d ams Raadszitting EDIT ORIAAL Vijfenvijftigste Jaargang. Vrijdag 11 december 1981 VAN 19 NOVEMBER 1981 HERNIEUWING VAN DE ABONNEMENTEN Wij nodigen onze abonnenten vriendelijk uit hun abonnement voor 1982 te hernieuwen door storting of overschrijving van 500 F. op postrekening nummer 000-0478685-87 yan Paul Luysterman, Ninove. De verkiezingen en de C. van de C.V.P. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement500 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 22) Kabeltelevisie (blz. 100) Uw verslag vermeldt «in vergadering van het College van 3.6.1980 werd besloten de kosten bedragende 88.252 F voor de uitbreiding van het T.V.- en F.M.-net aan woningen te Ninove, Klein Herlinckhove, ten laste te nemen. «In vergadering van het College van 3.6.1980 werd besloten de kosten, bedragende 42.534 F, voor de uitbreiding van het T.V.- en F.M.-net aan de sporthal ten Ninove ten laste te nemen. In dezelfde verga- dering werd beslist 22.954 F, voor de uitbreiding in de Centrumlaan te Ninove, ten laste te nemen. In vergadering van 24.6.1980 werd beslist dat de stad Ninove akkoord is met de uitbreiding van het T.V.- en F.M.-net in de sociale woonwijk te Appel- terre-Eichem. In zitting van het College van 8.7.1980 werd beslist dat de stad Ninove akkoord is met de uitbreiding van het T.V.- en F.M.-net in het appartementsge- bouw A.P. in de Centrumlaan te Ninove. Dat kornt weinig begrijpelijk voor en we komen op deze kwestie terug bij de aanstaande behande ling van de begroting 1982. Schepen Timmermans verstrekt hierop een eer ste uitleg. 23) Reinigingsdienst (blz. 105) We lezen «in vergadering van 26.8.1980 gaf het College op- dracht voor levering van 500.000 huisvuiizakken, bij wijze van een beperkte offerteaanvraag. De voorwaarden van deze levering, vervat in het be- stek voor de opdrachten van leveringen werden goedgekeurd Waarom vermeldt het verslag niet dat het Colle ge zich enkel gewend heeft tot 9 Belgen en 1 Hol lander en dat de toewijs gedaan werd aan de Hol lander Beschamend 24) Kerkfabrieken (blz.116) We vinden hier de juiste data van beslissingen en adviezen over restauratiewerken. voor Lieferinge besiiste de Kerkfabriek op 6 juli en 8 november 1980 en verleende de Gemeente raad gunstig advies op 23 december 1980. Voor Meerbeke dagtekent de beslissing van de Kerkfabriek van 6 april 1980* en het Gemeenteraads advies van 11 september 1980. We menen thans te mogen vragen wat daarvan terechtkwam en de huidige juiste stand van die dossiers over werken die werkelijk dringend zijn. Met nog een paar beschouwingen over het jaar verslag 1980 door dhren Coppens en Torrekens werd dit punt besloten. 17) Personeel Reglement betreffende sommige verloven en disponibiliteit Wijziging. Dhr Burgemeester geeft kennis van de wijziging. Algemene goedkeuring met 22 stemmen. Bij hoogdringendheid wordt het woord verleend aan de heer Evenepoe! die wijst op het gevaar dat in de Pollarestraatwijk werd geschapen met de in voering van de nieuwe verkeersnormen. Dhr Verekens Ik heb daarop gewezen toen dit voorstel hier ter sprake kwam. Dhr Burgemeester De moeilijkheden zijn nu vooral ontstaan door het plaatsen van de parkeer- meters. We moeten de toepassing van de nieuwe verkeersregeling uitstellen en deze kwestie nader onderzoeken. Dhr De Riemaecker Ik wens ook nog te wij zen op de moeilijkheid van het parkeren in het smal gedeelte van de Pollarestraat. Het ware best dit te verbieden tijdens de werkuren. En dan