Raadszitting EDITORiAAL Zesenvijftigste Jaargang. Vrijdag 15 januari 1982 VAN 18 DECEMBER 1981 EERWAARDE HEER LIEVENS EXIT Alle politiekers groot en klein. Drukker - Uitgever Prijs voor Jaarabonnement500 F PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Prijs per nummer: 11 F. Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Aanduiding straatnamen en huisnummering Dhr Callebaut De begroting 1981 voorzag 400.000 F, de begroting 1982 voorziet eveneens 400.000 F. Is onder dit artikel enkel de aanduiding van straatnamen en huisnummering voorzien Dan vraag ik een krediet van 40.000 F om in het centrum van iedere deelgemeente een stratenplan aan te brengen, dit ten behoeve van de vele mensen die bepaalde straten en pleinen enkel van naam kennen maar niet weten welke richting ze uit moeten. Voeg daarbij de recente straatnaamaanwijzing wat een bijkomen de moeilijkheid oplevert voor vele mensen. Ik vraag dat het bord met de straatnaam ook op het einde van de straat zou aangebracht worden omdat vele mensen vanuit de andere richting een zelfde straat inkomen. Dhr Timmermans Dit kan met de voorziene 400.000 F. Indien dit zou te weinig zijn dan kan nog altijd een begrotingswijziging voorgesteld worden. Dhr Callebaut Hoe gaat U dit voorstel uit voeren Dhr Timmermans In februari zullen we hier een plan ter bespreking brengen. Dhr De Riemaecker Op gebied van gemeen teplannen hebben we bittere ervaringen opgedaan met reklamefirma's. Dhr Timmermans Ons voorstel zal zonder reklame zijn. Dhr Burgemeester We zullen zien hoe het kan. Dhr De Riemaecker Begin met de straten van Lieferinge. Dhr Burgemeester Waar moet daar het plan aangebracht worden Dhr Callebaut In elk centrum van elke ge meente. Onderhoud en ruimen van onbevaarbare waterlopen Dhr Callebaut Op de rekening 1980 zien we dat hiervoor slechts 1.416 F uitgegeven werd. Zowel op de begroting 1981 als 1982 werd, en wordt, een bedrag van 100.000 F voorzien. Ik druk de wens uit dat U deze 100.000 F die voorzien wordt voor 1982, ook zult gebruiken! Op vele plaatsen is wateroverlast juist te wijten aan het feit dat er bijna geen stroming meer is in sommige grachten en beken, als gevolg van overtollige slijk- afzetting op de bodem. Dhr Coppens N. Het onderhoud van de buurt wegen laat veel te wensen over. Ik vroeg een lijst van de buurtwegen, maar heb die nog niet ontvan gen. Te Denderwindeke worden Stebbingen en de Heirebaan slecht of niet onderhouden. De deelge meenten worden stiefmoederlijk behandeld. Zo ook op gebied van openbare verlichting. Er worden hier voor tientallen miljoenen geleend, maar niets voor Denderwindeke. En wat Landbouw betreft Het 4-jarenplan wordt niet gerespecteerd. De klemtoon moet gelegd wor den op die wegen die in frekwentie het meest ge bruikt worden. Persoonlijke voordelen mogen niet toegestaan worden. Dhr Desprets Alle landbouwwegen werden voldoende hersteld en indien er een afwijking ge beurd is gelieve mij deze mede te delen. Dhr Coppens N. Peyenbeek en Boterdae! lig gen in slechte staat. Op Rendestede werd 150 m. grint gestort voor een amateur-landbouwer. Dhr Timmermans Er is in Denderwindeke al heel wat gedaan. Er werd inderdaad veel lapwerk gedaan dat slechts voor enkele maanden goed was. De landbouwwegen zijn er moeilijk te onderhouden omdat de riolering slecht is. .'Lees verder op paq. 7) E.H. Louis Lievens gekend door oud en jong te Ninove en omgeving als professor Lievens is, na een pijnlijke ziekte, op 72-jarige ouderdom, overleden te Asse op zondag 3 januari. De begrafenisplechtigheid, gevolgd door de bij zetting in de familiekelder te Edelare, had plaats in tamiliekring, in aanwezigheid van Zijne Hoogwaar dige Excellentie Monseigneur De Kesel, hulp-bis schop van Gent, en van enkele vrienden. De mis werd opgedragen door 3 van zijn 13 over levende