*r>s/en Raad szitting EDIT ORIAAL Zesenvijftigste Jaargang. Vrjjdag 8 januari 19g2 VAN 17 DECEMBER 1981 De groenen, echt ernstig te nemen Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 500 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. STADSBEGROTING 1982. GEWONE BEGROTING ONTVANGSTEN Mevr. Mariens-De Kegel In november 1979 (begroting 1980 dan) meldde ik dat de voorgelegde gemeentebegroting weliswaar ingedeeld was volgens het functioneel economisch systeem, maar zeker niet op de voorgeschreven wijze gepresenteerd, het geen de studie van dat dokument zonder twijfel be moeilijkte. In 1980 herhaalde ik mijn verzoek om een andere presentatie, doch zonder resultaat. We waren aangenaam verrast toen we de be groting 1982 ontvingen. Nu het echt moet van hoger hand, nu is het mogelijk, Mijnheer de Schepen, het zal dus toch niet belachelijk geweest zijn hetgeen ik vroeg. Het verheugt ons in ieder geval en het was heel wat gemakkelijker voor ons om ons werk te doen. Aansluiting op riolering Mevr. Martens-De Kegel Waarom hetzelfde cijfer als vorig jaar Dhr Timmermans In deze post wordt een ra ming voorzien voor aansluiibare huizen. Dhr Coppens N. Het kuisen van grachten en riolen laat veel te wensen over, en dat met zoveel personeel. Er wordt feitelijk niets aan gedaan. Dhr Timmermans Ge overdrijft. Dhr Coppens N. Het onderhoud is er alles zins niet op verbeterd sinds de fusie. Dhr Timmermans 2 a 3 gemeentewerklieden van het vroegere Denderwindeke konden het regel matig kuisen ook niet bijhouden. Dhr Coppens N. Het onderhoud werd ook door ondernemingen uitgevoerd en dag op dag ge volgd. Dhr Prieels Sommige grachten werden in geen 5 jaar gekuist. Verwerving van wegbedding Dhr Prieels Ge zet 3 miljoen voorop maar met uw prognose moet ge tot 6 miljoen ontvangsten komen. Dhr Timmermans Ge weet nooit vooraf hoe groot die ontvangsten zullen zijn. Dhr Prieels Ze zijn in elk geval onderschat. Dhr Coppens N. Het is niet voor iedereen gemakkelijk om vuilniszakken aan te schaffen waar de Stad die te koop aanbiedt. In sommige gemeen ten zijn die verkijgbaar in kruidenierszaken. Dhr Burgemeester De winkeliers kunnen ze bij ons aankopen en verder doorverkopen aan hun klanten. Dhr Coppens N. Het initiatief moet van de Stad zelf uitgaan. Dhr Timmermans We kunnen dit voorstel toch wel eens onderzoeken. Tabakslijterijen Mevr. Martens-De Kegel Wat is dat eigen lijk Dhr Desprets Dit zijn de opcentiemen op de provinciale belasting voor tabakslijterijen. Mevr. Martens-De Kegel Goed, maar wat is een tabakslijterij Dhr Torrekens Dat is een tabakbedrijf. Dhr Baro Wij vragen afzonderlijke stemming voor de personenbelasting en de belasting od de drijfkracht. Dhr Timmermans Die werden in de vorige zitting reeds goedgekeurd. Markten Mevr. Martens-De Kegel Die ontvangsten da len en er zitten nochtans mensen te wachten voor een plaats op onze dinsdagmarkt. Dhr Timmermans Het is een voorzichtige ra ming. Privaat Patrimonium Dhr Coppens N. Er is hier gezegd geweest dat de pastorij van Lieferinge zou verkocht worden. Dhr Timmermans Er is hierover een rechts geding aan gang met de Kerkfabriek en het Bisdom. Dhr De Riemaecker Sinds hoelang Dhr Timmermans Sinds 2 jaar. Dhr De Riemaecker Staat dit vermeld in het jaarverslag 1980 Dhr Timmermans Dat weet ik niet, maar ik weet zeker dat het rechtsgeding hier goedgekeurd is. Dhr De Riemaecker Aan wie is het school gebouw van de Geraardsbergsestraat verhuurd Dhr Timmermans Nog