ook nog men mag de Nederwijk niet binnen rijden doch als men van de parking tussen Pamelstraat en Nederwijk komt mag men wel linksaf rijden. Dhr Burgemeester Dit is juist. We kunnen nu wel nog een verbodsteken aan de Vooruitgang straat plaatsen opdat men niet meer vanaf de Pol larestraat naar het gevaarlijke kruispunt met de Eli- sabethlaan zou kunnen rijden. ledereen gaat hiermee akkoord. Dhr De Riemaecker legt volgende motie ter goedkeuring voor: De Gemeenteraad, van het oud, klein nijverheidscentrum, de stad Ninove, die eerst een bloeiende garennijverheid en daarna haar wereldbefaamde lucifersnijverheid zag teloor gaan ingevolge de herstructurering en de ma nipulaties van multinationale maatschappijen, (Lees verder op pagina 3) Natuurlijk kan dit bedrag ook betaald worden op ons redactieadres. Oprechte dank! Het is niet gemakkelijk cm de C. van de christen democratie om te zetten in een actief beleid. Boven dien heeft de sterke ontkerkelingstendens die de laatste jaren weliswaar minder scherp blijkt te zijn er voor gezorgd dat steeds minder christenen zich als traditioneel katholiek enkel en alleen uit mo rele overtuiging verplicht voelen voor de C.V.P. te stemmen. Dat is als zodanig geen slechte zaak voor de politiek van het land en voor de C.V.P. Het is dan echter aan de C.V.P. zelf om te tonen dat én haar sociaal-economisch programma én haar moreel-filo- sofische beleidsvisie het vertrouwen kunnen genieten van de kiezer. Dat dit best mogelijk is werd reeds in het verleden voldoende aangetoond. Toen in de jaren zeventig vanuit de vrijzinnige middens en de linkerzijde (meestal duidelijk anti-clericale milieus) een harde campagne werd gevoerd om de misschien wat stugge wetgeving op abortus om te zetten in een baas in eigen buik-paradijs sloot de christen democratie eendrachtig de gelederen en werd gestart met de campagne eerbied voor het leven in het ruimer programma omdat mensen belangrijk zijn... Deze kordate houding werd duidelijk geap precieerd bij het kiezerskorps. Vlaanderen dacht im mers aan zijn vrije organisaties, zijn voortdurend belaagd katholiek onderwijs. Toen in 1976 het stem recht vanaf 18 jaar voor de gemeenteraadsverkiezin gen van kracht werd, kwam de C.V.P. zelfs als een van de grote winnaars uit de bus. In de jaren zeventig was de C.V.P. er in geslaagd haar vertrouwensrelatie met de niet-vrijzinnige we reld te herstellen. Duidelijke ethische standpunten en de versterkte Vlaamse visie deden heel wat ge lovigen terugkeren uit ae V.U.-partij. Belangrijk hier bij was ook de figuur van Tindemans charismatisch, plichtsgetrouw, eerlijk... Er gingen zelfs verhalen de ronde dat in bepaalde kloosters elke dag een kaars werd gebrand voor deze premier... De C.V.P. was de rots in de branding en de campagne tegen de C.V.P.-staat werkte aanvankelijk als olie op het vuur. kiezer denkt dan op de eerste plaats aan zijn wel vaart die achteruit gaat. Bovendien hadden de P.V.V., de P.S. en zeker de V.U. hun les geleerd geen ethische vraagstukken in de campagne want dat zou koren op de molen van de C.V.P. zijn. Enkel Karei Van Miert schond zijn neus en vooral zijn imago van een gematigd voorzitter door bij een vroegere regeringsvorming als commentaar nooit een katho liek op onderwijs te geven. De C.V.P. was echter te onvoorzichtig, te zelfzeker geworden door de (Lees verder op pagina 2) Tnftn 1/\a/onr> r*r Hn Ha I Wil IWVUIII UV/IIIV>I UVy UUUI IVI I IOV/1 UI IOIO. L/C

Denderklok | 1981 | | pagina 1