr Waltniel Het gaat over een lening van 328.288 F. Het te verdisconteren bedrag gaat over 246.216 F van de Staat en 82.072 F van de Provincie. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 10) Kerkfabriek St.-Amandus Aspelare - Uitbrengen van advies over het voorstel tot wijziging aan de goedgekeurde begroting van het dienstjaar 1981 - AanVrady nr. 1. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 11) Kerkfabriek St.-Amandus Outer - Uitbrengen van advies over het voorstel tot wijziging aan de goedgekeurde begroting van het dienstjaar 1981 - Aanvraag nr. 1. Dhr Waltniel De Kerkfabriek vraagt zelf de verdaging. 12) Kerkfabriek St.-Gerirudis Appeiterre. Uitbrengen van advies over het voorstel tot wijziging aan de goedgekeurde begroting van het dienstjaar 1981 - Aanvraag nr. 1. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 13) Stadsbegroting Gewone dienst 1981 - wijzi ging nr. 1. Dhr Waltniel Er dient nog een kleine wijzi ging aan het voorstel aangebracht te worden we gens weddeaanpassing van onderwijzend personeel. Dhr De Bodt Dit lijkt mij niet erg duidelijk. Dhr Beeckmans Twee ambten (school Ne derhasseit en Seringenstraat) konden niet betoe laagd worden. Dhr Prieels Waar is men in de sporthal aan toe Komen er na deze nog kredietverhogingen Dhr Waltniel Deze aanpassing dient vooral om de fakturen voor het cafetaria te betalen. Bij de bespreking van de begroting 1982 zal ik trachten U een volledig financieel overzicht van de sporthal te geven. Om de toestand goed te kennen zou de sport hal eerst een volledig jaar moeten gefunctioneerd hebben. Dhr Prieels Er wordt een bijkrediet voorzien Lidmaatschap Ver. Openbaar Groen. Wat betekent dat? En algemene vergadering 1.400 F? Dhr Timmermans Dat is een eenmalige uit gave. Dhr Baro Was het nu niet mogelijk ons een beter overzicht te geven over de werking van de sporthal Dhr Waltniel Het js nu nog moeilijk. Dhr Prieels In elk geval waren de uitgaven veel te laag geraamd. Dhr De Riemaecker Welke herstellingswerken worden er voorzien aan de pastorij te Voorde? Dhr Timmermans De hoogst nodige werken om het gebouw te kunnen behouden. De eigenlijke restauratie zal miljoenen kosten. Dhr De Riemaecker Het is een der mooiste gebouwen van de streek. Er zal derhalve een strenge controle uienen uitgeoefend te worden op de her stellingswerken. Dhr Timmermans Nu wordt het dak hersteld. Dhr De Riemaecker Alleen de wijnkelder is daar in orde (gelach). Goedgekeurd met 17 stemmen tegen 10 (CVP en V.U.). 14) Uitbreidingswerken waterleidingsnet Kaaischool- straat te Ninove - Goedkeuring of weigering. Dhr Timmermans Ingevolge opmerkingen op de vorige zitting heb ik nadere inlichtingen inge wonnen en ontving noch van de diensten noch van (Lees verder op pagina 2) - - -• «y wiv i\wi i«b illüi

Denderklok | 1981 | | pagina 1