h "st WQ ams bo \i 0\^Qe ?'\nd u;e Z.E.H. A. De Vleeschauwer Raadszitting IT O R I A A L Vijfenvijftigste Jaargang Vrijdag 18 december 1981 IN MEMORIAM HERNIEUWING VAN DE ABONNEMENTEN VAN 10 DECEMBER 1981 De lokale miljoenendans. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054 33 2 7 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement500 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Met het schielijk overlijden van de pastoor be leefde Meerbeke een Sinterklaasdag die nog iange jaren zal bijblijven. Zijn begrafenisplechtigheid ging door zaterdag jongstleden, 12 december, in de Sint-Pieterskerk te Meerbeke in aanwezigheid van Zijne Hoogwaardige Excellentie Monseigneur Cardinale, Pauselijk Nun tius, en van Zijne Hoogwaardige Excellentie Mon seigneur De Kesel, Hulpbisschop van Gent. Ondanks de eerste sneeuwval en spijts het on gure weer was er een massale opkomst. Er werden mensen opgemerkt uit Aalst, uit Welle en uit Resse- gem, waar de overledene vroeger fungeerde als le raar, als onderpastoor en ais pastoor. In de homilie werden benadruktde vriendschap die als het ware van hem uitstraalde, zijn gezond verstand en zijn enorme onderlegdheid. De massa-opkomst was de dankbare tegenblijk voor zijn vriendschap. De berg efficiënt werk die hij verzette voor kerk en kerkbezit was een bewijs van zijn gezond verstand. En de hoogstaande homilie die hij enkele dagen vóór zijn afsterven uitsprak op de begrafenisplechtigheid van de voorzitter van zijn Kerkfabriek was slechts één blijk van zijn diepe on derlegdheid. Met Pastoor De Vleeschauwer verliest Meerbeke een echte dorpspriester begaan om zijn kerk, om zijn mensen en om hun wel en hun wee. Op zijn doodsprentje kan men o.m. lezen zó een mens vergeet men nooit. In Meerbeke zal men zeggen zó een Pastoor ondanks zijn kort apostolaat van minder dan zeven jaar vergeet men niet. Wij nodigen onze abonnenten vriendelijk uit hun abonnement voor 1982 te hernieuwen door storting of overschrijving van 500 F. op postrekening nummer 000-0478685-87 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan dit bedrag ook betaald worden op ons redactieadres. Oprechte dank! Te 19.30 u. verklaart dhr. Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend. Verontschuldigd dhren Waltniel, Coppens Paul en Torrekens Hugo. Afwezigdhren Coolen, Van Opdenbosch en Van Vaerenbergh. Dhr Burgemeester Gezien zaterdag de begra fenis plaats heeft van de Pastoor van Meerbeke stel ik voor ons geplande bezoek aan de buurthuizen te verdagen. Dhr De Riemaecker Liefst dan na Nieuwjaar. Dhr Burgemeester Laat ons zaterdag 16 ja nuari nemen. ledereen gaat akkoord. 1) O.C.M.W. Goedkeuring begroting 1982. Dhr Moens geeft enige toelichting bij deze be groting en er worden enkele korte tussenkomsten genoteerd door dhren De Riemaecker, Prieels, Cop pens, Callebaut, Mw De Kegel, Baro en Verekens. Goedgekeurd met 14 stemmen tegen 10 (C.V.P. en V.U.). 2) O.C.M.W. Goedkeuring begroting over 1982 der verzorgingsinstellingen. Dhr Moens geeft enige toelichting. Dhr De Riemaecker Hoe staat het met het moederhuis Dhr Moens Het is gesloten. Dhr De Riemaecker En het personeel Dhr Moens Het werd overgeheveld naar an dere diensten. Mevr. Martens-De Kegel Wat zijn ambulante klanten Dhr Moens Dit zijn patiënten die na verzor ging niet hoeven in het ziekenhuis te blijven. Goedgekeurd met 14 stemmen tegen 10 (C.VP en V.U.). Hierop schorste dhr. Burgemeester de zitting en verhuisden alle aanwezigen naar de feestzaal waar een FEESTZITTING plaats had voor de onder scheiden stadsgenoten in 1981. Dhr. Burgemeester hield volgende toespraak Het is een lofwaardige traditie telkenjare een receptie te wijden aan de huldiging van stadsgeno ten, die door hun initiatief en inzet, verdienen op plechtige wijze vereremerkt te worden. De laureaten, hier vandaag in ons midden uit genodigd, hebben zich ieder op hun domein, gedu rende jaren, verdienstelijk gemaakt en de felicitaties welke tijdens deze speciale receptie tot hen worden gericht, zijn ten volle verdiend en worden door het stadsbestuur ten zeerste gewaardeerd. (Lees verder op pagina 10). 3. Het jaar 1981 gaat met rasse schreden naar zijn einde toe. De kerstsfeer zit er alweer diep in heel wat commerciële nep-kerststemming maar hier en daar toch ook nog getuigenis van ontroerende authenticiteit. In de lokale politiek is de serene sfeer in deze tijd van het jaar echter zoek. December maand is immers traditioneel de maand van de be groting. Het wordt verondersteld dat alle verkozenen van het Ninoofse volk (sic) zich bij deze gelegen heid in eer en geweten (resic) zouden bezinnen over het komende jaar. Hoewel het op de eerste plaats een schatting is van de uitgaven en ontvang sten voor het volgende kalenderjaar is de begroting een zeer belangrijk sociaal-economisch politiek ge geven. Een begroting is een blauwdruk van het beleid dat de meerderheid in petto heeft. Wil men zuinig gaan besturen of is men niet bang om rijkelijk te gaan leven, denkt men aan prestige of ziet men het niet meer zitten in kleinschalige projecten, wat is het tewerkstellingsbeleid, hoe zit het dit jaar met de verdeelsleutel van de culturele verenigingen,- hoe veel geld voor sport en sociaie programma's, wat kosten op openbare werken de nieuwe wagens, de gebouwen onder constructie, het onderhoud der wa gens, de benzine en ander prikkelende uitgaven posten,... is slechts een greep uit de hele resem vragen en bedenkingen die na de gemeenteraads zittingen van 17 en 18 december heel duidelijker kunnen zijn. De meerderheid formuleert haar voorstellen in cijfers. Het is dè oppositie die de vaak moeilijke opdracht krijgt toegewezen de nodige vraagtekens te formuleren en soms ook een scherpe prik te ge ven in de etterende wonde. Hoewel zij bij een stem ming in normale omstandigheden gedoemd is in de minderheid te worden gesteld, vervult zij een cru ciale rol in de werking van ons democratisch bestel het kritisch evalueren van de plannen van de be- windsploeg en de burger te wijzen op mogelijke hiaten, onredelijke budgetposten en misopvattinaen in de begroting die tenslotte toch een beleidsnota is. De begroting 1982 van Groot-Ninove gaat om een onvoorstelbaar bedrag 2 miljard B.F. De be groting 1976 van klein-Ninove, veruit de belangrijkste van alle deelgemeenten, bedroeg slechts 100 mil joen B.F., een peulschil wanneer men de vergelijking maakt. De begroting is bovendien verder opgesplitst in een reeks posten en een eindeloze reeks onder verdelingen. Het is een verwarde en zeer moeilijke (Lees verder op pagina 2) e^<5/

Denderklok | 1981 | | pagina 1