klasgenoten van 1933, waarvan er reeds 21 hem waren voorafgegaan. Aanstaand jaar mocht E.H. Lievens het 50-jarig jubileum vieren van zijn priesterschap, doch de Voor zienigheid heeft er anders over beschikt. Na een professoraat in de poësis van het Col lege te Geraardsbergen belandde E.H. Lievens als onderpastoor te Ninove, waar hij spoedig ingebur gerd geraakte en door iedereen aangenomen werd. De hoogstaande afscheidsrede die hij, namens de parochie, uitsprak bij de promotie van Z.E.H. De ken Delfosse, als Deken te Eeklo is iedereen bijge bleven. Want E.H. Lievens, kandidaat in de klassieke filologie, was een onderlegd en schrander man, in zekere zin voorbestemd voor het onderwijs omdat hij, beginselvast, kon doceren, discussiëren en luis teren. Als godsdienstleraar in het Koninklijk Atheneum te Ninove gaf hij de volle maat en drukte er, in vaak moeilijke omstandigheden, zijn stempel op een ganse jongere generatie. Professor Lievens bleef na zijn ontslag, in 1975, voor alles en voor iedereen interesse betuigen maar stilaan hebben gezondheidszorgen zijn laatste le vensjaren beproefd. Ninove bewaart een dankbaar aandenken aan professor Lievens en De Denderklok rouwt met de familie Lievens. 7. Heel wat mensen weten echt niet goed wat zij moeten denken van politiekers. De eerste reactie is algemeen vrij negatiefMartens, Spitaels, De Clercq ...en bij voorkeur deze van de partij waarmee men het minst sympathiseert zijn zakkenvullers Van Debunne en Houthuys hoort men ook wel eens zeg gen dat ze jaarlijks goed zouden zijn voor 3 tot 5 miljoen en Eric Van Rompuy, het nieuwe geweten van de C.V.P., zou eens hij er bij zal zijn ook wel gauw bijdraaien en al even vlug binnen zijn. V.D.B. zou de kampioen zijn. Hij zou, volgens de volksbron, zijn eerste miljard reeds hebben kunnen vieren. De harde waarheid Totaal misplaatst? Onwe tendheid Afgunst Dat is zeer moeilijk uit te ma ken. Een zaak is zekerhet is een speciaal volkje, die politiekers. De top-politicus wordt er zeker niet arm van want cumulatie van een aantal functies is in zijn wereld vrij algemeen. Toen de C.V.P. een paar jaar geleden haar parlementsleden verbood om nog langer de functie van parlementslid te cumuleren met deze van burgemeester of schepen in een stad met meer dan 30 000 inwoners, zijn de andere par tijen schoorvoetend gevolgd. Deze decumulatie is echter slechts de top van een ijsberg. Universiteitsprofessor, regent bij de Na tionale Bank, lid van de Raad van Beheer van paras- tatalen, holdings en banken, intercommunales... zijn geen ongewone bijkomende bezigheden van gro te en minder grote goden uit het politieke leven. Men hoeft dus niet per sé corrupt te zijn en wijd openstaande broekzakken te hebben om wat toespijs voor zijn boterham te verdienen. En toch hoor je zo vaak zeggen dat men niet zou willen ruilen. Niet dat men benauwd is om rijk te worden er is nog steeds geen enkel huis waar de belastingen alles van de wedde komen weghalen. Het is het leven van de politici dat de meeste men sen te zwaar uitvalt. Er is zo goed als geen plaats voor sport. Poli tici lopen geen marathons. Ze zitten ze. Onder handelen in de politiek is als zaken doen met Ja panners. Keihard, eindeloos, een fysieke en geeste lijke afmatting van de anderen, een zelfkastijding. Je kan natuurlijk ook spieken zoals een staats man die na een uur onverwachts werd weggeroepen, de anderen urenlang een slijtageslag liet leveren terwijl hij zelf nuttiger zaken deed om dan rond mid dernacht terug te keren en tegen de vroege morgen zijn visie door te drukken. De man zou Gaston Eys- kens geweest zijn. Niet alleen het onderhandelen doet de man in de straat huiveren. Ook de lange werkdagen blijken als een dooddoener over te komen. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1982 | | pagina 1