altijd aan dhr Viaene. Dhr De Riemaecker Wordt het bewoond door Mr Viaene Dhr Timmermans Ja, maar hij is er niet alle dagen. Dhr De Riemaecker Ik onthoud uw antwoord want ik ben niet akkoord met een eventuele over dracht die zou gebeurd zijn. Dhr Timmermans Zijn dochter en haar kind wonen er ook. Dhr Prieels Heeft zij daar haar domicilie Dhr Timmermans Dat weet jk niet. Brandweer Dhr De Riemaecker Is de aannemer in faling Dhr Timmermans Ja. Dhr De Riemaecker En hoe gebeurt de ver dere afwerking van de brandweerkazerne Dhr Timmermans De werken zullen verder uitgevoerd worden op kosten van de aannemer. Het lastenboek is bij de curator. Dhr De Riemaecker Sinds wanneer Want ge antwoordt zelfs niet op de brieven van de curator. Dhr Timmermans Dat is niet juist. We zijn met hem in contact. De borgsom van de aannemer is nog in ons bezit en die is groter dan de kosten van de nog uit te voeren werken. (Lees verder op pagina 2) 6. Wij schreven het reeds. Misschien zal men later over onze tijd spreken in termen van economisch verval, sociaal-politieke conflicten... maar ook in de ze van een vernieuwd verlangen anders te gaan le ven. Het is moeilijk te zeggen waar en wanneer de bakermat was van de groene beweging. Waarschijn lijk is er altijd zo'n beweging geweest. Halfweg de negentiende eeuw was er in Londen een interpellatie op de gemeenteraad over de nefaste gevolgen van de introductie van het doorspoeltoilet een jaar te voren. Een feit is zekernooit is de beweging zo mon dig geweest. Het gebeurde nochtans met vallen en opstaan. Een der voorlopers, de Provo's uit Amster dam die met hun uitgeschilderde fietsen door de stad snorden zijn verdwenen. Hun typisch milieu vriendelijke reflex danken de Nederlanders aan de bewustwording die dank zij deze Provo's op gang kwam. De Provo's, in al hun extravagantie, konden zich niet handhaven, maar de algemene bewustwor ding ging steeds verder. In Nederland kun je ge woonweg geen melk in plastiekverpakking kopen. Niemand zal ze kopen, waarom zouden de producen ten het dan nog op de markt brengen En Hollan ditis de benaming die de Amerikaanse havikken aan de sterke Nederlandse anti-kern-beweging gaven, vindt zelfs weerslag bij hun generaals, Ook in andere landen kwam de beweging van de grond. In Frankrijk stemde één op tien Parijze- naars bij de laatste verkiezingen voor de ecologis- ten. In West-Duitsland voert de beweging van Die Grünen aan de eensgezindheid binnen de S.P.D. Wat Franz Jozef Straus niet kon, schijnt de groenen wel te lukken En jawel, ook in België volgde men schoorvoe tend. «Een uur vol natuur» kent op de B.R.T. nu ook een groot succes. Een paar jaar geleden gaf niemand een dergelijk programma echt een kans op het scherm. En bij de laatste verkiezingen kwam AGALEV aan 3,63% in Oost-Vlaanderen. De aanhang bij de jongeren werd op 12,1% geschat. Biedt deze stroming een alternatief ot is het louter een reflex van afkeer voor de huidige struc turen Een vraag die moeilijk kan worden ontweken. Het antwoord is echter niet zo eenvoudig. Louter als partij (AGALEV, ECOLO,...) krijgen deze vernieuwers heel wat kritiek te slikken. Niet altijd ten onrechte. Was het maar zo dat men de ellende van de werkloosheid kon oplossen met meer groen in de stad en elkeen zijn macro-biotisch tuintje. Werden onze parlementairen maar bekwa mer en plichtbewuster door met de fiets naar het parlement te rijden (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1982 | | pagina 1