d u/<3ams Raad szitting Vijfenvijftigste Jaargang. Vrijdag 6 november 1981 VAN 23 OKTOBER 1981 WETGEVENDE VERKIEZINGEN VAN 8 NOVEMBER 1981 ARRONDISSEMENT AALST KAMER: SENAAT: PROVINCIE: Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0476685-87 Prijs voor Jaarabonnement470 F. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Te IS.35 uur verklaart dhr. Burgeemeester Co- syns de zitting voor geopend. Afwezigdhren Coolen en Van Vaerenbergh. Verontschuldigd dhren Coppens Paul en Tor- rekens Hugo. Mevr. Martens-De Kegel Ik vraag het woord bij ordemotie. Dhr Burgemeester Gaat het over een dringen de zaak Mevr. Martens-De Kegel - Ja zeker, het gaat over 1 november. Dhr Burgemeester Wij luisteren. Mevr. Martens-De Kegel Ik vernam van de technische diensten dat slechts een jaar na over lijden een zerk mag geplaatst worden. Deze dien sten geven geen advies, zijn alleen dus brievenbus. De beslissingen gebeuren in het schepencollege. Aan sommige families werd verboden een zerk te plaatsen omdat hun aanverwante in december 1980 overleed; het ging om mensen begraven te Den- derwindeke en Ninove-centrum. In Meerbeke op het kerkhof staat nochtans een zerk op het graf van iemand die overleed op 19.1.81. Waarom wordt er voor Meerbeke een uitzonde ring gemaakt Of geldt die regel niet voor dat kerk hof Dhr Burgemeester We kennen het geval dat U bedoelt. We hebben deze kwestie in het Schepen college besproken en hebben afwijking toegestaan omdat hier om een overlijden ging na een smartelijk ongeval. Mevr. Martens-De Kegel Ik begrijp dit toch niet goed. Als mensen uit andere deelgemeenten U in dit verband telefoneren dan moet er absoluut één jaar gewacht worden. Dhr Burgemeester Voor het door U aange haalde geval neem ik de verantwoordelijkheid op. Mevr. Martens-De Kegel Ik zal op de duur toch ook moeten geloven dat de inwoners van Meer beke door de Burgemeester bevoordeligd worden. Dhr Waltniel Dit is niet juist want we hebben deze afwijking beslist in het Schepencollege en ne men hiervoor onze verantwoordelijkheid op. Dhr Burgemeester De bedoelde familie is mij al vele jaren genegen. Ik had dus eerder politiek voordeel kunnen halen met een afwijking toe te staan aan mensen uit een andere deelgemeente. Dhr De Riemaecker Het reglement zegt dat niet vroeger dan één jaar een grafzerk mag geplaatst worden. Voor de gevallen die rond Allerheiligen ver jaarden gingen we ten tijde van Klein-Ninove als volgt te werk we gingen de toestand op het kerkhof onderzoeken en gaven de grafmaker opdracht tot welk graf een zerk mocht geplaatst worden vóór 1 november. Het is alleen om deze manier dat ge onaangename discussies kunt vermijden. Dhr Waltniel Akkoord. Dhr Timmermans We hebben nog afwijkingen toegestaan voor mensen die in begin november van het jaar voordien overleden waren. Dhr Waiiniei Dergelijke problemen komen te iaat ter sprake en rond Allerheiligen is iedereen erg gevoelig voor die zaken. We moeten hierin een beslissing nemen in de maand september. Dhr De Riemaecker Zo ging dat vroeger. 1Kennisneming proces-verbaal van onderzoek van de stadskas over het 3de kwartaal 1981. Dhr Waltniel Het te verantwoorden en verant woorde vermogen van de stad bedraagt 243.589.211 frank. Gunstig advies. 2) Stadsbegroting Gewone dienst 1981 Wij ziging nr. 2. Dhr Waltniel Deze begrotingswijziging voor ziet 7.920.621 F méér uitgaven die we dan terug ne men door andere posten te besnoeien, zodat de be groting ongewijzigd blijft. Dhr Baro Is de post sneeuwvagen niet te klein Dhr Timmermans Neen, door de vorige zachte winter beschikken we over een redelijke grote re serve aan dergelijke materialen. Mevr. Martens-De Kegel Wordt de disco-bus nog gehuurd Dhr Moens Ja, tot wanneer onze discotheek in orde is. Mevr. Martens-De Kegel Wanneer moet de disco-bus opgezegd worden Dhr Moens 1 jaar vooraf. Goedgekeurd met 17 stemmen tegen 10 (CVP en V.U.). 3) Goedkeuring aangaan van lening ter betaling van de uitrustingskosien van de Stedelijke Bi bliotheek Afdeling discotheek. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 1.234.000 F terugbetaalbaar over 5 jaar. Goedgekeurd met 17 stemmen bij 10 onthoudin gen (C.V.P. en V.U.). 4) Goedkeuring aangaan van lening ter vereffening van de kosten van aankoop van boeken ten be hoeve van de Stedelijke Bibliotheek. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 450.000 F terugbetaalbaar over 5 jaar. Goedgekeurd met 19 stemmen bij 8 onthoudin gen (C.V.P.) 5) Goedkeuring aangaan van lening ter financie ring van het saldo van het stadsaandeel in de wegen- en rioleringswerken aan buurtweg nr. 1 (Hoogsiraai) te Aspelare. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 2 miljoen F terugbetaalbaar over 20 jaar. Goedgekeurd met 17 stemmen bij 10 onthoudin gen (C.V.P. en V.U.). 6) Goedkeuring aangaan var» lening ter vereffening van de verbeteringswerken aan het dorpsplein te Lieferinge. Dhr Waltniel Het gaat hier om een lening van 2,5 miljoen F terugbetaalbaar over 20 jaar. Goedgekeurd met 17 stemmen bij 10 onthoudin gen (C.V.P. en V.U.). (Lees verder op pagina 2) EFFECTIEVEN 1) Van Wambeke Hubert, Zottegem 2) Willems Ghisleen, Aalst 3) Van Der Poorten Mark, Denderleeuw 4) Otte Albert, St.-Lievens-Houtem 5) De Lange Gerard, Herzele 6) Larmuseau Hendrik, Geraardsbergen OPVOLGERS 1) Allebosch Agnes, Geraardsbergen 2) Van De Meulebroecke Frans, Zottegem 3) Uyttersprot Raymond, Aalst 4) Van Laethem Dirk, Erpe-Mere 5) Van Keymeulen Jean-Pierre, Haaltert 6) Van Eeckhout Freddy, Ninove-Okegem EFFECTIEVEN 1) D'Hondt-Van Opdenbosch Paula, Haaltert 2) Van Den Daele (arr. Oudenaarde) 3) De Pauw Robert, Aalst 4) Van Hautte (arr. Oudenaarde) OPVOLGERS 1) De Kerpel Maurice, Aalst 2) Heyse (arr'. Oudenaarde) 3) De Schrijver Omer, Denderleeuw 4) Kimpers (arr. Oudenaarde) 5) De Clerca Willy, Zottegem 6) Thienpont (arr. Oudenaarde) NINOVE - GERAARDSBERGEN 1) Torrekens Hilaire, Ninove-Appelter re 2) Aliebosch Agnes, Geraardsbergen 3) Beerens Michel, Denderleeuw 4) Wynant Alex, Geraardsbergen 5) Bogaert Jan, Ninove we <m>

Denderklok | 1981 | | pagina 1