Raadszitting Vijfenvijftigste Jaargang. Vrijdag 25 september 1981 VAN 10 SEPTEMBER 1981 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Nlnove Te!. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement470 F. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 34) Aanvulling regiement op de politie van hei weg verkeer dd. 14 mei 1981 (afbakening bebouwde kom rijkswegen - mededeling brief van het Mi nisterie van Verkeerswezen). Dhr Burgemeester geeft lezing van een brief van het Ministerie waaruit blijkt dat eerst met de hogere instanties dient contact opgenomen te worden voor aleer over te gaan tot de inplanting van verkeersbor den op de rijkswegen. 35) Onbevaarbare waterlopen - Wijziging en aanpas sing benaming - Goedkeuring principe - Samen stelling commissie ad hoe belast met het for muleren van voorstellen. Dhr Moens Vandaag hoeven we alleen maar het principe goed te keuren. Wij zullen dan een com missie samen stellen met leden van de Culturele Raad en uit de Commissie van Openbare Werken. Dhr De Riemaecker Voor sommige gemeen ten zal het nuttig zijn oud-veldwachters te raadple gen. Dhr Torrekens Men zal toch ook beroep moe ten doen op de Dienst der Waterwegen. Dhr Moens Dat is een technisch probleem. Dhr Priels Gelieve een overzichtelijke kaart naar elk raadslid te sturen. Algemene goedkeuring met 26 stemmen (Mevr. Martens-De Kegel had even de zaal verlaten). 36) Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Welzijn - Kennisgeving proces-verbaal van eedaflegging van een opvolger van een ontslagnemend wer kend lid. Dhr Burgemeester Ingevolge het ontslag van dhr Milo heeft zijn plaatsvervanger dhr Viane de eed afgelegd op 31.8.81. Dhr De Riemaecker Voor sommigen duurde de plaatsvervanging zeer lang, doch voor anderen niet. Dhr Burgemeester In Gent is men niet viug. Dhr De Riemaecker Maar toch zou dit soms zware gevolgen kunnen hebben. 37) S.V. Intercommunale Denderoord - Goedkeuring beslissing algemene vergadering der aandeel houders houdende verlenging van de vereffe ningsperiode. Dhr Moens De streefdatum van 1.10.81 kan niet gerespecteerd worden en wordt verlegd naar 30.11.82. De overname der gebouwen zal echter wel gebeuren op 1.1.82. Er blijven dan nog alleen admi nistratieve zaken te regelen. Dhr Prieels En wat gebeurt er dan met de gerechtelijke procedure die daar aan de gang is Dhr Moens Die gaat alleen over personeels kwesties. Mevr. Martens-De Kegel Hoe lang spreken ze daar nu al over de vereffening Dhr Moens Twee jaar en oneffen. Goedgekeurd met 24 stemmen tegen 3 (V.U. en dhr De Riemaecker). 38) Politiepersoneel - Kennisgeving besluit van dhr Gouverneur houdende goedkeuring van de aan stelling op proef van een adjunkt-commissaris van politie. Dhr Burgemeester Het gaat om Boone Carlos. 39) Werklieden- en gelijkgesteld personeel - Open verklaring van 7 betrekkingen van mannelijk of vrouwelijk geschoold arbeider B - Vaststelling aanwervingsvoorwaarden overeenkomssig het op 25 juni 1981 gewijzigd statuut. Dhr Burgemeester Het gaat om volgende plaatsen2 metsers-vloerders, 1 schrijnwerker, 1 loodgieter, 1 elektricien, 2 schilders. Het is een uitbreiding van de kandidaturen nu ook voor mensen die bepaalde avondleergangen ge volgd hebben. Wie zijn kandidatuur al stelde hoeft het nu niet meer te doen. Dhr Prieels Door deze nieuwe openverklaring is toch nadelig voor hen. Dhr Burgemeester Er zullen natuurlijk meer kandidaten zijn. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 40) Werklieden- en gelijkgesteld personeel - Heropen- verklaring van 7 betrekkingen van mannelijk of vrouwelijk geschoold arbeider A Vaststelling aanwervingsvoorwaarden overeenkomssig het op 25 juni 1981 gewijzigd statuut. Dhr Burgemeester Het gaat om volgende plaatsen 1 mecanicien voor het onderhoud, 4 we genwerkers-chauffeurs, 2 chauffeurs-reinigingsdienst. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 41) Personeei - Regiement betreffende sommige verloven en disponibllitelt - Wijziging. Dhr Burgemeester Het is een versoepeling van het reglement. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 42) Interpellatie van dhr. De Riemaecker tot het schepencollege over zijn beslissingen of gemis aan beslissingen betreffende bepaalde feiten ten laste van een lid van het Coliege aan het licht gebracht door het onderzoek van de stadsreke ningen van de dienstjaren 1979 en 1980. Dhr Timmermans verlaat de zaal. Dhr De Riemaecker: HET geval speelt zich af in twee wel te onder scheiden bedrijven: het 1ste met de behandeling van de rekeningen van het dienstjaar 1979, het 2de met de behandeling van de rekeningen van het dienst jf.ar 1980. 't Is ingevolge een doodgewone en volledig nor male vraag tot inzage van de benzinebedelingsbe- scheiden dat het EERSTE BEDRIJF startte op maan dag 23 juni 1980. De vraag verwekte paniek ondanks het feit dat er nog geen enkele bestatiging gedaan werd, dat er nog geen woord gerept werd, dat er nog niets over de kwestie geschreven was. 't Is eerst op donderdag 26 juni dat bezwarende feiten aan het licht werden gebracht, waarvan het Parket van Dendermonde in kennis gesteld werd op 15 juli. Op 5 september ontving de stad een storting van 37.692 F met de mededeling verbruik benzine Op 11 september werd om uitleg gevraagd en op 12 september werd het feit ruchtbaar gemaakt onder de hoofding schepen Timmermans bekent fout Op 19 september belegde de schepen een pers conferentie te Pollare om, samengevat, bekend te maken - dat hij toelating had tot tanken, maar dat de beslissing niet genotuleerd werd - dat hij geen schuld had voor het verietigen - <jat zijn echtgenote, die in paniek verkeerde, alles op zich nam - dat hij zelf in de allereerste plaats het slacht offer was vermits de tegenbewijzen waarover hij beschikte aldus verdwenen waren I Op 2 oktober werden 7 vragen gesteld aan het College. Het is niet zonder belang drie ervan thans in herinnering te brengen - de 5deArtikel 63 van het wetboek van Straf rechtspleging bedingt A! wie zich door misdaad of wanbedrijf bena- deeld acht, mag daarover klacht doen en zich als burgerlijke partij stellen voor de onderzoeksrechter, hetzij der piaais van de misdaad of van het wan- bedrijf, hetzij der plaats van het verblijf van be- tichte, hetzij der plaats waar hij mocht gevonden worden. Op wat wachten College en bestuursmeerder- heid om de stad door de gemeenteraad te doen machtigen voor de onmiddellijke aanstelling als bur gerlijke partij tegen Marleen Van den Eynde - de 6deZijn Coliege en bestuursmeerderheid niet van oordeel dat het vertrouwen in de schepen van openbare werken, ruimtelijke ordening en huis vesting dusdanig geschokt is dat het zich opdringt dat hij zijn ambt zou neerieggen, of, minstens, van elke bevoegdheid zou ontslagen worden, in afwach ting van de einduitslag van het ingesteld strafrechte lijk onderzoek? - de 7de Op wat wachten College en bestuurs meerderheid om de stad - die voor verschillende 10.000de frank benadeeld werd - te doen machtigen om zich burgerlijke partij te stellen tegen Jacques Timmermans Het College verstrekte zeer omstandige antwoor den op 30 oktober. Het antwoord op de 3 simpele vragen 5-6-7 besloeg 5 bladzijden dactylografie, om open deuren in te stampen en omzichtig de grond der kwestie te vermijden. De repliek werd gegeven ter raadszitting van 18 december naar aanleiding van de bespreking van de stadsbegroting 1981 Zulk antwoord is noch min noch meer BE SPOTTELIJK 1) Van zekerheid gesproken! Op een perscon ferentie, in het vooruitzicht van maximale publiciteit, in aanwezigheid van 8 journalisten die een ruim deel van de vlaamse pers vertegenwoordigden, werden ongedwongen bekentenissen afgelegd - over het vervalsen van benzinebedelingsbescheiden - over het gebruik van die valse documenten - over de ontvreemding van de echte benzinebede lingsbescheiden - over hun vernieling door verbranding. (Lees verder op pagina 2) 5ie:Iint3 weel,K<? AÏrUrt /^AAaim onton nnrh vnnr «srhriftvfiïValsina Vül I UI I IO UWUUinvihvH «»ww.» -- w

Denderklok | 1981 | | pagina 1